Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

illonka pisze: Kolejne pytanie, jak ożywić te fiołki, bo są płaskie i zdechłe :D Jakoś je doświetlić z boku czy co?
Staraj się nie robić zdjecia kwiatom z góry, oglądałam Twoją galerię i ihmo, nie obraź się, ale każde ujęcie jest z tego samego kąta. W dodatku.. może zrób zabawy z tłem oraz naturalnym światłem jakie pada z okna ? :)
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Hmm staram się też robić zdjęcia z poziomu kwiatka (chyba) ale pewno jest tak jak mówisz, przejrzę foty jeszcze raz krytycznym okiem. Z tłem tak, właśnie też zauważyłam, że dla wygody robię na tle ściany i tyle. Dziękuję za cenne uwagi, pokombinuję i poszukam inspiracji :)
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Wiadomo, że na potrzeby wątków czasem się inaczej nie da zrobić innego ujęcia, ale dlaczego nie bawić się przy okazji tym ? :D
Tutaj masz śliczne ujęcie : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e0 ... 690c7.html nawet kompozycja mi odpowiada i mała GO ( głębia ostrości ).
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Tak, masz rację. Ja sama czuję, że w moje foty wdała się nuda. Na forum głowie chodzi mi o to, by dobre wyeksponować kwitnienia i wiernie oddać kolory ale właśnie, dlaczego przy okazji nie poszaleć?? Brakuje mi inspiracji i artystycznego oka.. :?
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Sama się borykam z brakiem weny.. a teraz jeszcze zaczynam prowadzić bloga fotograficznego.. to totalnie już weny nie mam.
Ale polecam gorąco pooglądać inspiracje w internecie. To podbudowuje na duchu i daje siłę do działania. :D
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Tak a propos blogów fotograficznych... Mocno przebudowałem moją stronę www i nie znalazło się na niej miejsce na bloga. Musiałem wywalić go - niejako - na margines strony, co wiązało się z totalną jego (czyli bloga) przebudową. Ale dziś postawiłem już szkielet.
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Byłam, czytałam, ebooki ściągnęłam :)

Wygrzebałam w programach jakiegoś sędziwego PS, 7 zdaje się i pomalutku się w niego wgryzam... Chciałam podzielić się z Wami moimi wrażeniami :) oczywiście nie umiem się nim posługiwać ale zrobiłam to samo ze zdjęciem (poziomy, saturacja) w dwóch programach i różnica jest bardzo widoczna, po obróbce na moim programiku kolory są wprawdzie wierne ale kwiatek wygląda na plastikowy a po PS widać, że żyje (a raczej tli się w nim życie, bo to, że żyje to widać dopiero jak Vito się za niego bierze) :lol:
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Wszystko zależy od tego co masz w zamysłach na swoją stronkę. Ja akurat mam pomysł na blog, który będzie pokazywał moje zdjęcia czy tam ciekawostki z wypraw. :wink:
U Ciebie jest o tyle fajnie, że to coś w rodzaju portalu z takimi nowościami. :wink: Stawiasz go na WP ?
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

@mara:
1. Nie tyle go stawiam - co on już 'stoi'
2. WP używam tylko do czytania wiadomości; od kilku lat mam własna domenę i wykupiony hosting. Nawiasem mówiąc, moim 'sąsiadem' z tej samej serwerowni jest... Wikipedia. Sam blog natomiast jest subdomeną domeny właściwej.
3. Trudno mojego bloga nazwać nowościami fotograficznymi. Są to raczej tutoriale co i jak można zrobić w fotografii.
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Na myśli miałam tu silnik a nie oferowane usługi WP. :wink:
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

Ooooops... Pomyliłem Wirtualna Polskę z Wordpressem... Obrazek
Oczywiście, że na wordpressie...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

I zapomnieliście o jednym...
Nie cytujemy posta jeśli udzielamy odpowiedzi bezpośrednio na post wczesniejszy...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Jak fotografować storczyki i inne zielska (next level)

Post »

illonka pisze:Byłam, czytałam, ebooki ściągnęłam :)

Wygrzebałam w programach jakiegoś sędziwego PS, 7 zdaje się i pomalutku się w niego wgryzam... Chciałam podzielić się z Wami moimi wrażeniami :) oczywiście nie umiem się nim posługiwać ale zrobiłam to samo ze zdjęciem (poziomy, saturacja) w dwóch programach i różnica jest bardzo widoczna, po obróbce na moim programiku kolory są wprawdzie wierne ale kwiatek wygląda na plastikowy a po PS widać, że żyje (a raczej tli się w nim życie, bo to, że żyje to widać dopiero jak Vito się za niego bierze) :lol:
Ilonka, kocham Cię za ten wpis! Obrazek
W przeciwieństwie do 99% pstrykaczy zrozumiałaś bowiem, że żdjęcie TRZEBA obrobić, żeby wyglądało 'po ludzku'. Fotografia zeszła pod strzechy i dzięki temu się tak bardzo spauperyzowała, że ludzie nawet nie wiedzą, że można zrobić dobre, ostre zdjęcie, na którym i kontrast, i kolory są poprawne! Wystarcza bylejakość, którą można wrzucić na taki jeden portal na literę F (którego nie mam - bo się nim brzydzę).

To, że masz PS7 - w niczym nie przeszkadza. Z Photoshopem jest tak: jest to ogromny kombajn, z setkami (tysiącami?) funkcji, których nikt nie używa - bo ich nie zna. Używam PS od wielu lat i korzystam może z 5? może z 10% jego możliwości. Tę samą sytuację ma każdy grafik komputerowy: używa iluś-tam funkcji, które mu najbardziej 'leżą' do ręki i innych nawet nie dotyka. PS 7 od PS CC różni się tylko ilością funkcji; dla Twoich potrzeb - 'siódemka' wystarczy w zupełności.
Na dobrą sprawę, wszystko to, czego w PS potrzebuje fotograf, można zrobić w Lightroomie. No... prawie, bo jednak w PS można pracować na warstwach, a w LR - nie. Mam oba te programy, znam jeden i drugi - ale wolę PS. Czemu? Nie wiem. Pewnie 'bo tak'... :wink:

PS jest trudny - ale jego opanowanie jest możliwe. Pytaj! jeśli tylko będę wiedział jak - to chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”