Pleśń u storczyków

Awatar użytkownika
Ka_trinka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 lis 2011, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Jeśli system korzeniowy nie jest duży to myślę , że możesz go spokojnie wsadzić do tej samej doniczki . Tylko ją dobrze wymyj i zdezynfekuj :wink:
Ja do miniaturek mam podłoże takie jak do normalnych falaenopsisów , tylko zawsze wybieram temniejsze kawałki kory i rozlużniam keremazytem o mniejszej granulacji . Mech też może być ale nie ubity tylko włożony lużno wokół korzeni .
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Postaram się wybrac mniejsze kawałki kory i ostrożnie wyjąć korzenie z mchu. Po dwóch poprzednich miniaturkach już wiem że to nie takie proste:-)
Ostatnie pytanie: Czy po wyjęciu go ze starego podłoża powinnam go jakoś opłukać? czy coś z nim robić? czy po prostu włozyc go do nowej wyczyszczonej doniczki wyłożonej korą?
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ka_trinka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 lis 2011, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Ja bym opłukała korzenie .
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Bardzo dziękuję;-)
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pleśń u storczyków

Post »

;:138 Obrazek

Z trzech ostał sie jeden ale chyba teraz już pleśń mu nie grozi. Za to jakies wiodkie ma liście, czy to możliwe że teraz przesadzam i za mało podlewam?
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Osłabiony storczyk ma to do siebie, że może tracić turgor w najstarszych liściach (tzn jest wiotki). Pobiera z nich składniki pokarmowe, bo widzę że wysila się też na kwitnienie. Także moim zdaniem nie ma obaw. Możesz sprawdzać wilgotność podłoża metodą ołówka (patrz wątek: tricki dot uprawy storczyka)

Witam serdecznie i gratuluje zbliżającego się kwitnienia ;:138
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Dzięki za rade zerknę:-)
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Izolek
200p
200p
Posty: 329
Od: 26 lut 2014, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Hej mam nadzieję że ktoś odpisze, tak wygląda mój storcz z zielonym mchem (pleśnią) w doniczce, ma dwa pędy jeden jeszcze kwitnie a drugi pęd miał zalążki nowych pączków ale stanął w miejscu, jego korzenie są pomarszczone i nie zielone takie bez powietrza :;230 liście też pomarszczone, coś na pewno mu dolega gdzie nie gdzie widać nowe korzonki zerknijcie proszę
Obrazek
A to jego korzenie widać trochę mchu
Obrazek
a tu widać nowe korzonki i te stare chyba już zgniłe
http://images67.fotosik.pl/116/59169322b9b0583b.jpg

Co robić, co robić gdy nie wiadomo co robić ;:223
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, o 21:43 przez Jovanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdjęcie nieregulaminowe,zbyt duże- zamienione na link
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pleśń u storczyków

Post »

To ostatnie zdjęcie jest tak olbrzymie że nic nie widać ...Ten zielony nalot o ile dobrze widzę to glony .Żeby je ograniczyć można wstawić storczyka do nieprzezroczystej osłonki.Nie wiem gdzie ta pleśń ale za to widzę zasolone podłoże...Jaką wodą podlewasz ?
Awatar użytkownika
Izolek
200p
200p
Posty: 329
Od: 26 lut 2014, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśń u storczyków

Post »

To jeszcze raz
Obrazek

No tak zasolone, nigdy mi się nie chce przegotować wody i pewnie dlatego ;:124
A glony co powodują ?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Glony obrastają doniczkę oraz korzenie co utrudnia dostęp światła do korzeni oraz powietrza. Podłoże się robi coraz bardziej zbite i się rozkłada. W rezultacie korzenie zaczynają gnić i roślina zamiera. Poza tym nie jest do zbyt estetyczny widok.
Awatar użytkownika
Izolek
200p
200p
Posty: 329
Od: 26 lut 2014, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśń u storczyków

Post »

Natka dzięki człowiek to musi uczyć się całe życie bo skończyłby jak głupek :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”