Szkodniki na storczykach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyk, który zmienia kolor, ma lepkie liście i wypuszcza

Post »

Wygląda raczej jak jakiś żuczek, ale nie wiem co to dokładnie :|
Euforia4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 kwie 2014, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk, który zmienia kolor, ma lepkie liście i wypuszcza

Post »

Czyli to nic groźnego ?? Myślałam na poczatku ze to biedronka ;:173 heh a pózniej zaczęłam czytać o mszycach i sie przerazilam
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyk, który zmienia kolor, ma lepkie liście i wypuszcza

Post »

Proponuję wrzucić zdjęcie na jakieś forum entomologiczne- tam powinni Ci dokładnie powiedzieć co to za jeden :wink:
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Storczyk, który zmienia kolor, ma lepkie liście i wypuszcza

Post »

Mszyce inaczej wyglądają, to żuczek. Albo wpadł przez otwarte okno, albo w jakiejś(fasoli, grochu?) czymś się zalęgły. Ale na pewno nie szkodliwe dla kwiatka.
Przezroczysta, lepka maź na storczyku to rosa miodowa, możesz jej się pozbyć przemywając storczyka jakimś wacikiem zamoczonym w ciepłej wodzie(najlepsza jest bez zawartości wapnia). ;:131
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: co zjada moje roślinki?

Post »

Obawiam się, że nie potrafię ci pomóc. Jedyne co mi przyszło do głowy, to dokładne sprawdzenie podłoża- być może siedzi tam COŚ, co żeruje w nocy i dlatego nie widziałaś nigdy sprawcy.... Inną opcją jest położenie żółtej tablicy lepowej (takiej jak na ziemiórki) na powierzchni podłoża i w okolicy liścia ( najlepiej w miejscu gdzie jest najwięcej ukąszeń). Jeżeli coś się złapie, będzie wiadomo z czym walczyć :wink:

Jeszcze jedna myśl... Masz w domu może kota, który mógłby podgryzać, lub drapać liście? :wink:

:wit
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: co zjada moje roślinki?

Post »

To nie są ugryzienia moim zdaniem a plamki związane z brakiem WITAMINEK ;) Zbyt mało nawozu.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: co zjada moje roślinki?

Post »

Hmmm... O tym nie pomyślałam, ale faktycznie, może jakiś niedobór być przyczyną dziurkowacenia :wink:
00aqua00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 cze 2012, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

dziwne zmiany na liściach

Post »

Niedawno u swojego storczyka zaobserwowałam dziwne zmiany. Jakby go coś zżerało, ale niczego nie widać. Ranki są wypukłe. Kwiatek miał się dobrze, bo nawet zaczął kwitnąć. Szkoda mi rośliny, może da radę się jakoś tego pozbyć i wyleczyć storczyka.

http://images64.fotosik.pl/891/99d426055e53561f.jpg
http://images61.fotosik.pl/888/2f88cf5d07f94c3c.jpg
http://images61.fotosik.pl/888/4358cf6d502d9e34.jpg
http://images62.fotosik.pl/890/70a445fca082cf88.jpg
http://images61.fotosik.pl/888/4e6f60d4cf21605f.jpg
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: dziwne zmiany na liściach

Post »

Mhhh.. Wygląda to dziwnie, a jak zraszasz storczyka to nie padają na niego promienie słoneczne? Bo generalnie storczyki zrasza się rano jak jeszcze słońce na nie "nie patrzy" a takie kropelki działają jak soczewki skupiają promienie i to mogą być poparzenia, bo to chyba nie jest dzieło szkodników :roll:
00aqua00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 cze 2012, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dziwne zmiany na liściach

Post »

Nie, to na pewno nie jest skutek popryskania i następnie poparzenia. Ale fakt, kwiat stoi na parapecie. Tak samo jak dwa inne storczyki, które takich zmian nie mają. Obstawiałabym szkodnika/chorobę.
klovi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 lut 2013, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Turcja, Van

Robal na storczyku =/

Post »

Witam.
Wczoraj przy wyciaganiu z namaczania moich storczykow zauwazylam przemalenkie biale wstretne okragle zyjatko "w ziemi". Nie zauwazylam tego wiecej (penie jeszcze) ale podobne jest do pluskwy - okragne i bylo naprawde bardzo malutkie.

Problem polega na tym ze zyje w "srodowisku" bardzo suchym z woda bardzo kamienista. Moje storczyki maja liscie ale nie kwitna i nie wypuszczaja nowych pedow dla kwiatow. Sadze ze to wina zadkiego nawadniania - i powiem szcerze ze od jakiegos czasu jak namaczam je czesciej to i nowy lisc sie pokazal i zaczynaja sie chyba nawet pedy do kwiatow. A moze to kwestia paleczek nawozowych ktore dostalam paczka z kraju. W tym miescie w ktorym mieszkam to nawet nie slyszeli o ziemi do storczykow wiec i ta mam z poski wyslana :roll:
Co moge teraz zrobic zeby nie dopuscic do rozprzestrzenienia sie tego wstretnego robaka?
I dwa kolejne najwazniejsze pytania czy nie przelezie mi to na inne roslinki. Jestem zaraz po przesadzaniu moich wszystkich roslinek (procz storczykow) :shock:
Bardziej z checi byc eko niz oszczednosci wode po kapieli storczykow wlewam do butelki i uzywam pozniej do podlewania moich innych roslinek. Ta wode mam teraz wylac? Butelki wyrzucic? I wiecej tak nie robic?

Prosze o pomoc nie znosze robactwa wszelakiego, nawet motylek jest dla mnie robakiem - niech sobie frpwa - byle z dala ode mnie) - wiec mam teraz dodatkowo paranoje ze ten robal przeszedl na mieszkanie - wszystko mnie swedzi ;:124

Dzięki
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robal na storczyku =/

Post »

Wymieszać preparat zwany Karate z wodą w odpowiednim stężeniu i dokładnie podlać roślinę. Kasacja murowana.
klovi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 lut 2013, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Turcja, Van

Re: Robal na storczyku =/

Post »

a co to za robal? W PL nie mieszkam i byloby mi latwiej kupic preparat gdybym wiedziala co to jest! Tutaj niestety Karate nie znajde!
Czytalam i kolezanka mi powiedziala ze moge sprobowac zalac roslinki "herbatka papierosowa" czy to moze pomoc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”