Reanimacja storczyków, w kamykach ,żwirku itp cz.1

Zablokowany
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Po ponad 2 tygodniach reanimacji w kamieniach mój storczyk wygląda tak:

Zdjęcia zostały usunięte z hostingu. wanda


Co prawda uschła mu łodyga i jeden liść zżółkł, ale za to wypuszcza nowy pęd i na dole nie wiem czy to korzenie czy pędy :?: MOże ktoś się lepiej na tym zna. Ma tylko jeden korzeń napowietrzny i to też w nie najciekawszym stanie, ale może coś z niego jeszcze będzie. Jak myślicie? Ma szansę jeszcze odżyć? Mój mąż się ze mnie śmieje.... :(
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Twój reanimek puszcza nowe korzenie, a nie pędy. Gratuluję :wink: chyba jeszcze coś z niego będzie.

Aniu widać rośnie odbicie na pędzie. Utnij zasuszoną część pędu.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Ana443, do póki ma wszystkie zielone liście, to ma duże szanse. Na nowe korzenie, czasem trzeba troszkę poczekać i uzbroić się w cierpliwość... ;:65
Niebawem także zacznie wypuszczać nowego liścia. ;:333
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Ela_84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 cze 2015, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Witam!
Dziewczyny, proszę pomóżcie!!!
Przeglądam to forum i ten post od dawna, ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałam, bo sama raczej sobie nie poradzę :( Próbuję od jakiegoś czasu reanimować w kamykach mojego storczyka. Był piękny, różowy i śliczny w środku, takie ciapki ;:167 ale nagle coś zaczęło się dziać... przesadziłam go, podcinając korzonki, ale mu się pogorszyło. Stracił wszystkie korzonki ;:145 Znalazłam ten post, spróbowałam z kamykami i odbił. Zaczął wypuszczać od góry korzonki i nowe listki. I to na tyle mojej radości. Korzonki stanęły w miejscu, a niektóre mają na końcach czarne plamki, jakby zasuszone? Listki ledwo wyszły i od razu więdną i oblatują. Na tą chwilę ma jeden, malutki, który już więdnie i ma dziwne dziurki, takie chropowatości ;:202 Sprawdziłam, żadnych insektów nie ma, bo i nie wiele z niego zostało. Wygląda, jak obraz nędzy i rozpaczy ;:145 Od kilku tygodni zaczął wypuszczać poniżej korzonków coś w rodzaju nowych pędów. Po jakimś czasie okazało się, że to raczej nowe liście bądź nowe storki. Widać, że chłopak walczy jak może ;:167 Ale... te nowe listki też zaczynają wiotczeć, dlatego mój wpis. Już nie mam pomysłu co robić. Wodę w kamykach ma cały czas, ale nie dotykają rośliny, spryskuję też kamyki, żeby była większa powierzchnia parowania, ale to raczej nic nie daje. Wszyscy mówią, żeby go wyrzucić, bo nic z niego nie będzie, ale ja powiedziałam, że będę walczyć o niego do końca!!! Będę wdzięczna za każdą pomoc! Tak wygląda mój Bidulek ;:145 Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Te pokłucia listka wskazują na żerowanie wciornastków. A roślina wydaje basal keiki.
Ela_84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 cze 2015, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Merghen pisze:Te pokłucia listka wskazują na żerowanie wciornastków. A roślina wydaje basal keiki.
Nie cytujemy postu znajdującego się bezpośrednio nad naszym.

Dzięki za odpowiedź :) Co proponujesz? Jaki preparat?
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Ja najczęściej stosuje Kohinor bo jest środkiem systemicznym a potem albo żółte tablice lepowe albo tłustosza.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

A u mnie nic się nie dzieje. Nowych korzonków brak, liście w doskonałej kondycji, jeden korzeń powietrzny nawet nie zmienia zabarwienia. Jak długo taki stan może się utrzymywać? To już chyba drugi albo trzeci miesiąc ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Małgosiu a na dnie jest zawsze odrobina wilgoci? pytam bo to podstawa żeby coś ruszyło.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Pilnuję aby zawsze była woda, tak pół centymetra i zraszam ją (jak mi się przypomni).
Mam jeszcze jedną taką zalaną ale z braku czasu, miejsca i kamieni dwa tygodnie temu przesuszyłam ją w doniczce, przesadziłam do nowego podłoża (takie ze sklepu) i już wypuściła nowe korzonki (ok 2 cm długości).

Taka w kamieniach ładnie wygląda i wcale mi nie przeszkadza ale wolałabym zobaczyć już jakieś korzonki :roll:
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
KasiaWojt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 cze 2015, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Witam, jestem tutaj nowa i mam kilka pytań. Otóż moje storczyki przelałam. Poczytałam na forum i postąpiłam następująco:
Wyłożyłam, oczyściłam, przemyłam korzenie w roztworze z płynem do naczyń, zgniłe usunełam, końcówki zasypałam węglem.
Dwa dni się osuszały. Po dwóch dniach wsadziłam je w keramzyt i w podstawek nalałam wody aby tylko parowała. Zauważyłam znaczną poprawę. Puszczają nowe korzenie, pędy, już nawet kwitną. (dwa przesadzałam mające już pączki). Ale problem polega na tym iż każdego z nich liście straciły jędrność, całe się zmarszczyły i żółkną :( próbowałam z namaczaniem, wlewam więcej wody, korzeni i tak nie dotykają bo są zbyt krótkie. Nie wiem co dalej robić, proszę o jakieś porady. Jak długo mają zostać w tym keramzycie, później przesadza się w korę czy jak to ma wyglądać? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Może się okazać, że stare liście już nie odzyskają turgoru. I jest to normalne. Ważne, że rosną korzenie czy pędy. To oznacza, że reanimacja się udała.
KasiaWojt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 cze 2015, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

No ok ale czy zostawić w tym keramzycie czy przesadzić może do kamieni, tak jak jest tutaj na forum? Co z podlewaniem, wystarczy tylko w podstawku czy namaczać? Nie wiem już co z nimi robić :/
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”