Ogrzewanie wody w basenie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Też się zastanawiam nad zagadnieniem. Mąż planuje zamontować zbiornik od hydroforu 800l. Pomalowac na czarno i pompke wstawić w obieg bo ta od filtra może nie dać rady. Tylko ja mam mniejszy basen - średnica ok 2,5 m.
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

No jakieś rozwiązanie to też jest. Ale taki zbiornik ma stosunkowo małą powierzchnię która będzie ogrzewała. Ja poważnie zastanawiam się nad budową foliowego namiotu nad basen- przecież w tunelu foliowym można niekiedy jajka gotować więc woda w basenie też powinna się grzać. A właściwie wilgotne powietrze w takim namiocie będzie ogrzewało basen ze wszystkich stron a folia będzie chroniła przed ucieczką ciepła na zewnątrz.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Jakie masz wymiary tego basenu ?- nigdzie nie mogę znaleźć basenu który mieści 10681 l.
Koleżanka ma rozporowy 457x122 w którego wchodzi 16805 litrów i nie ma problemu ze zbyt zimna wodą. Basen jest napełniany w połowie czerwca, stoi na najbardziej słonecznym miejscu, a woda spuszczana jest z końcem sierpnia. Wiadomo ,że woda nie ma 25 stopni ,ale jest w sam raz na ochłodzenie podczas upałów. Moje córcie ( 7 i 9 lat) mogłyby tam siedzieć cały dzień. Gdy woda jest cieplejsza szybciej wytwarzają się glony ,wiec za tym idzie dużo więcej chemii , a chemia .........jak to chemia.
Ile stopni osiąga woda w Twoim basenie?
Pozdrawiam. Ewa
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Ja mam basen easy set 467x91 cm. A 16805l to chyba basen z serii Metal Frame.
Nie pamiętam teraz jaka była temperatura ale przez większość czasu była taka, że nie dało się w tej wodzie nawet stać (nie mówiąc już o zanurzeniu).
Wody nie będę grzał ponad minimalną znośną temperaturę. A chemii jako zawodowy chemik się nie boję :)
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Kiedyś czytałem o zupie w puszce, którą podgrzewało zmieszanie kilku odczynników między ściankami puszki, jako chemik zmajstruj taką pucho/grzałkę i do basenu :D
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Nie wiem czy to ta seria ,ale na metalowym stelażu.
Ja z kolei mam mniejszy basen od Ciebie ( 366x91) i tutaj nie ma problemu żadnego- stoi na styropianie - ale wiadomo ,że mniejsza ilość wody to i szybciej się nagrzewa :roll:
Obrazek
:wit
Pozdrawiam. Ewa
aniaop
200p
200p
Posty: 234
Od: 17 maja 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

A mnie się włączył macguver, masz stary grzejnik, podłączasz go rurkami obiegiem z wodą z basenu i ......rozpalasz pod nim ognisko ;:224
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

mewa, po minie tej pani po prawej nie widać, żeby woda była zbyt ciepła :)
Cóż, będziemy coś kombinować jak zrobi się cieplej :)
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Ta pani po prawej to akurat gdybym nie interweniowała to mogłaby siedzieć od rana do wieczora- dobrze ,że kupiłam trampolinę to chociaż czasami wychodzi z basenu. Ta panienka jest również na etapie nurkowania więc mina pewnie od tego ( nawet nie zauważyłam :;230 ).
A może miejsce masz jakieś feralne :?:
Pozdrawiam. Ewa
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

A może miejsce masz jakieś feralne
Od wschodu i południa słońce nie jest niczym zasłonięte, od zachodu rosną tuje a na północnej stronie jest parawan z agrowłókniny.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

A przykrywasz czymś na noc?- bo ja mam pokrywę którą zdejmuję dopiero przed wejściem do basenu ( 9-10)
odkąd słońce wstanie do tej 10 troszkę czasu minie i jak ją zdejmuje to jest aż gorąca ( może ona też powoduje nagrzewanie wody?- nie wiem- tak gdybam)
Pozdrawiam. Ewa
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Mam tą zwykłą (tzn. nie tą termiczną z folii bąbelkowej tylko taką z niebieskiej folii ze sznurkiem do związania).
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie wody w basenie

Post »

Rayy I jak tam u Ciebie z woda w basenie? U mnie jest 26-28 stopnI :wink:
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”