Co z moimi storczykami?

do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Włożyłam go do podłoża dla storczyków(kora). W moim mieście niestety nie ma LM, wiec przy okazji jak będę w większym mieście kupie taki jak mówiłyście. Będę sie nimi opiekować teraz jak małymi dziećmi. ;:4
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Kora dla storczyków jest ok, nie musi być konkretnie to podłoże, o którym pisałyśmy. Jak kiedyś będziesz w tym sklepie, to sobie przy okazji możesz kupić... Poinformuj nas w wolnej chwili, jak się mają Twoje dzieciaczki :D
Pozdrawiam,
Marta
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Oczywiście, że dam znać! Wstawię zdjęcia ;:101
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Witam po przerwie, Chciałam Wam pokazać jak teraz wyglądają moje storczyki. Jeden niestety padł ;:145 Ale dwa wytrwały. Same zobaczcie jak się mają i oceńcie. Czekam oczywiście na Wasz rady. Nie wiem co zrobić z tymi 2 pędami? Obciąć? :? Obrazek Obrazek Obrazek
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Świetnie :-) Gratulacje. Widać dużą poprawe. Ja bym obciął, bo już są przycięte.
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Super, że się udało im przetrwać. Ja pędy bym zostawiła, po co je obcinać skoro się dobrze trzymają, są zdrowe i przecież na roślinie były cały czas nawet w trakcie reanimacji. Jeśli roślinie by to nie odpowiadało to by od razu się ich pozbyła. Zawsze na nich coś wyrośnie, albo młode pędy kwiatowe albo młodziutkie keiki. Sama zdecydujesz co należy zrobić, żeby to było dobre dla rośliny.
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Właśnie 2 miesiące temu próbowało coś na nich wyrosnąć ale staneło w miejscu... Niestety :( zostawię je i może faktycznie coś się jeszcze na nich zadzieje! :)
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Mam takie pytanko. mam wolne miejsce między doniczką a osłonką(z butelki) Czy mogę obłożyć tą osłonkę kamieniami? nie są to takie kamienie typu żwir.
Awatar użytkownika
Ka_trinka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 lis 2011, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mikołów

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Ja bym obsypała kamieniami i dodatkowo wlała wody , do poziomu 3/4 doniczki ze storczykiem . Woda będzie parować i nawilżać storczyka wokół .
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Witam po raz kolejny! Moje storczyki ożyły na dobre!! :) I wypuszczają mnóstwo nowych korzeni :) Ale jedno mnie martwi: Czy nie będzie im ciasno w tych osłonkach domowej roboty? Zwłaszcza jednemu z nich, który wypuszcza dużo korzeni. Przesadziłabym go ale boję się, że zacznie znowu padać... Może mieć tak ciasno? Co dzieje się gdy storczyk ma za ciasną osłonkę? Zdjęcia zrobione są z różnych stron.
Obrazek Obrazek
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Jest bardzo dobrze. ja przesadzam storczyka po około 2-3 latach od kupienia. Albo gdy korzenie rozrywają doniczkę np tak. Po prostu rozsadziły doniczkę:

Obrazek
Czyli moja odpowiedź brzmi: Nie ma chyba potrzeby przesadzać, storczyki lubią ciasnotkę ;:162 ;:162
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
do_mi90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2014, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Aha! Czyli mam zostawić go w spokoju :) one same będą się zaginać pod wpływem osłonki? I mam jeszcze pytanie. Mam takiego storczyka, który ma jako jedyny wąskie i małe liście, o ciemnozielonym kolorze. Czy czegoś mu brakuje? Stoi na tym samym parapecie co inne. Może jakaś inna odmiana? I jeszcze te suszki na dole storczyka, tego lepiej nie ruszać czy raczej je usunąć?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hellkamilson
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 22 sie 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co z moimi storczykami?

Post »

Mam taki problem. Moje dendrobium nobile jakiś czas temu wypuściło 4 nowe bulwy, które w tym momencie są już wielkości dorosłych. Jednak górne liście nie otwierają się, są jakby sklejone i nadal zwinięte. Czym może być to spowodowane? Muszę dodać, że taka sytuacja trwa już od dość dawna, dokładnie nie jestem w stanie sprecyzować, ale na pewno jakieś 2-3 miesiące.

I drugie pytanie. Z nowej bulwy oncidium zaczęło coś wyrastać. Co to może być? Pęd kwiatowy, czy kolejna bulwa?

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”