Kiedy i jak nawozić?

ODPOWIEDZ
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Spokojnie, jak w ciemnym to 3-4 miesiące.
Zimą będzie śnieg...więc z czystego roztopisz - jest to jeszcze lepszy produkt.
Cieszę się ,ze też polecasz deszczówkę.. :D .


Ja polecam od początku istnienia sekcji tylko nikt nie czyta bo :roll: mu się nie chce przejrzeć naszej bazy...od końca.
:;230 widocznie każdy musi się sam przekonać i zjeść nie jedną żabę , zanim dojdzie do słusznych wniosków.
To się nazywa wyważanie otwartych drzwi.......


Deszczówka i jej właściwości są dobrze opracowane literaturowo - jest praktycznie na pierwszym miejscu w regułach uprawy storczyków.Sprawdza się w praktyce pod warunkiem,że nie jest zanieczyszczona /gorsza na terenach przemysłowych, z dachów i pierwsza zbierana / a ilość nawozu gwarantuje odpowiednią przewodność płynów dla roślin.

Wszystkim zainteresowanym dedykuję wyróżnione wpisy ku...przypomnieniu...
..


Nawóz zrównoważony nie jest zły..ograniczenie może być tylko okresowe lub minimalizowane .
Obecnie i tak usypiająca wegetacja ,nie sprzyja właściwemu konsumowaniu pożywek przez rośliny..

Pozdrawiam, JOVANKA
Awatar użytkownika
marlenka10
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 11 lis 2013, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Czy ktoś z Was stosuje nawóz do storczyków "Target"? Jak Wasze doświadczenia z tym nawozem? Ja stosuję go od roku i mój storczyk nie kwitnie, nie wiem czy ten nawóz nie zasala zbytnio podłoża, bo nawet przy nakrętce butelki zbiera się biały osad.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Zasilać?

Post »

Czy w okresie zimowym nawozi się storczyki?Na opakowaniu nawozu znalazłam informację że podlewa się połową dawki.Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilać?

Post »

Cześć,

myślę, że to zależy od tego jaki masz nawóz i na jakim etapie rozwoju jest konkretny storczyk :wink:
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Zasilać?

Post »

Ja nawożę dalej, bo każdy z moich storczyków jest w innym stopniu rozwoju. Przed nawożeniem przepłukuję doniczkę czystą wodą.
Jeśli chodzi o to co jest napisane na opakowaniu, to wielu storczykarzy stosuje inny sposób, że nawozi częściej, ale bardzo małą dawką.
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Zasilać?

Post »

Ja nawoże cały czas - mała dawka przy każdym podlewaniu - raz w miesiącu podlewam samą wodą, żeby opłukać korzenie.
Jik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 mar 2008, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Witam,
ja mam takie pytanie: ponieważ mam mini storczyka, zakupiłam mu właśnie nawóz, który należy stosować w ilości 1 łyżeczka na 2 litry wody. Jako, że mam tylko tego mini storczyka, żadnego innego nie mam i raczej mieć nie będę, to czy mogę tym nawozem podlewać inne rośliny? ( chodzi mi o jukę, begonię, adenium). Po prostu szkoda by mi było wylać do zlewu całą wodę z tym nawozem, a nie mam ani strzykawki, ani żadnego innego sprzętu do precyzyjnego odmierzania ml.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zasilać?

Post »

Moje storczyki są w fazie kwitnienia i wypuszczania pędów. Kąpię wodą z nawozem. Nawozu daję zawsze mniej niż zaleca producent. Jeśli storczyki nie mają pąków lub rosnących pędów to polecam nawozić raz w miesiącu.
Awatar użytkownika
Rayne
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 wrz 2012, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Witam wszystkich Forumowiczów :wit.
Moje pytanie co do nawozów jest takie:
Czy można zrobić samemu jakimś domowym sposobem nawóz do storczyków?Taki bardziej eko i nieszkodzący?
Posiadam dwa wszędobylskie koty-ogrodniki obydwa.I niestety uwielbiają wpychać pyszczki wszędzie i smakować wszystkiego co dotyczy roślin. Stąd moje pytanie czy jakimś domowym sposobem mogę zasilić storczyki "falki" gdyż boję się stosować nawozy sklepowe z obawy o moich"małych ogrodników"
Może któryś z szanownych Forumowiczów zna jakiś nawóz DIY eko lub może doradzić w sprawie nawozu który jest bezpieczny dla ciekawskiego "otoczenia"?
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Sporo moich storczyków właśnie weszło w fazę "po kwitnieniu", jednocześnie zaobserwowałam wytwarzanie się nowych liści oraz korzeni. Jaki nawóz - jeśli chodzi o skład i stężenie pierwiastków powinnam zacząć stosować w tej chwili, aby zmotywować rośliny do wypuszczenia kolejnych pędów kwiatowych ??

Dotychczas stosowałam nawóz zrównoważony formy Agrecol NPK 6-6-6.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Gdzieś czytałam że bardzo temu służy Blossom Booster-Peter's Professional NPK:10:30:20.Stosowałam ten nawóz ale mnie jakoś nie przekonał ;:185 .Ja stosuję od dawna zwykłe guano do storczyków i mimo że jest on zrównoważony nie narzekam na brak kwitnień :)
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Kupiłam dzisiaj Florovit nawóz do storczyków, NPK 3-5-7, myślę że będzie bardziej sprzyjający na kwitnienie niż zwykły zrównoważony. Zresztą sam producent zaleca ten nawóz na długie i obfite kwitnienie, a także stymulację ponownego kwitnienia.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Stosowałam też ten Florowit oraz kilka innych nawozów i osobiście nie zauważyłam żeby działanie któregoś było spektakularne ;:185 .Odnoszę wrażenie że to jak rosną i kwitną storczyki zależy bardziej od warunków w jakich się znajdują ..Przecież w środowisku naturalnym nikt nie kombinuje z nawozami ...Przeleci jakiś ptak,potraktuje pomiotem i tyle :) Z tym że moje storcze to same hybrydy więc nie wiem jak to się ma do gatunków botanicznych..
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”