Keiki (nowy przyrost) - porady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy przyrost? /keiki - porady/

Post »

Moje keiki zasadzone 8 października 2013 zakwitło. Ma trzy białe kwiaty. Nie spodziewałam się, że tak szybko - 1 rok, wystarczy mu do wytworzenia kwiatów.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nowy przyrost? /keiki - porady/

Post »

Jeżeli usycha od dołu, to nie ma co się oszukiwać, nie będzie w stanie ich wykarmić. Więc w takim wypadku trzeba przesadzić, lub jeżeli ma mało korzonków spróbować któregoś ze sposobów opisanych na forum. W kamykach, keramzycie, lub nad wodą.
A co z matką? Ma zielone liście? Jak tam korzenie?
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
domi93
200p
200p
Posty: 217
Od: 2 wrz 2014, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nowy przyrost? /keiki - porady/

Post »

Ja bym odcięła, podzieliła na 2 roślinki i wsadziła do osobnych doniczek z mieszanką do orchidei :wink: miałam już podobny przypadek i młode roślinki rosną w siłę :D
Dominika :)
Zapraszam Do Mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=82859" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nowy przyrost? /keiki - porady/

Post »

Dokładnie tak. ;:333 Podlewaj niewielką ilością wody, tak by pobudzić roślinki do wytworzenia nowych korzonków.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: identyfikacja storczyków :)

Post »

Witam :)
Dawno mnie tu nie było...upolowałam znowy dwa piękne falki..pierwszy nawet z małą niespodzianką. No i właśnie czy tego maluszka można już do innej doniczki przesadzić,czy poczekać.Do jakiego momentu poczekać???
sama nie wiem,a chciałabym aby maluszek przetrwał :) on rośnie jakby obok rośliny matecznej.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodaaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 gru 2014, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: identyfikacja storczyków :)

Post »

Osobiście nigdy nie miałam malucha żadnego ale wątków znajdziesz tu mnóstwo o tym jak z nim postępować, wydaje mi się ze powinien jeszcze podrosnąć , moze przy następnym przesądzaniu? On rośnie obok roślinki tak ? Nie jest z nią w żaden sposób połączony ? :D w każdym razie zazdroszczę trochę takiej zdobyczy ;:196 a co do tych plamek na białym kwiatku, nie wydają Ci się trochę podejrzane? Nie ma tam czasem nigdzie jakichś intruzów ? Moze ktoś bardziej doświadczony wypowie się także na ten temat.Pozdrawiam :heja
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: identyfikacja storczyków :)

Post »

Jak tak odkryłam troszkę kory to wydaje mi się że wyrasta z trzonu rośliny, ale nie jestem pewna. Nie chce ruszać bo jest malutki i mogę go uszkodzić. Ja te storczyki dorwałam na przecenie, a te plamki na kwiatkach to chyba efekt przekwitania bo w tej chwili już płatki coraz bardziej opadają w dół i widać,że przekwitają.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Agatka267, Zgadza się, wyrasta z trzonu dorosłej rośliny. Zaczekaj aż liście młodego osiągną co najmniej 10-15 cm. i będzie ich 3-4. Korzenie powinny mieć wtedy ok.5-7 cm długości, lub dłuższe. Jeżeli chodzi o plamki poobserwuj czy nic nie łazi. Chyba że ktoś opryskał czymś i tak wypaliło płatki, ale można się tylko domyślać. W końcu nie wiemy jak nasze rośliny były wcześniej traktowane, przed zakupem. :roll:
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Witam. Nie znam się na storczykach, ale ostatnio mnie jakoś tak do nich ciągnie. Moja siostra ma ich dosyć sporo i ostatnio jak zajrzałam na jej parapet zauważyłam takie oto keiki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie ukrywam, że chciałabym jej troszku podebrać ;:333 tylko jak się za to zabrać ? Co przygotować ? W co je wsadzić ? Jak je oddzielić od matki ? Ile ich można odciąć ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

P.S. co to za storczyk wiem tylko, że kwitnie na pomarańczowo i ma drobne kwiatki.
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Witam.
Chciałbym się spytać czy są jakieś odmiany Phalaenopsisów, której chętniej niż inne wydają na świat keiki? Czytałem, że equestris taki jest, są jeszcze inne?
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Chciałabym się zapytać jak mam przesadzić tego keika. Wyrósł na matce, matka obumarła bo w sklepie już miała uszkodzony wierzchołek wzrostu. Na szczęście wyrósł ten keik, jeszcze kilka dni temu rosły na pędzie od matki kwiatki i pęd jeszcze jest zielony. Keik nie ma z tego co widzę swojego systemu korzeniowego.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paula
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Basal keiki, o którym mowa jest gotowy do rozdzielenia w momencie kiedy ma co najmniej 3 swoje korzonki. Także jeśli nie ma swojego systemu korzeniowego proponuje się jeszcze wstrzymać z rozdzieleniem.
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

A ile może trwać wrobienie tych korzonków u niego? Bo chciałam na wiosnę wszystkie poprzesadzać bo podłoże już mają słabe.
Pozdrawiam Paula
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”