Przędziorek - pajęczyny na storczykach

Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja też uważam, że to przędziorek - niedawno miałam przyjemność poznać osobiście tego pajączka. Potraktowany Provado się ulotnił i mam nadzieję, że bezpowrotnie.
Provado spray kupiłam w Leroy M, jest dość drogie (około 30 zł) ale wygodne i skuteczne.
Powodzenia w walce.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

Potwierdzam że Provado jest rewelacyjny,nie tylko znikają szkodniki z naszych ulubieńców ale środek ten również pięknie nabłyszcza liście,więc mamy dwa w jednym :lol:
alastor
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 sie 2008, o 18:33
Lokalizacja: wrocław

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, :) do rad się zastosuję.
kaisog1, właśnie brak pajęczyny mnie także zastanawia.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Magdo nie zastanawiaj się nad jej brakiem bo jeżeli paru forumowych speców potwierdziło, że to przędziorek to z pewnością tak jest :wink:
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jeśli masz wątpliwości co do ;:214 ;:214 ;:214 to Provado na pewno nie zaszkodzi bo stosowane jest na mszyce, wciornastki, mączlik szklarniowy, czerwce (tarczniki, miseczniki, wełnowce) i przędziorki.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie przędziorki przywędrowały z cytrusów, które na lato wystawiłam na balkon. Niestety w tej walce poległam :roll: Więc jeśli ktoś podaje konkretny preparat na to paskudztwo, to radzę się zastosować ... Przędziorki strasznie się rozłażą na kolejne rośliny...
alastor
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 sie 2008, o 18:33
Lokalizacja: wrocław

Post »

Nie mogłam dostać provado nigdzie, więc kupiłam inny specyfik - nissorun 050 ec, spryskałam i póki co nie widzę żadnych organizmów żywych na kwiatku. Zastanawiam się czy tak profilaktycznie nie prysnąć reszty storczyków z tego samego parapetu. Lepiej zapobiegać podobno :)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Ja miałam przędziorki na bluszczu. Pierw próbowałam je zniszczyć częstym spryskiwaniem, bo ponoć nie lubią większej wilgoci. W końcu użyłam Diazolu i po kłopocie:)
Radzę spryskać storczyki zapobiegawczo, ja tak zrobiłam i nie widzę już żadnych szkodników. Najgorzej, że teściowa przytargała do domu cyklamen zaatakowany przez przędziorki i boję się, że przeniosą się na moje parapety...
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Czy Provado nie zaszkodzi storczykom?
platynka :)
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Skoro większość poleca ten środek, to znaczy, że nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Magdalenka88
100p
100p
Posty: 108
Od: 12 maja 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pajęczynka w storczyku

Post »

Witam. Zaobserwowałam u mojego storczyka malutkie pajęczynki przy ziemi oraz biały nalot na łodyżce. Co to może być za szkodnik i jak go zwalczyć? Czy jest to przędziorek? Dodam, że storczyk właśnie zaczął wypuszczać pęd kwiatowy, nie chcę, aby kwiaty szybko zwiędły albo w ogóle się nie rozwinęły. Czy można zwalczać szkodniki w czasie wzrostu pędu kwiatowego, nie wpłynie to na ilość i jakość kwiatów? Proszę o pomoc.

Oto zdjęcia pajęczynek oraz nowego pędu:
1. Pajęczynka
Obrazek
2. Nalot
Obrazek
3. Pęd kwiatowy (chyba?)
Obrazek
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pajęczynka w storczyku

Post »

Witaj, nie jestem pewna co do pajęczynki, ale nigdy nie zdarzyło mi się aby "moje" przędziorki uwiły coś tak dużego. A jesteś pewna, że nie zawitał tam jakiś nieduży pajączek? Na trzecim zdjęciu to na 99,9% pęd kwiatowy. A nalot myślę, że może być pozostałością po twardej wodzie używanej do podlewania gdy te listki, które się teraz rozrosły, były małe. Spróbuj usunąć (ale ostrożnie!) wacikiem z sokiem z cytryny, jeśli schodzi to kamień z wody. Pozdrawiam :D
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
Magdalenka88
100p
100p
Posty: 108
Od: 12 maja 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pajęczynka w storczyku

Post »

Nie jestem pewna niczego :) Nie wiem, co zamieszkało w moim storczyku, ale jeśli to nie przędziorek, to jestem cała happy :) Do tej pory storczyk miał się dobrze i wynikiem tego jest nowiuśki pęd kwiatowy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”