Reanimacja storczyków, w kamykach ,żwirku itp cz.1

Zablokowany
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Kurcze może to głupie, ale nie wiem jak poznać, że okno jest na północ czy południe.... no, bo wschód i zachód to wiadomo. Z tego co mi się wydaje, chyba wschód :P Ale niedługo przeprowadzamy się do nowego mieszkania i tam będą chyba okna na północ południe.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Jeśli południowe to w samo południe świeci tam słoneczko :wink: Ogólnie wystawa południowa jest pod pewnym względem najgorsza, bo przy takim układzie albo trzeba cieniować storczyki albo odstawić trochę dalej od okna. Powiem szczerze, że jak dla mnie 4 m to trochę za dużo. Nie wiem czy storczyk będzie miał odpowiednią ilość światła, można go tam zostawić i sprawdzisz to za jakiś czas np jeśli liście będą ciemniały i się nienaturalnie wydłużały tzn, że ma za mało światła.
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Nie zgodzę się że południowe okna są najgorsze.Ja mam wszystkie południowo-zachodnie i storczyki mają się świetnie bez cieniowania natomiast te na kwietniku i regaliku zaraz za oknem dużo gorzej .Natomiast reanimację czy ukorzenianie dobrze przeprowadzać w półcieniu
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Halinko pisałam typowo o południowym oknie. Widzisz ty masz południowy-zachód, a to już nie jest taki słoneczny hardcore :wink:
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Lady H pisze:Ja mam wszystkie południowo-zachodnie
Przepraszam, że tak trochę nie na temat, ale po czym poznajecie, że to południowy-zachód?
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Słońce od 12-tej do zmroku.
Awatar użytkownika
Jagodaaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 gru 2014, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Polecam skorzystać z kompasu ;)
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Po ponad 2 tygodniach reanimacji w kamieniach mój storczyk wygląda tak:

Zdjęcia zostały usunięte z hostingu. wanda


Co prawda uschła mu łodyga i jeden liść zżółkł, ale za to wypuszcza nowy pęd i na dole nie wiem czy to korzenie czy pędy :?: MOże ktoś się lepiej na tym zna. Ma tylko jeden korzeń napowietrzny i to też w nie najciekawszym stanie, ale może coś z niego jeszcze będzie. Jak myślicie? Ma szansę jeszcze odżyć? Mój mąż się ze mnie śmieje.... :(
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Twój reanimek puszcza nowe korzenie, a nie pędy. Gratuluję :wink: chyba jeszcze coś z niego będzie.

Aniu widać rośnie odbicie na pędzie. Utnij zasuszoną część pędu.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Ana443, do póki ma wszystkie zielone liście, to ma duże szanse. Na nowe korzenie, czasem trzeba troszkę poczekać i uzbroić się w cierpliwość... ;:65
Niebawem także zacznie wypuszczać nowego liścia. ;:333
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Ela_84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 cze 2015, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Witam!
Dziewczyny, proszę pomóżcie!!!
Przeglądam to forum i ten post od dawna, ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałam, bo sama raczej sobie nie poradzę :( Próbuję od jakiegoś czasu reanimować w kamykach mojego storczyka. Był piękny, różowy i śliczny w środku, takie ciapki ;:167 ale nagle coś zaczęło się dziać... przesadziłam go, podcinając korzonki, ale mu się pogorszyło. Stracił wszystkie korzonki ;:145 Znalazłam ten post, spróbowałam z kamykami i odbił. Zaczął wypuszczać od góry korzonki i nowe listki. I to na tyle mojej radości. Korzonki stanęły w miejscu, a niektóre mają na końcach czarne plamki, jakby zasuszone? Listki ledwo wyszły i od razu więdną i oblatują. Na tą chwilę ma jeden, malutki, który już więdnie i ma dziwne dziurki, takie chropowatości ;:202 Sprawdziłam, żadnych insektów nie ma, bo i nie wiele z niego zostało. Wygląda, jak obraz nędzy i rozpaczy ;:145 Od kilku tygodni zaczął wypuszczać poniżej korzonków coś w rodzaju nowych pędów. Po jakimś czasie okazało się, że to raczej nowe liście bądź nowe storki. Widać, że chłopak walczy jak może ;:167 Ale... te nowe listki też zaczynają wiotczeć, dlatego mój wpis. Już nie mam pomysłu co robić. Wodę w kamykach ma cały czas, ale nie dotykają rośliny, spryskuję też kamyki, żeby była większa powierzchnia parowania, ale to raczej nic nie daje. Wszyscy mówią, żeby go wyrzucić, bo nic z niego nie będzie, ale ja powiedziałam, że będę walczyć o niego do końca!!! Będę wdzięczna za każdą pomoc! Tak wygląda mój Bidulek ;:145 Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Te pokłucia listka wskazują na żerowanie wciornastków. A roślina wydaje basal keiki.
Ela_84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 cze 2015, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Merghen pisze:Te pokłucia listka wskazują na żerowanie wciornastków. A roślina wydaje basal keiki.
Nie cytujemy postu znajdującego się bezpośrednio nad naszym.

Dzięki za odpowiedź :) Co proponujesz? Jaki preparat?
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”