Storczyki Storczykowej cz. 4

Zablokowany
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Witam w czwartej częsci mojego wątku :).
Storczyki kolekcjonuję od 2004 roku, moje ulubione rodzaje to Phalaenopsis i Vanda i takie posiadam w mojej kolekcji. Odkąd jestem na tym forum, moja kolekcja zaczęła się bardzo szybko powiększać, zaczęły mnie fascynować Phalaenopsis botaniczne i do dzisiaj już ich troszkę mam: Phal. amboinensis, Phal. bellina, Phal. cornu-cervi, Phal. equestris alba, 2 Phal. equestris ilocos alba, 2 Phal. equestris, 2 Phal. lueddemaniana, Phal. schilleriana, Phal. tetraspis, Phal. violacea, a także ciekawe hybrydy pierwszo- i drugorzędowe: 2 Phal. Liodoro, Phal. Penang girl, Phal. Lea Marie Salazar, Phal. Mini Mark, Phal. violacea x amboinensis x spica, sadzonki: Phal. guadelupe pineda i Phal. marie's delight. oczywiście mam też hybrydy Phal. oraz Vandy (8 dorosłych, 2 sadzonki i jedno usamodzielnione keiki).
A teraz troche zdjęć tego, co mi obecnie kwitnie. Na razie jest niewiele kwitnień, ale niedługo powinny zacząć kwitnąć następne Phal., choć niestety bardzo dużo pąków opadło.
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Melduje się w czwartej części wątku :wit
Kwitnienia oczywiście zachwycające, a zdjęcia genialne ;:180
Widzę Dusiu, że mamy bardzo podobny gust ;:108 z całego serca kocham Phal. zwłaszcza botaniczne i im podobne, a Wandy to moja najnowsza fascynacja mimo, że jeszcze nie mam żadnej... Ale... Już niedługo... :lol:
Pozdrawiam Cię gorąco i życzę dużo słoneczka, by pączki nie opadały ;:3
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

I ja zgłaszam obecność i chęć podglądania kolejnych poczynań Twoich podopiecznych. Świetne zdjęcia, zresztą, jak zwykle. Nacieszyłam oczy Twoim Phal. violacea x amboinensis x spica. Valera też bardzo urocza. Trzymam kciuki za cosie na tetraspisie ;:138
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Ależ Ty biegniesz dziewczyno !Nowy wątek i juz tyle wpisów,gratuluje! Z przyjemnością obejrzałam te zdjęcia. :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Bardzo się cieszę, ze tyle was zajrzało do mojego nowego wątku :). Na razie nie mam się za bardzo czym pochwalić, ponieważ teraz mało storczyków kwitnie. Było niby 30 pędów, ale mnóstwo pąków opadło i kwitnienia będą bardzo skromne. Jak każdy rozwinie po jednym czy dwa kwiatki, to już będzie coś... Choć mam bardzo widny pokój, zimą dla storczyków jest za ciemno i jest bardzo zimno, zwykle jest 18-21 stopni mimo gorącego kaloryfera (mam nieszczelne okna i nieocieplone ściany). Musze czekać do wiosny, wtedy dla storczyków bedzie duzo lepiej, dłuższy dzień, więcej słońca i ciepło, więc na pewno nawet Vandy zakwitną. Nie umiem się doczekać kwitnień Vand, na wiosnę to pewnie będę codziennie szukać pędzików aż znajdę.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Myślę, że one teraz puszczają tylko odgałęzienia, bo jest za zimno i nie ma keików. Na wiosnę spróbuję znowu. Będę tak długo smarować, aż znajdę sporo porządnych keików. Chce rozmnożyć co ciekawsze rośliny jak tetraspis czy violacea x amboinensis x spica. Hybrydy oczywiście też, bo keiki są ciekawe i chce zobaczyć, jakie będą efekty pasty. Na razie nie ma keików, ale jest zimno i ciemno, więc pewnie dlatego.
A dzisiaj zobaczyłam, że jeden cosiek tetraspisa się ułamał :(((. pewnie zahaczyłam nim o korzeń Vandy przy odstawianiu go na parapet. Ale to chyba było odgałęzienie, bo z ciekawości go pokawałkowałam, by zobaczyć, co jest w środku i znalazłam maleńki pączuszek. Są jeszcze 2 cośki, oby choć jeden był keiczkiem...
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

To się bardzo cieszę :). Ale niestety nie mam jeszcze tak pięknej, róznorodnej kolekcji jak niektórzy... Chciałabym mieć więcej Phal. botaicznych... Moja lista marzeń wciąż jest bardzo długa:
- Phalaenopsis tetraspis C1
- Phalaenopsis princess kaiulani
- Phalaenopsis philipinensis
- Phalaenopsis coral isles
- Phalaenopsis stuartiana
- Phalaenopsis corning's bell
I rózne Phalaenopsis botaniczne i hybrydy pierwszo- i drugorzędowe o kwiatach w typie Penang girl czy violacea, czyli woskowe, pachnące gwiazdki z ostrymi płatkami. To mój ulubiony typ kwiatów i chciałabym mieć jak najwięcej o takim właśnie kształcie.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Po prostu zostawiam pastę tak, jak jest. a teraz rzeczywiście jest bardzo niska temperatura, 19 stopni, a na oknach na pewno jeszcze niższa, bo nieszczelne. A o mieszance ukorzeniacza z wazeliną czytałam kilka lat temu, ale nigdy nie próbowałam. Kiedyś mi tak nie zależało na keikach, ale teraz mam parę ciekawszych roślin i chce je rozmnożyć.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dzisiaj popodlewałam wszystkie Phalaenopsis, kąpałam Vandy. Nic się na razie nie dzieje nie licząc opadania pąków na Phal. Będą niezbyt urodziwe, łyse pędy z pojedyńczymi kwiatuszkami lub nawet żadnymi... Gdyby teraz było lato, to by było mnóstwo pędów i kwiatów, a tak to są łyse badylki z żółtymi pąkami :((. Nienawidzę zimy...
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu teraz Twoje storczyki nabierają sił na wiosnę żebyś miała tyle kwiatów jak teraz sobie marzysz!! ;:138 ;:108
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Goska1307
200p
200p
Posty: 482
Od: 5 sty 2010, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu u mnie to samo ;:108 Dużo pędzików a jeszcze więcej pożólkłych pączków aż żal patrzeć ;:145
Zapraszam... :) i pozdrawiam..
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=31919" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Mam nadzieję, że na wiosnę pojawi się dużo pędzików... najbardziej by mnie ucieszyły na Vandach. A jakby biała Vanda zakwitła, to już w ogóle bym się cieszyła...
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Niestety chyba nieprędko bedą następne, bo mam mało kwitnień, a te, co już kwitną, mają tyyle zdjęć...
Ostatnio zakwitł tylko mój największy Phalaenopsis, ma jeden kwiatuszek na rozgałezieniu jednego ze starych pędów. Na drugim pędzie ma dwa "cośki", które stanęły w miejscu, ale może ożyją na wiosnę...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”