Przegniły trzon

Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Ratunku!!!!

Post »

Keramzytu nie płukałam, bo był on już w zakupionym podłożu do storczyków. Żadnych lokatorów nie zauważyłam. Storczyk wypuszcza i liść i nowe korzenie, ale właśnie kiedy zaczynają one dotykać podłoża to zamierają. Kupię inne podłoże (bez keramzytu) i mam nadzieję, że to pomoże...nawoże też sporadycznie, może za rzadko. Dziękuję Ci za odpowiedź
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ratunku!!!!

Post »

A ta mambosa to jakaś krzyżówka z venosą? Jeśli tak to one bardzo lubią wilgoć i ciepełko. mim. 18 st w nocy i max 30 st w dzień+ wysoka wilgotność. Nie może spadać poniżej 50%. Może z tą wilgotnością jest coś nie tak? Ogólnie jeśli to krzyżówka z venosą to one bardzo chętnie kwitną tylko niestety nie tolerują niskiej wilgotności.
Kasiunia89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 lip 2014, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratunku!!!!

Post »

Dawno mnie tu nie było:) misja ratunkowa się powiodła, ale liście straciły swa sztywność i jędrność są miękkie...jestem dobrej myśli,że to tylko okres przejściowy i mój mały storczyk się zaklimatyzuje
:)
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Ratunku!!!!

Post »

natka_211 to niby Phal. MAMBONOSA X CORONA (cokolwiek to znaczy, bo mi to nic nie mówi ;:306 aż taka w temacie odmian nie jestem zaznajomiona)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ratunku!!!!

Post »

To pewnie hybrydka skrzyżowana z kilkoma storczami. Traktuj ją jak venosę. Pozdr :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”