Mini-storczyk - jak uprawiać ?

ODPOWIEDZ
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Właśnie zaglądnełam do mojego storczyka i wychodzi nowy liść i nowy jakiś boczny pęd mam nadzieję że to z kwiatami a nie znowu napowietrzny korzeń , a mam również pytanie odnośnie tych korzeni napowietrznych co z nimi zrobić ?
Obrazek

Jakby ktoś nie widział pędu to jest nad nad korzeniem napowietrznym
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Niestety tu cię zmartwię to korzeń powietrzny. Odnośnie tych korzeni radzę nic z nimi nie robić zostaw je w spokoju storczyki dzięki nim pobierają wilgoć z otoczenia.
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

To to faktycznie mnie zmartwiłaś, a jak długie one mogą być, ktoś mi powiedział że mogłam go kierować do doniczki aby się schował w ziemi ,
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Z tym bywa różnie czasami taki korzeń łatwo jest złamać. Też mam takiego malucha z takim korzeniem tylko mój korzeń idzie bardziej do góry i również puszcza nowy liść to podobno dobry znak wkrótce powinien pojawić się pęd. Mój maluch kwitnął 2 miesiące nie wiem jak z twoim.
Poza tym lepiej gdybyś wstawiła zdjęcie w poziomie.
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Sorry
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Obrazek
No chyba teraz będzie ok
Mój tak dawno kwitnął, że nie pamiętam
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Nic nie szkodzi :)
Jeszcze jedno twój maluch jest chyba w zwykłej doniczce tak? Najlepiej gdybyś zaopatrzyła się w taką plastikową wtedy widać po stanie korzeni kiedy można podlać. Poza tym czy ta doniczka ma pod spodem dziurki jeśli nie to niedługo mogą zgnić ci korzenie bo roślina nie zdąży przesychać. Radziłabym zmienić podłoże na mieszankę kory (tutaj widzę spagnum) przy okazji sprawdź korzenie suche i zgniłe poobcinaj a rany zasyp cynamonem. To jest dobry moment póki maluch nie zaczął jeszcze kwitnąć przy okazji sprawdzisz jego stan.
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

moje mini jest w plastikowej przezroczystej doniczce i osłonce takiej samej jak przy normalnym storczyku tylko w wersji mini
Podlewam co 7-10 dni czyli zalewam stoi przez parę godzin i wylewam wodę , ostatnio kupiłam mieszankę ,,ziemi,, do storczyków ale ona jest jakaś dziwna jakby miała same kamyki, i mam obawy co do tej mieszanki czym ją zagęścić ?
Kupiłam ją w brico
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Najlepiej gdyby była to mieszanka: kora sosnowa , węgiel drzewna ,styropian i łupiny z orzeszków ziemnych.
Podłoże do storczyków powinno być luźne i przepuszczające powietrze nie może być zbite wtedy będzie gorzej przesychać.
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

To mieszanka firmy seramis skład:kora sosnowa, glina (gliniane granule), wapno nawozowe, jeszcze go nie przesadzałam
a dlaczego zalecasz wymienić, usunąć to spagnum ?
I czy może przesadzić go do większej doniczki , może ma zaciasno
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Storczyki lubią ciasno (w sensie jeśli o doniczkę chodzi) chodziło mi o to żebyś sprawdziła stan jego korzeni a spagnum na dłuższą metę nie jest zalecane.
Pierwsze słyszę o glinie w podłożu do storczyków ale może jestem jakaś mało doedukowana bynajmniej nie spotkałam się z taką mieszanką.
Dorota72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 cze 2016, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Korzenie chyba ok bo są i białe i zielone i czarne, mają powietrze ,
Jeśli nie mam zwiększać doniczki to ta mieszanka jest chyba nieodpowiednia, bo za gruba , chyba że przeglądnę i powybieram te drobne , i muszę kupić orzeszki ziemne w takim razie, co jeszcze będzie potrzebne?
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini-storczyk - jak uprawiać ?

Post »

Witam
Mam storczyka mini i ostatnio zaczęły mu nieco gnić korzenie i żółknie liść.Mam nadzieję, że kwiatek ma jeszcze szanse na życie w zdrowiu i szczęściu :)
Zapomniałam wylać mu wody po kąpieli i cały dzień stał w niej, ale widze , że wypuszcza nowy korzonek więc chyba nie jest źle.
Stoi na zachodnim oknie i chyba go przypieka słońce bo liście zbladły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”