Ratowanie storczyków,reanimacja cz1.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy da się go uratować?

Post »

ten mały korzonek, który jest zielony raczej nie będzie dalej rosnąc, bo końcówka jest czarna a właśnie tam znajduje się stożek wzrostu :) Ale jeśli storczyk wypuszcza kolejne, to jest szansa, że z Twoja pomocą da radę, tylko musisz wybrać dobre podłoże, bez drobnych i miałkich komponentów, bo inaczej te nowe korzonki znów zgniją.
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
khoelia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 1 cze 2013, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Czy da się go uratować?

Post »

kupiłam podłoże substral do storczyków. Czy ono będzie dobre?
` życie to podróż podczas której odkrywamy siebie `

Moje parapetowe:)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy da się go uratować?

Post »

jest osobny watek dotyczący podłoża i tam na pewno znajdziesz więcej informacji odnośnie tego co się nadaje a co nie :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy da się go uratować??

Post »

Phalaenopsis stracił stożek wzrostu, więc jedyna nadzieja, że wypuści basal keiki lub keiki. Korzenie ma zdrowe, zatem pielęgnuj teraz prawidłowo i czekaj nowej roślinki, która może, ale nie musi się pojawić. Powodzenia.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Czy da się go uratować?

Post »

A ja bym go na twoim miejscu włożyła raczej do keramzytu. Storczyk prawie nie ma korzeni i nie wiem czy poradzi sobie w samej korze w dużej doniczce. Ja bym wsadziła do keramzytu, postawiła na wysokim podstawku z wodą i od czasu do czasu przelała wodą (najlepiej deszczową) z nawozem do storczyków i nałożyła "namiot' w celu poprawienia wilgotności.
Awatar użytkownika
khoelia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 1 cze 2013, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Czy da się go uratować?

Post »

wlaśnie taki u mnie problem że w kranie mam tylko twardą wodę. Na szczęście mąż myśli za wszystkich i ustawił pod rynną wielką beczkę w której zbiera się deszczówka i podlewam nią kwiaty w ogrodzie :) nawóz mam jakiś do storczyków bo mam jednego który kwitnie i keika którego dostałam od siostry ale też nie wiem co z nim robić żeby puścił pęd i kwitł. A gdzie ten keramzyt można nabyć? i mam go po prostu wsypać do doniczki i w to tego biedaka?
` życie to podróż podczas której odkrywamy siebie `

Moje parapetowe:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy da się go uratować?

Post »

Wpisz w wyszukiwarkę - reanimacja storczyka - powinno się wyświetlić kilka wątków

to jeden ze sposobów - chyba najbardziej rozpowszechniony i najbardziej sprawdzony na forum http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... +storczyka

ja osobiscie nie znosze keramzytu bo nie wiedziec czemu zawsze mi pleeśnieje, a dostac go można chyba we wszystkich wiekszych kwiaciarniach czy sklepach ogrodniczych
Awatar użytkownika
khoelia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 1 cze 2013, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Czy da się go uratować?

Post »

no to u mnie juz puszcza takie korzonki jak jest pokazane w tej reanimacji ma ich 3 .. i mam wrazenie po ogladaniu zdjec keramzytu ze w tym podlozu co kupilam jest tego troche..
` życie to podróż podczas której odkrywamy siebie `

Moje parapetowe:)
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Czy da się go uratować?

Post »

To wypraź go (gotuj jakieś 15 min) następnie wsyp do plastikowej doniczki, włóż do niego storczyka i wszystko postaw na wysokiej podstawce z wodą deszczową i tak jak pisałam możesz mu z przezroczystego worka albo folii zrobić namiot i nałożyć na niego żeby miał więcej wilgotności (ale to według uznania, bo nie każdy takie 'cuda' lubi). Codziennie musisz wietrzyć namiot. Za tydzień - dwa możesz zajrzeć do niego i zobaczyć czy nie pojawia się pleśń. Jeżeli tak to warto będzie kupić Topsin lub Previcur, zrobić roztwór i posmarować nim zainfekowane miejsca.

Ja w ten sposób reanimowałam dwa swoje storczyki i w szybkim tempie doszły do siebie i wyglądają jakby nigdy im nic nie było. :)
Awatar użytkownika
khoelia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 1 cze 2013, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Czy da się go uratować?

Post »

zauważyłam dziś ze keiki maja srebrne korzenie, wiec nie wiem czy dobrze zrobiłam ale nałożyłam na nie lekko wilgotne waciki, na spod osłonki położyłam zakrętki od napojów na tym podstawkę z dziurami na tym osłonkę z kwiatkiem. Na spod nalałam wodę żeby parowała do góry, dziś nałożę jeszcze na niego tą torebkę tak jak radzisz. Tylko pytanie czy tym małym to nie zaszkodzi?
` życie to podróż podczas której odkrywamy siebie `

Moje parapetowe:)
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Czy da się go uratować?

Post »

Najlepiej by było gdybyś wkleiła zdjęcia swojego storczyka bo wtedy łatwiej i więcej coś można powiedzieć i doradzić. Maluchom nie powinno się nic stać tym bardziej, że keiki są zdrowe więc wilgotność tylko powinnam im pomóc niż zaszkodzić a poza tym codziennie będziesz wietrzyła namiot więc będziesz widziała czy coś się dzieje złego czy nie. Obrazek
agnieszka90j
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 lip 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pomóc moim storczykom

Post »

Kupiłam tego storczyka wczoraj i nie zwróciłam uwagi że liście od korzonka są zgniłe.
Dziś chciałam go dokładnie obejrzeć dotknęłam liści i zostały mi w dłoni. Jak mam mu pomóc???
http://images61.fotosik.pl/11/b0e844f0201f26fa.jpg

http://images63.fotosik.pl/11/2a6181bcad692bf9m.jpg

http://images65.fotosik.pl/11/be1d1b625f55c58f.jpg

http://images65.fotosik.pl/11/651b7ef9f99cea18.jpg

Pomóżcie :)

Zamieniłam zdjęcia na linki do nich.
Były stanowczo za duże.
bab...
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2013, o 21:50 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta zapisu tytułu
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomóc moim storczykom

Post »

Marne szanse ..........
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”