Zalany storczyk - jak go ratować ?

ODPOWIEDZ
Magdallen27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 mar 2014, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przelany storczyk?

Post »

Również mam problem z przelanym storczykiem ;:145 Trzy tygodnie temu zauwazyłam,że korzenie zaczynaja gnić, wiec przesadziłam storczyka do nowej doniczki z podłorzem do storczyków, ale wcześniej odcięłam zgnite korzenie. Niestety wszystkie kwiaty i pąki opadły...co zrobiłam źle? Czy jest szansa na jego uratowanie?





___________________________
zarabianie pisaniem http://forumowanie.pl/ polecem, nie tylko dla miłośników storczyków :D
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przelany storczyk?

Post »

Kwiat się ratuje i dlatego wszystkie kwiaty i pączki zrzucił. Całą siłę daje teraz korzeniom. Dobrze zrobiłaś obcinając zgniłe korzenie, teraz zostaje obserwacja czy coś ruszy. Życzę też dużo cierpliwości. Pozdrawiam Sylwik
elifit
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 kwie 2011, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przelany storczyk?

Post »

To samo u mnie. Dwa pąki już usychaja. Czy jest choć cień szansy że reszta przeżyje? Ponad połowa korzeni jest nadal w dobrym stanie.
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

zgniły storczyk, a keiki - morderstwo grr

Post »

:wit witam
Popełniono morderstwo na moim storczyku. ;:163
Wyjechałam na kilka tygodni, storczykami zajmowała się pewna osoba, ale niestety :( są straty.
Ja swoje storczyki moczę, a "Pewna osoba" podlewała je jak zwykłe kwiaty tak że woda zbierała się w osłonce a później doszła do doniczki storczyka i cóż... sami wiecie jak to sie skończyło.

Korzenie zgniły, zrobiły się PUSTE w środku przez doniczkę widzę jednak zdrowe korzonki gdzieś w głebi. Podczas mojej nieobecności storczyk ten wypuścił 4 keiki. Kolejnym problemem jest to że częśc "pnia" miejsca gdzie strykają się wszystkie liście gnije. co zrobić?
Przesadzać go teraz? A jak przesadzę i keiki mi padną? Czekać? A może jak jest czarna zgnilizna to już i tak popij wodą??

Ja sama mam sporo storczyków i moje zdanie jest takie:
storczyk był przelany, więc aby się ratować wypuścił keiki (lub został wprowadzony stresor i dlatego się pojawiły) ;) Kwiat i tak padnie, ale przetrwają keiki.
Nie przesadzać bo jeszcze młode padną.

a Wy jak myślicie??
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zgniły storczyk, a keiki - morderstwo grr

Post »

ja bym sprawdziła jakie są korzenie i czy coś zostało z nich, później wsadziłabym do nowego podłoża... ale może reanimacja na kamieniach ?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: zgniły storczyk, a keiki - morderstwo grr

Post »

Skoro jest zgnilizna to bym keiki odcieła bo inaczej i tak wszystko padnie, nawet jeśli nie mają korzeni to zawsze mozesz spróbowac w spagnum je ukorzenić. Sama raz tak musiałam z keiki zrobić i udało się. A swoja droga skoro piszesz ze masz sporo storczyków to nie rozumiem dlaczego wyjeźdźajac nie przekazałaś tej osobie co się miała nimi zająć, jak to ma robić???
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Witam
Bardzo proszę o pomoc ;:180 .Zalałam storczyka :oops: :oops:
Co dalej? Da się go uratować?

Obrazek
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

Chyba już nic z tego jak dla mnie :( być może jest jeszcze szansa na keiki, ale pewności nie mam :(
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

Fraszka_1 ma rację. Pewnie od środka już go zgnilizna zjadła. Po za tym podłoże też wygląda na zapleśniałe. Czy został przesadzony z przezroczystej doniczki, do tej osłonki?
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

Witajcie
Nie został przesadzony.W doniczce,w której był kupiony jest w dodatkowej osłonce.Ma w środku takie podwyższenie,na którym stoi.
Niestety kupiony był już w kiepskiej formie bo kupujący nie zna sie na cwietkach
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

Zdarza się każdemu. :roll: Jakiś rok temu sama zakupiłam dwa w sklepie, mimo że wiedziałam że wystąpiły wcześniej u nich wełnowce na kaktusach.. oj, ile ja się z tym zgryzoty najadłam, jak przyjechałam z nimi do domu i w internecie poczytałam na ich temat.. Ale dzisiaj jakoś mam więcej sił, a wełnowców jak na razie nie widzę na kwiatach. Oby tak dalej. ;:108
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
domi93
200p
200p
Posty: 217
Od: 2 wrz 2014, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

asma według mnie jedyne co możesz zrobić to wyjąć z tej osłonki, postawić na parapecie i nie podlewać przez najbliższe 2 tyg żeby kora przeschła, kwitnąć to on już nie będzie ale może keiki wypuści :wink:
Dominika :)
Zapraszam Do Mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=82859" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: zalany storczyk-ma szansę?jak go uratować?

Post »

Dziękuję,wyjmę go również z doniczki :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”