Keiki (nowy przyrost) - porady

ODPOWIEDZ
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

No swojego wyniosłam prawie ze śmietnika bo każdy mówił, że z niego już nic nie będzie. Postawiłam go na uboczu na wschodnim oknie i tylko od czasu do czasu podlewałam. Bo wcześniejszego bez korzeni za bardzo ratowałam i codziennie zaglądałam, poprawiałam więc biedak tego nie wytrzymał. A ten miał spokój i się bardzo postarał :) Trzymam kciuki żeby Twój też się uratował.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Kiedy gnije stożek wzrostu, to właściwie jest wyrok dla rośliny, lecz być może uda jej się "wykarmić" maleństwo. Na to rozwiązanie bym stawiała i raczej tego bym się spodziewała.
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Czy z tego wyrosną keiki? Czy jest to po prostu taki listek na pędzie? Pęd kwitnie.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paula
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Na moje oko najprawdopodobniej jest to tzw "chorągiewka" tzn liść na pędzie. Jednak czasami zdarza się, że pojawia się keiki. Poczekaj na opinie bardziej doświadczonych :wink:
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Niektóre falaenopsisy tak mają, np. mojej mamy stary fioletowy właśnie takie pędy kwiatowe ma i nigdy z tego keiki nie było :(
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

No trudno, ale w sumie to dobrze bo zazwyczaj jak się pojawiają keiki to oznaka tego, że matka choruję bodź kończy swój żywot... tak przedłuża swoją pulę genetyczną ;:333
paulka1609a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 kwie 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Dowiedziałam się na forum że z jednego mam 3 storczyki hehe ! :D Cudowna wiadomość :D Storczyk zaniedbany przez rodziców :D Już się martwiłam że jakiś dziwoląg wyrósł, bo najładniej to nie wygląda :D a Tu taka pozytywna wiadomość :) Aż się pochwale i może ktoś zechce coś zaradzić, jak najlepiej postępować w tym przypadku :D Muszę o niego teraz zadbać, jakoś to chyba rozsadzić, pielęgnować, może jakieś nawozy.. ;)

Obrazek Obrazek
Paulina
AnkaBasia
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 lut 2015, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Pola 22 ja mam taki sam listek dosłownie na pędzie, u mnie z niego wychodzi nowy pęd bo tamten jest już prawie cały suchy:)
Storczyku wyzdrowiej!!:)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

No Paulinko będziesz miała trochę zabawy z rozplątywaniem korzeni. Proponuje przed zabiegiem pomoczyć korzenie tak ok pół godziny by były bardziej elastyczne.
AnkaBasia
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 lut 2015, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Powiedzcie mi ile czekaliście aż Wasz basal keik wypuścił korzenie? jeśli się ich doczekaliście to jak czuła się matka po odczepieniu keika?
Storczyku wyzdrowiej!!:)
bibo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 7 maja 2014, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

U mnie keiki długo rósł z rośliną mateczną, po prostu nie wiedziałem co dalej począć.
Po rozłączeniu obie roślinki cały czas kwitną :), aż nie mam kiedy zmienić podłoża.
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

To kiedy można keik oddzielić od matki to sprawa indywidualna... zależy od pory roku, oświetlenia i pielęgnacji. Powinien mięć przynajmniej trzy dobrze rozwinięte korzenie, a czy matka po oddzieleniu będzie się czuć to też nie da się tak po prostu określić.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Keiki (nowy przyrost) - porady

Post »

Ja swoje oddzieliłam po ponad roku, a teraz czekam aż kolejny maluszek urośnie. :D
Miał 5 długich korzeni i trzy liście, z czego jeden był taki nie wyrośnięty. Ale teraz po przesadzeniu zauważyłam że ruszyły wszystkie mu korzenie, oraz ten najmłodszy liść zaczął ponownie rosnąć. Przynajmniej tak myślę. ;:173

Pola22, liści na pędach kwiatowych, widziałam nie tak dawno zdjęcie u kogoś chyba na forum - storczyk wypuścił pęd kwiatowy. Więc pewnie wszystkie opcje są prawdopodobne i ponowne kwitnienie, jak i keiki, czy zupełnie nic. :wink:
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”