Moja wizja oczka, konsultacja z Wami

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
wiktor1061
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 maja 2013, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moja wizja oczka, konsultacja z Wami

Post »

Witam wszystkich serdecznie.
Moje pytanie brzmi:
Czy to wypali ?
Czy jest sens ?
Zamierzam stworzyć oczko wodne małe wielkości do 10m2, lecz stresuje się czy to się uda.
Mój projekt:
Obrazek

W oczku może z czasem będą rybki ale w późniejszym czasie , stąd taki filtr o przepustowości 680l/h. Możliwość podłączenia lampy UV, grzałki przepływowej z termostatem. Docelowo podświetlana woda w oponach w różnych kolorach LEDami i zbiornik główny halogenami. Opony i większość obłożona kamieniami. Całość otoczona cegłami pełnymi. Beczka 200 l jest powodem zasilania w wodę , w razie upalnych dni gdzie woda paruje. Woda w niej występuje na wysokości 40 cm od powierzchni gleby.beczka wykopana będzie trochę niżej niż granica gleby ponieważ przysypię ją piaskiem aby ją ukryć pod trawnikiem. Druga beczka 15 l będzie służyć jako schowek dla pompy/filtra do którego będę miał dostęp po zrobieniu stelażu na opony/wodospad :D
Odpływ poziomujący poziom wody przez rurę pcv fi50 grawitacyjnie będzie oddawał nadmiar wody z powrotem do beczki 200 l
W planach ewentualna fontanna w zbiorniku głównym i napowietrzacz z kamieniem.
Do beczki 200l będzie przyłączona istniejąca beczka 200 l też z drenażem jako zasilanie awaryjne wody. Beczka awaryjna służy mi do podlewania "chwastów" :uszy
Ktoś by się zapytał po co mi tyle wody? a więc będą podłączone pompki z odkurzacza piorącego filips ... :heja
Obrazek
i będą podawać wodę o 5 rano do roślin które trzeba podlewać, wszystko obsługiwane przełącznikami czasowymi
Jak to wygląda w Waszych oczkach ;:oj znaczy się oczach ???
szukam też pomysłu na zastosowanie pompy wody z hydroforu?
Obrazek
Może macie jakieś lepsze pomysły , czekam także na porady, bardzo liczę na waszą opinię, za i przeciw. Ostra krytyka też wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Moja wizja oczka, konsultacja z Wami

Post »

Jak na takie niewielkie oczko to dużo tam cudów techniki :D . Jeśli obsadzisz odpowiednio roślinami to one będą pełnić rolę filtra i woda będzie klarowna tym bardziej jeśli nie planujesz tam na razie ryb.
Co do kaskady to skoro będziesz obkładał cegłami to po co te opony? Lepiej kupić folię i ułożyć tak jak się chce ( kwestia fantazji ) a na nią poukładać kamienie i żwir. Zresztą tak czy inaczej te opony folią musiałbyś obłożyć od dołu i po bokach żeby woda do gruntu nie uciekała.
wiktor1061
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 maja 2013, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wizja oczka, konsultacja z Wami

Post »

Czyli jest sens kopać większe oczko dla ryb i rośliny zrobią swoje ? Na dzień dzisiejszy żyje akwarystykom więc poznaje ten świat oczka.
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja wizja oczka, konsultacja z Wami

Post »

Nie zapomnij dać tam dobrego podłoża dla błony bakteryjnej, która to jest odpowiedzialna za właściwe procesy oczyszczania wody. Sam obieg wody (poza natlenieniem) niewiele da. Może to być jakaś ceramika akwarystyczna lub np. mocno wydajna i aktywna biolava.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”