Ryby w oczku i ochrona ich przed drapieżnikami

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Dziękuję i mam taką nadzieję :D
Jeśli operacja "przetrwanie" się powiedzie na pewno wrzucę foteczki :wink:
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

darla80 pisze: Dziś gdy karmiłam ryby(wcześniej robiłam to ze trzy razy w tygodniu po troszeczku,mąż twierdzi,że z głodu mogły się zabrać za narybek,więc teraz karmie codziennie) nie widziałam ani jednej :?
Wczoraj złapałam tylko jedną.
Ryby karpiowate nie mają żołądków, tak jak u człowieka gdzie gromadzi jedzenie na kilka godzin i nie musi jeść w tym czasie, a karpiowate tak nie robią, ile byś im nie dała jedzenia zjedzą wszystko. I kilkanaście minut po karmieniu zaczynają żerować ponownie. Jeśli będą dostawać więcej jedzenia to szybciej będzie ono prze nie "przelatywało" i nie strawią w całości tego co dostały od Ciebie, brudząc notabene oczko amoniakiem. Jako ciekawostkę powiem, że swoich ryb nie karmię w ogóle, żywią się tym co zdobędą w wodzie oczka, również swoje potomstwo, nie zależnie od tego czy są głodne czy nie, jeśli się dobrze nie schowa. To normalne u ryb, i nie da się tego uniknąć, jeśli w oczku brak strefy o głębokości ok 1- 2 cm porośniętej roślinami, gdzie maluchy mogą przebywać bezpieczne, że rodzinka tam nie wpłynie, instynkt im o tym mówi, że mają szukać takich miejsc.
Rybki dziwnie się zachowują-ganiają się parami :o może znów będą miały potomstwo.Muszę troszkę o tym poczytać bo jedynie ciąża i poród u suczki nie są dla mnie tajemnicą :wink:
Karaś przystępuje do tarła w temperaturze wody powyżej 16 stopni Celsjusza, przeważnie maj - czerwiec. Jeśli zobaczycie, że wasze karasie mają małe gruzełki na pokrywach skrzeli, to znaczy, że to samce i właśnie weszły w okres godowy, a gruzełki to nie choroba tylko wysypka godowa. Tarło karasia jest warte obejrzenia - jest on bardzo gwałtowny jeśli chodzi o te sprawy. Samica składa do 10000 kleistych jaj wielkości 1mm najlepiej na wywłuczniku, rogatku lub moczarce. Jaja są zjadane przez tarlaki (matki i tatuśki po tarle). Młode wylęgają się po tygodniu i początkowo żywią się zasobami woreczka żółtkowego, a potem pokarmem pyłowym i jednokomórkowymi glonami. Po osiągnięciu 1 cm polują na rozwielitki i oczliki. Po osiągnięciu 2 cm można je dokarmiać rurecznikami i wazonkowcami.
To tak pokrótce o rozmnażaniu się karasi.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Pawle-dziękuję za przybliżenie tematu.Wierzę,że nie tylko ja na tym skorzystam :D
"...tydzień" powiadasz :roll: to króciutko(przeżyłam dwa razy swoje 9 miesięcy i kilka psich 2-miesięcznych)-będę więc się mieć na baczności ;:113
mikabakus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 cze 2017, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rybki giną w stawie

Post »

Wczoraj wpusciliśmy do oczka wodnego 300 szt karasia radość niestety nie trwała długo dziś rano nie było już ani jednej sztuki ci mogło przez noc wyjeść aż tyle ryb przez noc?
konradkonrad39
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 cze 2017, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RADOM

Re: Rybki giną w stawie

Post »

witam coś mogło wybrać przez noc
mikabakus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 cze 2017, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki giną w stawie

Post »

Tego się domyślam tylko nie wiem co to mogło być
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rybki giną w stawie

Post »

Mało informacji nam przekazujesz,oczekujesz wróżenia z fusów?
Masz koty ?
Gdzie mieszkasz,otoczenie mam na myśli .
Równie dobrze może to być inny drapieżnik jak kuna,wydra czy karczownik.
Może masz szczupaki w oczku które potraktowały narybek jako karmę dla nich...
Trudno strzelać w ciemno
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”