Szkodniki na storczykach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malwina55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 sie 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Do małgosiak
Też miałam wełnowce .Callanthe fajnie radzi, znalazłam jej post wcześniej i tak zrobiłam . Na początku się obawiałam bo kąpanie wydawało mi się bardzo odważne, ale spróbowałam i kwiatek wygląda świetnie :)) Nie ma śladów wełnowca.
Pozdrawiam
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Malwino, ja do tej pory również nie miałam nawrotu wełnowców, a to było dawno ;:224 To samo dotyczy tarczników :D
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Malwina55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 sie 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Wspaniale Pati ,to znaczy że sposób jest bardzo dobry. Przyznam się, że jako osoba zupełnie początkująca obawiałam się kąpieli kwiatka ,ale bardzo dobrze miałaś wszystko opisane i spróbowałam . Kwiatek wygląda jak nowy :))) świetna rada :))) Najważniejsze że nie ma wełnowców :D
Pozdrawiam
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Miło mi to słyszeć, pozdrawiam :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
magosiakk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 sie 2013, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

jak ma wygladac ta kapiel ?
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Ja wsadziłam storczyki do miski w całości zalane wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Zostawiłam je, żeby poleżały i później dokładnie spłukałam i dokładnie powycierałam pomiędzy liśćmi i serce storczyka, aż byłam pewna, że w żadnym zakamarku nie ma wody.
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
magosiakk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 sie 2013, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

w calości to znaczy do jakiego poziomu ? doniczki ?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Całość w sensie- korzenie+ liście. Wszystko :wink:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowy nabytek= nowy problem :(

Post »

ja dodam od siebie tyle, ze przędziorki baaardzo ciężko zauważyć gołym okiem. ja z pomocą lupy nawet miałam problem, gdyby nie to, ze zauważyłam charakterystyczne wżery i połączyłam fakty. U mnie były czerwone ale są tez białe, zależy od rodzaju przędziorka bo gatunków jest wiele.. Obstawiam jednak, ze masz normalnego pajączka w doniczce a te są pożyteczne bo wyjadają inne szkodniki :) Te brązowe to na pewno tarczniki...
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
katarzyna5405
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 cze 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Witam :) ma pytanie dotyczące szkodników a dokładnie wełnowców. mój kwiatuszek od pewnego czasu zaczął się dziwnie zachowywać, zaczął marnieć w oczach, zaglądałam do niego, ale nie widziałam żadnych paskud...postanowiłam jakiś czas temu odłączyć od grupy no i dziś ujrzałam te białe robaki, po zdjęciach umieszczonych przez Was obstawiam że na 150% to wełnowce... wzięłam więc się do roboty i przemyłam liście roztworem z płynu do naczyń a patyczkiem do uszu pościągałam wszystko co widać było na liściach. piszecie jeszcze że trzeba kwiatka wykąpać w takim roztworze i tu mam problem, bo wydaje mi się, że kwiatek jest tak zmarniały, że tego nie wytrzyma...jakiś czas temu dostał przebarwień na liściach "idących" od stożka i jest taki mało stabilny, boje się go takiego wyjąć z doniczki bo myślę że te wszystkie liście mu poodpadają... to się stało w tydzień...nie wiem co mam robić czy go tak zostawić i wycierać płynem czy zaryzykować i jednak wykąpać bo już nic mu gorzej nie zaszkodzi. pomóżcie proszę kochani
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

hmm.. jeśli listki dostały przebarwień od trzonu to możliwe, że jakaś choroba postępuje, np. zgnilizna trzonu. Mogłaś niechcący zalać stożek wzrostu, który zaczął gnić i taka kąpiel storczyka w całości tylko pogorszy sprawę. Spróbuj zrobić fotkę ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Podpisuję się pod tym co napisała Dufin. Dodam jeszcze, że wełnowce siedzą też w podłożu, więc przydałoby się je wymienić.
katarzyna5405
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 cze 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Niestety zanim przeczytałam wykąpałam. Myślę, że tak czy inaczej by padł, był w strasznym stanie. Po kąpieli 3 dni w rękach zostały mi wszystkie liście, a pod nimi kupa białych kropeczek przy stożku. Najgorsze jest to, że widzę już wełnowce na dwóch ostatnich, które mi pozostały. 4 razy już wycierałam oba roztworem z płynu i nic, dalej wyłażą skądś. Chyba kupię ten provadol, bo widzę że nie ma rady. A jest może coś tańszego? Jakiś tańszy odpowiednik tego specyfiku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”