Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomoc dla Dendrobium typu phalaenopsis.

Post »

Moje Dendrobium także zrzuca liście :/ Nie martwi mnie to, bo wiem, że taka kolej rzeczy na starych pseudobulwach, ale martwi mnie, że na młodych tez żółkną :( To już chyba nie jest normalne... Storczyka dostałam raptem przed tygodniem, nie wiem jak był pielęgnowany, czy możliwe, że po prostu przemarzł w drodze lub miał zbyt sucho? Bo pseudobulwy były trochę pomarszczone.. Niestety nie zrobię zdjęcia bo nie zabierałam aparatu, a telefon tez został w domu ;:14
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Dendrobium
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lut 2013, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

dendrobium nobile proszę o pomoc

Post »

Dzień Dobry wszystkim :)
Otóż , dostałam parę dni temu dendrobium nobile a , że jest to mój pierwszy storczyk, zupełnie nie wiem jak z nim teraz postępować :( Problem leży w tym, że kwiatki jakby mi zdechły, po przeczytaniu informacji o storczykach,dowiedziałam się , że korzenie chyba powinny być zielone (załączę zdjęcia mojego) jakby zajrzeć głębiej w doniczkę barwa zielona jest ale wyżej już jakby białe się robiły :/ Jeżeli tak to powinnam podlać? Dodam, że po wyjęciu z doniczki na dole jest troszkę wody (sama jeszcze u siebie nie podlewałam) Dodaję zdjęcia aby Państwo mogli ocenić co jest z nim nie tak, bardzo proszę o porady :(

http://imageshack.us/photo/my-images/18/wp000580l.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/201/wp000582.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/688/wp000583l.jpg/
Awatar użytkownika
Maua
50p
50p
Posty: 55
Od: 2 sie 2012, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: dendrobium nobile proszę o pomoc

Post »

Znawcą nie jestem bo sama dopiero pierwsze kroczki stawiam, ale dendrobia mam więc mogę tylko napisać, że moje korzenie są białe - zielone ma jedynie końcówki gdy rosną. Co do opadłych kwiatków to chyba normalne u wszystkich storczyków, że przy zmianie miejsca, transporcie itp po prostu tracą kwiatki. Przekwitnie, ale przy dobrej opiece za jakiś czas zakwitnie znowu :)

Na moim parapecie - keiki Obrazek
Oraz już po posadzeniu rozrost korzeni w doniczce Obrazek

Ja bym nie podlewała od razu, zwłaszcza, że piszesz o wodzie na dnie doniczki. A kora jest wilgotna jak dotkniesz palcem? Na początku robiłam błąd za każdym razem bo moczyłam, ale nauczona już trochę radziłabym podlać po czasie jak przed czasem :wink: Możesz nawet wyciągnąć z osłonki żeby obsechł z tej wody co w niej stał.

Uschnięte kwiatki chyba można zostawić, aż same opadną lub oberwać te już opadnięte - nie jestem pewna, ale jak kupowałam w kwiaciarni po przekwitnięciu roślinki to Pani zawsze obrywała mówiąc, że po co mają roślince zabierać "życie". Sama zabrałam swoje dendrobia od mamy bo trzymała je w zwykłej ziemi to chyba kwiatuszki zostawiłam aż same opadły ( bardzo szybciutko to nastąpiło).

Oczywiście poczekaj jeszcze na wypowiedzi osób bardziej zagłębionych w temacie i powodzenia :wit


Aha bo zapomniałam, storczyków się raczej nie podlewa tylko moczy :) Ja robię im kąpiel w ok 3/4 osłonki w odstanej wodzie przez około 15minut co 2-3 tyg. Różnie bywa ze względu na posiadany zwierzyniec i zieleniec adekwatny do czasu wolnego i ile dzieci dadzą coś zrobić ;) dlatego szczegóły hodowli radzę poczytać na fachowych stronach
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Problem z Dendrobium

Post »

Mam problem z Dendrobium, kupionym na przeceni. Otóż najmłodsze liście nowych pseudobulw wyrastają czarne, a po pewnym czasie ginie cały człon. O co może chodzić? Dorosłe pseudobulwy są OK, niektóre młode pseudobulwy też.

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

Post »

Może spróbuj wymienić podłoże na nowe? Może uda się znaleźć winowajcę całej akcji?
renetka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2015, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

Post »

witam czytajacych :)mam storczyka dendrobium, przekwitl i zaczal wypuszczac nowe pedy ale cos z nimi sie dzieje liscie sa pozwijane i poskrecane jak na zdjeciu, czy ktos z was wie, czy to normalne zjawisko czy tez choroba a moze jakis szkodnik go zaatakowal choc obserwuje ziemie i nie widze nic niepokojacego, moze przesadzenie moze mu pomoc, choc z tego co pisza o storczykach to wskazane sa dla nich jak najmniejsze doniczki
Obrazek

Prosimy o używanie poprawnej pisowni, stosowanie polskich znaków i zaczynanie zdań z dużej litery. Dziękuję. wanda/mod
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

Post »

A liście np nie są klejące?
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

Post »

Czy w porównaniu z phalaenopsisami, te dendrobia są trudniejsze w uprawie? Bardzo mi się podobają, jednakże nie mam zbyt dużego doświadczenia ze storczykami.
Jak z ich chęcią do kwitnięcia? Czytałam, że bardzo rzadko kwitną na tej samej bulwie w porównaniu z phalaenopsisem, który może zakwitnąć na tym samym pędzie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hybrydy dendrobium phalaenopsis - porady

Post »

Odświeżam wątek 8-)
Dendrobium typu Sa-nook
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”