Czy można przyciąć liście storczyka?

madzikson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2016, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Dzień dobry, jakie odżywki polecacie do storczyka?

-
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Witaj!
W tym temacie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=10559
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

tammy pisze:lina21 wygląda na to, że te same zabiegi i ja właśnie robię. Osłonki oczywiście mam takie, które nie dotykają dna. Jeszcze jedno pytanie. Po jakim czasie storczyk odzyskał jędrność liści?
lena21
Mniej więcej po 2 miesiącach.
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

W ogóle co to za chory pomysł z obcinaniem roślinie liści.
??
Nie no brak słów... Tak ciężko napisać: "moim zdaniem przycinanie liści jest bardzo złym pomysłem i nie powinno się tak robić" ? Naprawdę trzeba od razu obrażać, zamiast merytorycznie podyskutować?
Ja hoduje storczyki już blisko 10 lat i czerpię wiedzę nie tylko z tego, co ktoś napisze na forum, ale też korzystam z własnego doświadczenia. Nie boję się wyjść poza utarte schematy postępowania ze storczykami, ale też nikomu nie narzucam swojej opinii ani nie rozkazuję, jak ma pielęgnować swoje kwiaty. Tak że trochę przykro się czyta takie komentarze, zwłaszcza że tylko odpowiadałam na pytanie.
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Przecież nikogo nie obraziłam skrytykowałam tylko sam pomysł po co pozbawiać roślinę liści nawet takich osłabionych. Jak już pisałam w poprzednich postach też miałam storczyki w fatalnym stanie i mimo tego nie obcięłam im liści.
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Ja u swoich storczyków obcinam liście, ale tylko te najstarsze u samego dołu, kiedy już zżółkną. Pomimo tego rośliny radzą sobie nie najgorzej a dużego doświadczenia z nimi nie mam.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Takie liście ja też obcinam, po co maja psuć wygląd storczyka. Storczyk po obcięciu tych liści nie ma żadnych problemów z kwitnięciem czy rośnięciem.
tammy
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 mar 2015, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Problem sam powoli się rozwiązuje. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
Najlepszasuczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 gru 2017, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Witam, mam pytanie. Czy te liście storczykowi odrastają? W którym miejscu mogę je przyciąć?
Chcę je przyciąć, gdyż pewien florysta na yt przycina kwiatom właśnie liście, by kwiaty nie skupiały się na samych liściach tak mocno, żeby ta energia szła w same kwiaty no i właśnie, moja mama dała mi dwie orchidee co musiałam uratować, obecnie je ratuję i nie chcę by ta energia szła właśnie w te liście, w dodatku te liście są duże, przechylają roślinę... ten pan na yt mówił, że przycina liście w połowie, czy tak to się robi? Czy zasypać je czymś?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Bzdury, nie obcina się zdrowych liści, bo to dzięki nim roślina rośnie. Poczytaj sobie wpierw o procesie fotosyntezy.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Najlepszasuczko Witaj ! :idea:
Powiem Ci tak, liście można przycinać, gdy są chore lub zainfekowane jakimś grzybem.Zdrowe też oczywiście można, storczyk od tego nie umrze, ale myślę, że nie jest to dobre rozwiązanie, jak przednio napisał Norbert.
* Norbert - Jej raczej chodziło o, to czy jak zetnie liście to storczyk obumrze.Ja osobiście bym tego nie zrobiła, ale to jej wybór :roll:
PS: Jak byś zdecydowała się je wyciąć to zasyp je cynamonem lub węglem dzewnym.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Powtórzę to jeszcze raz, nie obcina się zdrowych liści, niczemu dobremu to nie służy.
Monnia Tak się składa, że obcięcie zdrowych liści może zasadniczo wpłynąć na kondycję rośliny. Każde kwitnienie obciąża roślinę, jak ma się ona zregenerować po odcięciu zdrowych liści :?: :?: :?:
To jest zły pomysł i nie można sprowadzić, że to jej wybór. Po to ktoś zadaje pytania na forum, żeby uzyskać jak najlepszą dla rośliny radę.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Czy można przyciąć liście storczyka?

Post »

Norbert wiem, co oznacza ścięcie zdrowych liści w takim stanie.To, że ty dajesz jej najlepszą radę z możliwych, to i tak nic to nie da, ponieważ, jak napisała zależy jej na kwitnieniu, a nie na dobru storczyka.Nie wszystkich interesuje dobro roślin, które mają...niestety :? Dziwie się, że jeszcze tego nie wyczytałeś z jej postu :wink:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”