Chora miniaturka

ODPOWIEDZ
Skalniaczekk
200p
200p
Posty: 228
Od: 2 sty 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Umierająca miniaturka i dziwna wypustka

Post »

Nie jest źle ;:215 dobry patent z pudełkiem ;:108
jestem dobrej myśli ; ) czekam na rezultaty ;:138
Pozdrawiam ~ Monika - Skalniaczekk :- )
Mój parapet
Awatar użytkownika
trzydziescidwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 mar 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierająca miniaturka i dziwna wypustka

Post »

D ziękuję Wam za pocieszenie ;:167 R ównież czekam z niecierpliwością. J ak coś się "ruszy", to wstawię foty. P ozdrawiam
Awatar użytkownika
trzydziescidwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 mar 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierająca miniaturka i dziwna wypustka

Post »

Nie myślałam, że tak szybko zacznie się coś dziać... Wczoraj jednej z miniaturek zaczął gnić na czarno korzeń. Szybko odcięłam go całkiem, ale zauważyłam, że niestety czernieć zaczyna też trzon. Zastosowałam topsin. Dzisiaj rano zaglądam, biorę ją w ręce i rozleciała się, wszystkie liście poodpadały w rękach, stożek zgniły... :( :( ale za to w związku z drugą mam dobre wiadomości. Zaczęła wypuszczać drugi, piękny zieloniutki korzeń. Miejmy nadzieję, że chociaż ta się uratuje.
Awatar użytkownika
trzydziescidwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 mar 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierająca miniaturka i dziwna wypustka

Post »

Mam kolejny problem... Miniaturka, która przeżyła wypuściła kilka nowym korzonków, najstarszy liść zżółkł i odpadł i zaczęła wypuszczać nowy liść, ale dziś zauważyłam, że na trzonie pojawiła się biała pleśń, a dwa nowe korzonki na końcach stały się czarne. Coś czuję, że przesadziłam z wilgocią. Wietrzyłam codziennie, ale widocznie to za mało. Umyłam roślinkę, podcięłam jeszcze trzon, chciałam umyć te dwa korzonki, ale odpadły... Zasypałam co węglem drzewnym. Zostały jej dwa korzenie i to też średnio zdrowie. Co robić? :( Póki co wyciągnęłam ją z "sauny" i stoi obok.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Umierająca miniaturka i dziwna wypustka

Post »

Proponuje trochę inny sposób reanimacji. Umocuj mini na patyczku, do małego pojemnika nasyp keramzytu. Wbij kijek, na którym jest umocowana roślina w podłoże w ten sposób by phal mini była na wierzchu na keramzycie. Skoro już wcześniej był problem z pleśnią to proponuje keramzyt przelewać wodą (tak by nie moczyć mini). Wilgoć z keramzytu powinna zmusić storczyka do wypuszczenia nowych korzonków. Nic nie spryskuj, nie umieszczaj w pojemniku "saunowym", nie ustawiaj na przeciągu itp. Taką konstrukcję postaw w widnym dosyć ciepłym miejscu i powinno być dobrze. Pilnuj by keramzyt był wilgotny.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: chora miniaturka

Post »

ja podlewałem mineralnym substralem w dawce opisanej na opakowaniu i popaliłem korzenie.
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora miniaturka

Post »

Wróciłam po weekendzie do domu i niestety nieszczęście. Mojej miniaturce opadły wszystkie liście. Miała też keiki. Od początku ma 2 zdrowe korzenie. Trzon na razie jest zielony. Czy coś z niej będzie, jak traktować, żeby przeżyła, czy jest szansa, żeby wypuściła liście?
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Chora miniaturka

Post »

Pola22, wstaw zdjęcie, będzie bardzo pomocne.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Chora miniaturka

Post »

Szansa jest, ale mała. Wątpię że roślinka przeżyje skoro straciła wszystkie liście :( Kiedyś jeden z moich też stracił wszystkie liście, ale ze środka wychodził już nowy który się " ostał" i storczyk dał rade.
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora miniaturka

Post »

Wygląda to tak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Chora miniaturka

Post »

Wygląda to nieciekawie :roll: Tak jakby woda dostała się do środka powodując gnicie rozety liściowej . Nie ma ratunku.
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora miniaturka

Post »

Wczoraj trzon wyglądał bardzo ładnie, zieloniutki. Właśnie nie tak jakby nalała się tam woda. A dzisiaj trochę przyschnął już to dlatego może takie wrażenie. Nawet liście jak odpadły to nie były zgniłe na końcach, dlatego była zdziwiona czemu tak się stało.
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Chora miniaturka

Post »

Nie zawsze od razu gnije sam trzon. Często roślina najpierw gubi liście, potem zamiera sam trzon, na końcu korzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”