Korzonki czy pęd?

ODPOWIEDZ
sss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2009, o 20:15

Czy to korzenie czy może... pędy?

Post »


Witam,

Jestem początkującą właścicielką storczyka, który przekwitł w listopadzie i od tego momentu wypuścił kilka ładnych liści, a niedawno coś jeszcze:


Obrazek

Bardzo bym chciała, by chociaż jedno z nich było pędem, ale coś mi się wydaje, ze byłoby za dużo szczęscia na raz i że to są korzenie... byłabym bardzo wdzięczna, gdyby czy ktoś z doświadczonych hodowców mógłby mi powiedzieć co to takiego jest?
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Witaj na forum :D
Na moje oko są to korzonki.Zdjęcie nie jest jednak zbyt wyraźne :roll:
Ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów jutro zapewne się wypowie.
W wolnej chwili możesz przejrzeć moje zdjęcia(są wyraźniejsze a wątek należy jeszcze do krótszych na forum)-też miałam na początku wątpliwości ale dziewczyny je rozwiały :D
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witaj sss
Ja też myślę, że są to korzonki ale pewnie niedługo doczekasz sie i pędu :) . W większości przypadków jest tak że po kwitnieniu pojawiają sie nowe liście i korzenie a niedługo potem nowe pędy. Życzę Ci abyś nie czekała zbyt długo :D
Pozdrawiam Dana
sss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2009, o 20:15

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc w identyfikacji :)

Mam nadzieję, że wkrótce wyrośnie takze pęd, już poczytałam sobie na forum co można robić w tym kierunku :wink:. Kupiłam też nawóz Biohumus - na opakowaniu jest napisane, żeby używać ten naturalny nawóz na przemian ze sztucznym nawozem i zastanawiam się nad jego kupnem :?:

a poniżej lepsze zdjęcie moich korzonków, doliczyłam się aż pięciu i obawiam się, ze po prostu ma za małą osłonkę - czy powinnam go przesadzić do większej? Chciałabym kiedyś zamieścić zdjęcie nie tylko korzonków, ale też rozkwitniętych kwiatów! :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Zdecydowanie korzenie. Ale ciesz się. Po nich przyjdzie pora na pędzik kwiatowy. Osłonka nie jest za mała, one lubią ciasno. Ale widać biały nalot. Podłoże jest zasolone. Spróbuj przelać je samą przegotowana i ostudzoną wodą. Przelać dokładnie, a nie namaczać. Może uda się wypłukać. Jeśli nie, to radziła bym wymianę podłoża.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Na przekwitniętym pędzie są oczka osłonięte łuską. Zerwij delikatnie tę łuskę i spryskuj co jakiś czas to oczko, a powinien wyrosnąć pęd kwiatowy . Ja tak zrobiłam i storczyk ponownie będzie kwitł.

Obrazek
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
slawo_l
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2008, o 17:47

Co to jest? - (Phal. symptomy wzrostu :-)

Post »

Mam pytanie. Czy to co wyrasta z tego storczyka to są korzenie czy też może pęd kwiatowy. Pytam bo nie mogę się doczekać kwiatów. :D :D Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to jest?

Post »

Ten na dole, zielony, to korzonek :) Ale tamto białe... słabo widać: może to być pęd kwiatowy lub keiki, ale równie dobrze taki trochę pokręcony korzonek :wink: Chociaż raczej obstawiała bym tu za pędem kwiatowym.
slawo_l
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2008, o 17:47

Re: Co to jest?

Post »

Obrazek Obrazek
Dwa inne zdjęcia z bliższa, może bardziej pomogą :D
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Co to jest?

Post »

Ja myślę, że oba to korzonki. Pędzik jest bardziej płaski a te są okrągłe. ;:108
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Czy to nowy pęd??

Post »

Mój storczyk chyba puszcza pęd, ale nie jestem pewna. Potrzebuje opinii kogoś bardziej doświadczonego. Obrazek
Na zdjęciu zaznaczyłam obszar "podejrzany".
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Czy to nowy pęd??

Post »

Niekoniecznie. Tak może wyglądać i nowy korzonek i basal keiki i czubek pędu. Zbyt wcześnie aby ocenić.
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Czy to nowy pęd??

Post »

Korzonki też mi puszcza.Mi pasuje pod pęd bo jest powyżej starego oschniętego.Od jakiegoś miesiąca stoi to w miejscu i nie rośnie.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”