Kwiaty rozwinięte do połowy, spowolnienie rozkwitu

anula_w
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 9 sie 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty rozwinięte do połowy

Post »

Trudno powiedzieć czemu się nie rozwinął. Drugi kwiatek rozwijał się podobnie ale dał radę. Może gdybym mu pomogła wcześniej może by się rozwinął. Wszystkie kwiaty a jest już 5 męczyły się w podobny sposób. Zmienilam nawóz i mam nadzieję że pozostałe 3 też się ruszą bo nie mogę się doczekać ;)
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Spowolnienie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Chciałbym się dowiedzieć, czy wiecie przez co się z nimi tak dzieje? W moim przypadku tak się stało "tak jakby" nagle stanęły w kwitnięciu. Są kwiatki na pędzie, ale stanęły i nie chcą się rozwinąć ? Co to może być?
Awatar użytkownika
Aga H
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 lis 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Myślę, że to brak światła - zima ;:131
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

całkiem możliwe, zauważyłem też że u mnie tam gdzie rosną w oknie dziś np jest tylko 15 stopni... to chyba malutko

Proszę o poprawną polszczyznę wymaganą regulaminem, o używanie dużych liter na początku zdania. Swoje posty można edytować i poprawiać błędy. wanda/mod.
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Brak odpowiedzi a mnie ten temat interesuje, nikt się naprawdę nie spotkał z taką sytuacją z waszymi storczykami? u mnie dalej stoją w miejscu z tego co widzę to chyba już nie rozkwitną :(
Awatar użytkownika
Aga H
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 lis 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Owszem wiele razy spotkałam się z taką sytuacją, są różne rośliny o różnej wrażliwości. Niektóre potrafią wstrzymać kwitnienie po samym przeniesieniu do innego pomieszczenia (łazienki) w celu podlania, nawet zasuszyć kilka pąków, inne reagują na światło - jeśli dni są słoneczne widać, że pąki "rosną", gdy jest pochmurno wszystko staje w miejscu, jeszcze innym może przeszkadzać firanka o którą się ocierają, a są i takie dla których ani brak światła, ani zmiany miejsca czy inne wymyślne sytuacje/czynności nie stanowią przeszkody, aby zakwitnąć w krótkim czasie.
Jeśli Twoja roślina jest zdrowa i nie zasusza pąków najprawdopodobniej zakwitnie, tylko zajmie jej to trochę więcej czasu.
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Więc jasne.. przenosiłem je przy podlewaniu, i zmieniałem im miejsce, raz przy oknie bez grzejnika a raz do okna przy grzejniku. To pewnie wrażliwe odmiany bo reszta pięknie rośnie, mają piękne kwiaty i ciągle rozkwitają... a te stoją mam nadzieję, że się jeszcze rozwiną choć już chyba będzie szedł 3 tydzień a one tylko po minimetrze rozkwitają. Tak mi się wydaję jak na nie spoglądam dzień w dzień.
Awatar użytkownika
Aga H
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 lis 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Dla przykładu - ten sam storczyk z 23 stycznia:
Obrazek

i z 14 lutego:
Obrazek

a dalej nie otworzył wszystkich pąków.

Następny, pierwsze zdjęcie również z 23 stycznia i drugie z 14 lutego, taka sama sytuacja:
Obrazek

Obrazek

i jeszcze jeden - takie same daty do zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obecnie zaczął otwierać się jeden pączek najniższy.

Jak widać, dla jednych roślin 3 tygodnie to dużo, a dla innych mało...
Awatar użytkownika
minohiki
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lis 2012, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Europa

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Moim skromnym zdaniem wszystko jest w porządku - kwiaty otwierają się sukcesywnie.
Nie oczekuj, że wszystkie pąki otworzą się naraz.
Z moich obserwacji - jeden lub dwa końcowe pąki przeważnie się nie otwierają się wcale.
Awatar użytkownika
icedfan
50p
50p
Posty: 54
Od: 11 lis 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Spowalnianie kwitnięcia kwiatków?

Post »

Teraz już będę wiedział żeby podczas kwitnięcia nie skakać z pokoju do kuchni żeby podlać albo żeby przestawiać na inne miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”