ASAHI SL a storczyki

Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Czy myślicie,że oprysk Asahi może mieć coś wspólnego z zasychaniem pączków?
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Po wielokrotnych informacjach w różnych storczykowych wątkach na temat tego preparatu, postanowiłam i ja zastosować go, jako ostatnią deskę ratunku na kolejnym storczyku do reanimacji.Storczyk stracił wszystkie korzenie, został mu trzon i kilka krótkich rdzeni. Właściwie i tak już był na stracenie, ale go nie wyrzucałam, bo miał jeszcze całkiem mocne liście. Rozcieńczyłam dwie krople preparatu w 1/2 l wody i namoczyłam najpierw trzon, potem liście z obu stron. Nie wiem, czy to zasługa preparatu ale w ciagu kilku dni zauważyłam małe zgrubienie przy nasadzdzie trzonu, powtórzyłam po tygodniu moczenie i dziś widziałam, że to nowy korzonek dł. ok. 0,7cm. Niestety jeden z liści zaczął mocno tracić turgor, więc przycięłam go do połowy. Strasznie mi na nim zależy, bo ma niespotykany kolor, a dotarł do mnie już z mocno zgniłymi korzeniami-niestety zakup z All.... Walczę z nim od miesiąca, jaki będzie efekt końcowy raczej wiadomo, choć żal, ale wniosek jeden prawdopodobieństwo zadziałania preparatu 50/50%.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dzięki za szczegółowy opis, mam takiego jednego ze słabym systemem korzeniowym więc spróbuję tej metody.Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Chyba mu już nie zaszkodzi, najwyżej pomoże, a działać jakoś trzeba do końca. Swojego miałam ochotę już ze trzy razy wyrzucić, tylko R. mnie powstrzymywała ze względu na te jeszcze zdrowe liście.
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ja pokładam ogromną nadzieję w tym preparacie. zamówiłam go w czwartek, niby ma być w ciągu siedmiu dni ale wiadomo jak to jest z pocztą... ale najważniejsze że znalazłam - bo z tym był problem. dam znać co i jak - ja myśle że jest on ostatnią szansą dla mojego biedaka...
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

bobi pisze:... Wniosek - nie takie znowu z niego cudo ;:183
Popieram w całości wypowiedzi. Użyłam Asahi jakiś czas temu i nie widać żadnych rewelacyjnych wyników którym mogłabym przypisać działanie tego specyfiku. Storczyki kwitną ( i to wcale nie nadzwyczajnie), z niektórymi musiałam się pożegnać, bo cudów niestety Asahi nie działa.

A gdzie go znaleźć? W każdym większym sklepie ogrodniczym a już na pewno w Obi, Castoramie itp.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Potwierdzam to co pisze wiekszośc osób tutaj- u mnie też bez fajerwerków. Mam Asahi SL od jesieni, stosowałam u wszystkich moich storczyków- zdechlaczki opryskiwałam, zdrowym przecierałam tylko liście wacikiem zmoczonym w roztworze Asahi- po 3 razy, czyli max zalecany przez producenta w sezonie dla 1 rosliny. I cóż, chyba żadnych rewelacji...

U jednego zdechlaczka bez korzeni dwukrotnie po oprysku przebiły się nowe korzonki po jednym czy dwóch dniach- ale myślę że jak na efekt Asahi to chyba trochę za szybko...

Moje kończy ważność w marcu i nie wiem czy kupię nowe, ale pewnie tak, jeśli przybędzie mi jakaś nowa "bida", bo choć efekty mało wymierne, dobrze mieć świadomość że zrobiło się wszystko co możliwe.
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Post »

Ja zastosowalem Asahi jesienia na wszystkich storczykach (oprocz jednego hodowanego w wazonie), ale chyba dlatego zeby sprawdzic to u siebie. Nie wiem czy cos specjalnie pomogl, ale nie zaszkodzil :) będę stosowal go powiedzmy zapobiegawczo :) Wiosna i jesienia...
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

mam cymbidium, które ma w fatalnym stanie system korzeniowy. na razie liście są zdrowe, nawet jakieś maleńkie pseudobulwy się pojawiły
czy spryskanie Asahi tego cymbidium to dobry pomysł ?

z tego co wyczytałam nie powinno zaszkodzić

wczoraj korzenie odbyły kąpiel w topsinie. czy Asahi można zastosować już od razu czy wstrzymać się (jak długo?)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Ja dzisiaj spryskałam Asahi wszystkie rośliny i teraz czekam niecierpliwe, czy pojawią się jakiekolwiek pozytywne efekty :wink:
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

ja tez po informacjach na forum o cudownym środku ASAHI zakupiłam i zastosowałam na wszystkich domowych roślinach. Jaki będzie efekt? myślę, że trzeba poczekać.
tak jak wiele osób tu napisało jeżeli nie pomoże znacznie to na pewno nie zaszkodzi - oczywiście zastosowany w rozsądnych ilościach :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Ja bym była ostrożna z określeniem "CUDOWNY"
Z tego co czytam, to u większości nie było większych efektów.
U mojego falenopsisa pięknie ruszyły korzonki i listek, ale równocześnie mógła w tym pomóc zbliżająca się wiosna...
Słyszałam też opinię, że od zbyt częstego stosowania ASAHI roślina może się uzależnić :idea:
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

No własnie miało być CUDOWNY w cudzysłowie

jaką ma moc niebawem się przekonam...
jak mi będą krzaki oknami wyłazić z domu będę pisać :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”