Żółknące liście storczyka

ODPOWIEDZ
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: zżółknięty storczyk

Post »

Pęd obcinamy kiedy całkiem przeschnie, poczekaj cierpliwie. Tak samo jeśli chodzi o liście to są one najstarsze, więc po prostu umierają. Poczekaj z tym przycinaniem aż najstarsze liście same pousychają, to samo z pędem.
nikodezja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lis 2014, o 08:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zżółknięty storczyk

Post »

A jeśli chodzi o podlewanie to starczy co tydzien pol godziny?? I koniecznie z nawozem?
Fawin
50p
50p
Posty: 95
Od: 5 sty 2008, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ustroń

Re: zżółknięty storczyk

Post »

Podlewaj tak, kiedy na przezroczystej doniczcenie widać już dużych kropel wody... Nie ma dokładnego schematu, co tydzień, czy co 10 dni... Jeden ma cieplej w mieszkaniu, inny chłodniej, różne warunki są i u każdego inaczej to wygląda.. obserwuj doniczkę i jak robi się sucho na ściankach to podlej... Może być pół godziny, nie koniecznie z nawozem.
ja osobiście podlewam jakoś co tydzień, ale nawóz daję co 2, co trzecie podlewanie, połowę dawki tej którą zalecają na opakowaniu.
powodzenia :D
Ziemia moim ciałem, woda moją krwią, powietrze oddechem, ogień siłą mą?
tomecki2222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2015, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem ze storczykiem

Post »

Witam.
Mam pewien problem. Zauważyłem, że żółkną mi liście storczyka. Oprócz tego w środku doniczki zauważyłem zielony osad przypominający mech. Co z tym zrobić, żeby nie stracić storczyka? Myślę, żeby go przesadzić. Proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Żółknący storczyk

Post »

Najwyższy czas przesadzić storczyka.
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Żółknący storczyk

Post »

Dokładzie, zmien mu podloze - juz pora, juz czas!
Pozdrawiam, Kamila :)
tomecki2222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2015, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący storczyk

Post »

Dziękuję za pomoc. Jutro go przesadzę. Mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Cytrynnka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2015, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący storczyk

Post »

Witam.
Mam go już ponad dwa lata i cały czas ładnie kwitł bez przerwy ale od pewnego czasu zaczęły żółknąc mu liście, cały czas stoi w tym samym miejscu i podlewałam go co jakiś czas. czytałam że może za dużo wody i trzeba go przesuszyć wiec przez kilka dni nie podlewałam go w ogóle ale to nic nie dało wiec podlałam go obficie na 30min ale to tez nic nie dało :( Czy da się go uratować? Obrazek Obrazek
bibo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 7 maja 2014, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żółknący storczyk

Post »

Stracił kwiaty, dobry moment aby go przesadzić.
Wymień podłoże, przy okazji zrobisz porządek z korzeniami.
Korzenie są zielone i jest ich sporo więc nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Żółknący storczyk

Post »

Zastanawiam się czy on stoi cały czas w wodzie tak jak na pierwszym zdjęciu?...
Cytrynnka pisze:Witam.
cały czas stoi w tym samym miejscu i podlewałam go co jakiś czas.
Tzn. o jakiej wystawie i jak często? Czy tam gdzie stoi zagląda słońce? Jeśli tak to w jakich godzinach? Czy nawoziłaś? Czym? Jaką dawkę stosowałaś?
Cytrynnka pisze:czytałam że może za dużo wody i trzeba go przesuszyć wiec przez kilka dni nie podlewałam go w ogóle ale to nic nie dało wiec podlałam go obficie na 30min ale to tez nic nie dało :( Czy da się go uratować?
Ile dni przesuszałaś?

On jest do uratowania ale potrzebne jest więcej danych by wiedzieć czy go przesadzać. Trzeba najpierw znaleźć przyczynę źółkinięcia liści bo z tego co zrozumiałam nie chodzi tylko o tego co jest pokazany na zdjęciu. Wcześniej zżółkły pewnie inne. Czy dobrze Cię zrozumiałam?
Cytrynnka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2015, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący storczyk

Post »

Zawsze miał 1-2cm wody na dnie tego szkła, zdjęcie robiłam w czasie tego 30 minutowego moczenia, stał na parapecie przy oknie i jak pogoda była słoneczna to kilka godzin po południu świeciło na niego słońce w lato ale nic sie z nim nie działo, tak jak napisałam ze przez ponad dwa lata kwitł prawie cały czas. Niczym go nie nawoziłam. Przesuszałam 4 dni. Wczesniej były jeszcze dwa liście i jeden odpadł sam a jednego odcięłam całego żółtego.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Żółknący storczyk

Post »

Jeśli kwitł cały czas i niczym go nie nawoziłaś to chyba wyczerpał swoje możliwości. Trochę nawozu jest im jednak do szczęścia potrzebne.

Powinnaś go na pewno przesadzić bo mając nowe podłoże będzie miał nowe składniki odżywcze. I powinna to być kora o grubej granulacji. LM można kupić taką gotową mieszankę z OrchidSklepiku (chyba?). Wtedy nie musisz nawozić przez co najmniej pół roku. Poza tym przesuszanie tylko 4 dni to za mało chyba że masz bardzo sucho i gorąco w mieszkaniu by przez ten czas podłoże zdołało całkowicie przeschnąć nawet w środku doniczki.

W których godzinach dnia świeciło na niego słońce? Mam wrażenie, że na tym liściu, który żółknie jest duża plama poparzenia słonecznego.
Cytrynnka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2015, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółknący storczyk

Post »

Wiec przesadzę go jak najszybciej :) miedzy 13 a 16-17 świeci słonce to zależy tez od pory roku,
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”