Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Witajcie,

Od jakiegoś czasu odwiedzam Dawidy pod Warszawą i tym którzy mają taką możliwość serdecznie polecam, gdyż ceny dorodnych kwitnących storczyków zaczynają się u nich od 13zł, większe i wielokwiatowe to cena ok 30zł. Wszystkie kóre ja pamiętam to falki, ale możliwe, że w ofercie miewają i inne... Trzebaby popytać :-)

Najatrakcyjniejszą jednak dla mnie opcją są storczyki, które przekwitły, ponieważ ich cena to 5 zł!!! Nie wiadomo co prawda jakie kwiaty( jaki kolor) będą miały, ale to dodatkowa atrakcja:-) niektóre przekwitłe kwiatki leżą w doniczkach tak więc po suszkach można jedynie zdadywać. ;-)

Wybór przekwitłych jest spory, a większość z nich ma zdrowe liście i porządne korzonki :tan
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Z ceną jest tak, że jak klient zobaczy "dużą" zniżkę, która tak naprawdę nie istniała to jest większe prawdopodobieństwo, że weźmie produkt. Tak jak z tymi doniczkami - nie potrzebujesz jej to nie zwracasz uwagi, więc nie wiesz jaka cena była wcześniej, ale krzykliwa plakietka "promocja" od razu przyciąga wzrok, do tego zawyżona cena przed promocją (oczywiście nie wiem na 100proc. czy faktycznie było to zawyżone, czy to cena normalna - trzeba zerknąć po promocji).
Wiele sklepów tak robi, nie da się nie zauważyć - podwyższają cenę by za jakiś czas dać super promocję i obniżają do poprzedniej.
Nie każdy jest świadomym konsumentem - dla niektórych słowo promocja/obniżka to jak zapalnik do chęci kupienia. I tu nie chodzi o samą umowną wartość przedmiotu, ale zabawę cenami przez sklepy. Dlatego ja nie znoszę robić zakupów...
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Kupiłam dziś jednego, jest jeszcze połowa półki za zawrotne 23.50 zł. Liodora te mają fiszki.
Zapach ma dziwny, taka jakby herbata z cytryną. W tym kwiatowym zawrocie głowy wzięłam kwiatka z wełnowcem, mam nadzieję, że szybko się tego pozbędę.
Ma fajne mięsiste płatki ;:oj

Obrazek
Awatar użytkownika
tusiekmp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 sty 2014, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

:/ a jedno z moich Liodoro w ogóle nie pachnie; na pocieszenie pokażę Wam co ostatnio udało mi się dostać w Castoramie Obrazek Obrazek
dla mnie podobny do jakiego dtps ale mogę się mylić :/
Pozdrawiam storczykomaniaków. Monika
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Moniko przyczyną braku zapachu u liodoro może być brak odpowiedniej ilości światła dla tego phalaenopsisa. Poza tym zapach jest najbardziej wyczuwalny około południa. Ponadto, tak jak u cambrii brak zapachu u tej rośliny, która normalnie powinna go mieć może oznaczać, że jest zbyt słaba by kwitnąć i jeszcze do tego pachnieć, bo np. ma słaby system korzeniowy. BTW nowy zakup z casto przedni! ;:333
grubosz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 paź 2015, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gdzie kupić niebieskie storczyki Vanda

Post »

Dzień dobry!

Szukam i szukam i bardzo trudno znaleźć sklepu, który oferowałby storczyki o kwiatach niebieskich (uwaga: nie fioletowo niebieskich)
np. http://www.fotosik.pl/zdjecie/cb4541fc3f56970d
może znacie jakiś?
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Jak tam dziś wpadłam to myślałam że wyjdę bankrutem !! Phalaenopsis Liodoro, Mini Mark, Ravello, Miltonia Sunset, Brassie, Oncidia, Cattleye, gigantyczne Cymbidia, Miltoniopsis, Sabotki,Denrobia Nobile, Dendrobia Phalaenopsis ...

ObrazekDSC_0242 by Ms Orchid, on Flickr

ObrazekDSC_0234 by Ms Orchid, on Flickr

ObrazekDSC_0236 by Ms Orchid, on Flickr

ObrazekDSC_0243 by Ms Orchid, on Flickr

ObrazekDSC_0240 by Ms Orchid, on Flickr

To wszystko w moim ulubionym miejscu - Centrum Ogrodnicze Jucca w Tarnowie Podgórnym. Po rozmowie z Panem z obsługi dowiedziałam się, że teraz coraz częściej będzie można znaleźć botaniki. Bo w sumie jak często można dostać Liodoro albo Mini Marka ot tak w sklepie? Poza tym jest moźliwość zlożenia zamówienia na jakis botanik mailem a oni sprowadza. Kocham to miejsce ;:138 ;:138
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Wszystkim z okolic Lublina polecam odwiedzić giełdę w Elizówce i halę kwiatową gdzie można kupić przekwitające storczyki już od 5 zł (przekwitające ale zazwyczaj jeszcze w świetnym stanie). Jeśli będę tam gościć w najbliższym czasie wstawię zdjęcia co teraz oferują.
AleksandraBdg

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Czy ktoś wie, czy w najblizszym czasie będą gdzieś falki miniaturki w sprzedaży? Chodzi mi o te bardziej popularne sklepy LM,Ikea, Netto.itp.
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Ikea ma chyba w swojej ofercie mini przez cały czas..
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Witam
Z tego co wiem to w Leroy Merlin też są ciągle storczyki przekwitnięte w promocji, nawet po 5 zł i w dobrym stanie.
Auchan równiez co jakiś czas ma w promocji Falki i kwitnące i te już po kwitnieniu.
Polecam ! Czasem w Biedronce, czasem w Mili lub Inter Marche.
kwiatwewlosach
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 mar 2016, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

W leroy merlin w Szczecinie często jest obniżka -70 %, co prawda przekwitnięte ale zdrowe. Raz nawet udało mi się kupić z oczkami pędowymi za zawrotną kwotę 8 zł :tan innym razem zauważyłam że pęd Dendrobium kwitnącego na fioletowo jest lekko ułamany, poprosiłam panią z działu o przecenę i wyceniła na 13,50 w domu kwitł jeszcze trzy tygodnie, przycięłam i z boku wypuszcza nowe listki ;:215
Umiesz liczyć? licz na siebie...
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co, gdzie i za ile w ofercie sprzedaży storczyków

Post »

Tomaszewski w Warszawie ma stały dział z napisem "dobra cena", w którym są piękne storczyki po 10 zł - dwupędowe w pełni kwitnienia, inne gatunki też. Ile razy tam chodzę zawsze są jakieś w promocji. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”