Reanimacja storczyków, w kamykach ,żwirku itp cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

i tu się mylisz w kamykach równie dobrze postępuje reanimacja, u mnie keramzyt to był jeden wielki problem. Tu masz dowody na reanimację w kamieniach u mnie na 10 roślinek przeżyło 8 i kwitły w tym czasie nawet posadzone do kamieni.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=35814
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Ja tylko napisałam poradę i opisałam jak to wygląda u mnie.

Więc w czym się mylę?
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Jeżeli ktoś ma dużą wilgotność to reanimowane roślinki w keramzycie pleśnieją i wtedy kamienie są idealne.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Każdy z nas ma inne warunki (choć z pozoru mogą być podobne) i różne umiejętności w podlewaniu więc tak jak pisałam wcześnej u każdego sprawdza się inna metoda. U nie np. świetnie sprawdza się spagnum i spagnum zmieszane z korą i innymi dodatkami. W kamieniach np. nie próbowałam ale okazuje się,że u innych się sprawdza a nie sprawdzają się moje metody...i niestety jest to na początku okupione stratą takiego reanimka. Życzę powodzenia. Trzeba wierzyć,że się uda :D
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

andzia0801 pisze:Ja tylko napisałam poradę i opisałam jak to wygląda u mnie.

Więc w czym się mylę?
Radziłabym używać keramzytu do reanimacji, takie zwykłe kamienie w jakie macie wsadzone te zabiedzone storczyki nie przewodzą wody, nie ma na nich procesu podsiąkania,który jest potrzebny w trakcie reanimacji.
w tym, nie ma podsiąkania, ale jest parowanie co tak samo wystarcza roślince na normalny rozwój zdrowych korzeni. Więc chodzi mi tylko o to że mylisz się że roślinki w ten sposób nie da się uratować :) ot i wszystko, bo się da :) Jeżeli mnie źle zrozumiałaś przepraszam.
lucynaf pisze:Jeżeli ktoś ma dużą wilgotność to reanimowane roślinki w keramzycie pleśnieją i wtedy kamienie są idealne.
tu trafione w samo sedno, u mnie tak było korzenie zaczynały pleśnieć.
Merghen pisze:Każdy z nas ma inne warunki (choć z pozoru mogą być podobne) i różne umiejętności w podlewaniu więc tak jak pisałam wcześnej u każdego sprawdza się inna metoda.
święte słowa dlatego nie należy pisać że coś jest złe bo nie działa u mnie , ja z dużym sukcesem ukorzeniam w mchu hoje, a storczyki mi padają , ale za to kamienie są u mnie rewelacyjne :)
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Proponuję skończyć tę wymianę zdań, bo do niczego to nie prowadzi.
Fakty są takie:
- każdy z nas ma swoje sprawdzone metody reanimacji
- u każdego są inne warunki
- u każdego są inne storczyki
- storczyki, które są reanimowane, są w różnym stanie, jedne są tylko osłabione, inne mają tylko jeden/dwa zdrowe korzenie, a jeszcze inne nie maja ani jednego korzenia (każdy potrzebuje innej metody reanimacji)
- zbyt wiele czynników, żeby móc uogólniać.
Podsumowując:
Metod reanimacji jest wiele.
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Dziewczyny powiedzcie mi gdy storczyk w keramzycie zaczyna puszczać listka to jest dobry znak ?Czy raczej nie?Stare listki ma pomarszczone.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Andziu, ta dyskusja nie powinna mieć w ogóle miejsca, nie ''gwarantuj sukcesu w keramzycie'', bo np u mnie była porażka i dopiero kamienie uratowały storczyka. Jeszcze raz, dziękuję Celinko.
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

A czy zdrowe storczyki mogą pozostac na kamieniach? Calkiem podoba mi się ta kompozycja, lepiej wygląda niż zwykle podłoże.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

Wydaje mi się,że raczej nie. Z podłoża storczyki czerpią też składniki odżywcze ale może ktoś wypróbował tę metodę na zdrowych i tak je uprawia...
Awatar użytkownika
andzia0801
200p
200p
Posty: 259
Od: 10 sty 2011, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Re: Reanimacja moich storczyków-pomocy

Post »

aggie pisze:a czy zdrowe storczyki moga pozostac na kamieniach? calkiem podoba mi sie ta kompozycja, lepiej wyglada niz zwykle podloze...
wygoogluj: uprawa semi-hydro; hydroponika itd itp
mój wątek "wazonowce w keramzycie": http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=40124" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Jagodo, zobacz na pierwszym zdjęciu mojego powyższego postu. Widać rosnący listek, a korzeni jeszcze "ani widu, ani słychu".

Na drugim zdjęciu ten mniejszy listeczek zatrzymał swój wzrost przy braku korzeni.
Natomiast gdy pojawiły się po dość długim czasie korzonki, zaczął wyrastać nowy liść (ten średni). Poprzedni pozostał karłowaty do dzisiaj.
Tak więc nie martw się nowym listkiem. Roślina sama zadecyduje w jaki sposób chce się ratować.
Życzę powodzenia w reanimcji. :)
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

No to zobaczymy co sobie wymyśli :D
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”