Storczyk w tubie

Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Storczyk w tubie

Post »

Bardzo ładnie wyglądają szklane tuby wypełnione szyszkami z modrzewia. :D
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Maaaciej
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 mar 2013, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Storczyk w tubie

Post »

Teraz interesująco to wygląda! :)
Pozdrawiam Maaaciej
marcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 kwie 2013, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk w tubie

Post »

Super pomysł choć fakt, że trochę musiałaś się nakombinować:) Również dostałam na dzień kobiet takiego storczyka w tubie i szukając informacji w internecie czy ma on prawo żyć natknęłam się na twój post, śledziłam wątek i fajnie, że napisałaś o spostrzeżeniach co się z nim dalej stało;) ja swojego wyciągnęłam ze szkła i hoduję normalnie (nie chciałam ryzykować)- wygląda pięknie, wszystkie pąki się rozwinęły ;) a tuba czeka nadal na jakieś zagospodarowanie;)
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witam! :wit
Ja również dostałam małego storczyka w tubie :D I żył sobie w tej tubie jednak po podlaniu podłoże tak fatalnie w nim schło, że na końcu zaczęło zachodzić białym nalotem pleśnią... Więc na końcu storczyk wylądował w normalnej ceramicznej osłonce, a tuba stoi pusta. Bardzo mało praktyczne i można przez nieuwagę zaszkodzić niż pomóc.
Pięknie wygląda, ale na krótką metę. Przynajmniej u mnie :wink:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

Ja swoje storczyki wkładam z samego rana tj.7-8 rano na godzinkę do pojemnika z wodą potem je wyjmuję i ruszam na "prawo i lewo", żeby cała woda wypłynęła i zostawiam na tzw. "sitku" do wieczora i wtedy mam pewność, że porządnie cała woda odparowała. Dopiero wtedy albo czasami nawet na drugi dzień chowam je do tuby. Może dlatego u Ciebie tak się zrobiło bo niewystarczająco przeschły. Takie jest moje zdanie:)Teraz pomału zaczynają przekwitać, ale kwitły super, w tym momencie wytwarzają sobie nowe listki i wszystko jest super. Nie mogę znaleźć tego zdjęcia tych moich sitek, dodam przy okazji, bo niestety dzidziuś się obudził i muszę uciekać.
ocis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2013, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk w tubie

Post »

A mnie się ogromnie podobają storczyki w tubach, widziałam coś takiego w kwiaciarni i jestem tym zachwycona! Coś oryginalnego! Widziałam storczyk w ogromnej około 80 cm tubie (storczyk też był dość duży). Ile zapłaciłyście za tubę w Biedronce? Pozdrawiam i gratuluję fajnego pomysłu :)
rose05
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 22 mar 2010, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk w tubie

Post »

Witam serdecznie!

Mnie mąż również uszczęśliwił storczykiem w tubie, ale po 3 dniach postanowiłam go wyjąć. Zauważyłam też, że niestety ma połamane młode pędy, pewnie podczas wkładania do tuby ktoś nie uważał :/ W sumie idea tuby mnie nie przekonała
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyk w tubie

Post »

Posiadam jednego storczyka w tubie jest to phalaenopsis midi. Ładnie kwitnie, kwiaty się trzymają długo. Na pewno po kwitnieniu planuje go wyciągnąć z tuby, bo na dłuższą metę może to się okazać dla storczyka śmiertelne.
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Storczyk w tubie

Post »

Odkopuję wątek z pytaniem jak na długą metę ta uprawa w tubie? Jestem ciekawa opinii forumowiczów, którzy się na to zdecydowali.
JacekWroclaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2016, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk w tubie

Post »

Witam

Kupiłem takiego storczyka w tubie żonie na dzień kobiet. No ładnie wyglądał :)
Jednak po pewnym czasie zdecydowaliśmy się go wyciągnąć, zbyt duże problemy były przy podlewaniu itd.
O tego czasu tuba stoi pusta i się kurzy. Istnieją jakieś roślinki, którym będzie tam dobrze?
Słyszałem o Vandzie ale to trudny w uprawie kwiat i jego cena też jest bardzo wysoka.
A coś z bardziej pospolitych roślinek?

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”