Storczyki w akwarium?

Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki w akwarium?

Post »

Martyno w podłożu dla storczyków nie powinno być ziemi, a kora, keramzyt lub inna grubsza frakcja. Jeśli chodzi o kwitnącego storczyka, to są zdania podzielone. Moim zdaniem możesz go przesadzić właśnie teraz, jeśli nie uszkodzisz zbytnio korzeni nie powinno się nic stać i powinien kwitnąć dalej. :wink:
martyna88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 cze 2014, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki w akwarium?

Post »

Dzięki za podpowiedź. Tu wychodzi moja niewiedza, to w czym trzymam storczyki kupiłam w sklepie ogrodniczym pod nazwą "podłoże do storczyków" ale poszukam czegoś luźniejszego.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki w akwarium?

Post »

Czasem w takim podłożu, na dnie worka znajduje się pył lub torf co jest w dużej ilości nie wskazane, im więcej tym gorzej. Użytkownicy na forum zazwyczaj kupują podłoża określonych firm, :wink: , niestety nie wiem jakie bo swoje robię sam.
Basia_orchid
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lip 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki w akwarium?

Post »

A możesz podać z czego robisz sam podłoże i w jakich mniej więcej proporcjach? Ja posiadam głównie falki i właśnie się zastanawiam nad własnym podłożem, gdyż okazało się, że to sklepowe chyba jednak jest za drobne dla nich... Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyki w akwarium?

Post »

Ja używam Kory sosnowej kompostowanej w sposób naturalny przynajmniej rok. Kupiłem kiedyś 2 worki kory sosnowej i po prostu ją przekompostowałem.
Możesz dodać do niej trochę suszonych liści bukowych, mchu torfowca, węgla drzewnego, keramzytu, styropianu, włókna kokosowego, a nawet gąbki "oasis" (do wbijania kwiatów) czy skorupek z orzeszków ziemnych.
Można także używać samego włókna kokosowego w kostkach czy węgla drzewnego bez innych dodatków, każdy robi je wg. własnych potrzeb. Mając drobniejsze podłoże nie musisz podlewać kwiatów tak często jak we frakcji grubej, ale istnieje większe ryzyko gnicia korzeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”