W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Tula- syn dochodzi 18 lat :roll: rozmawiałam z okulistą i on akurat nie jest za noszeniem soczewek,wiem że wzrok synowi się nie poprawi ani od okularów ani od soczewek ale jak będzie nosił okulary to mogę Go upomnieć gdy nie założy ( ;:223 18lat i upominać) a z soczewkami to nawet nie zczaje czy ma czy nie- mimo że żle widzi i miał zapisane okulary 2 lata temu to sporadycznie nosił ,teraz chciałabym trochę Go przypilnować to może się przyzwyczai tylko On się uparł na soczewki :roll:
Zaszłam do optyka i polecił mi kupno okularów z takimi szkłami które pod wpływem słońca ciemnieją to by nie było widać że to okulary tylko nie wiem czy są dobre i tak samo działają jak normalne :wink:
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Witaj !

Te przyciemniające się okulary to " fotochromy "
Jeśli syn może nosić soczewki, to polecam / z doświadczenia /.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

hehehe mniej komputera :heja :heja :heja :;230 :;230 :;230 :;230 :;230 :;230
katttie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 19:11

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Jeśli syn otrzyma soczewki to zapewne będzie je nosił bez przypominania :wink: Z okularami za to różnie może być, jakby nie było to okres dojrzewania i chęć podobania się płci przeciwnej. A kto okularów dotychczas nie nosił, dla tego może stać się osobistym dramatem nałożenie ich właśnie w tym okresie życia.
Jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza to moim zdaniem jak najbardziej może nosić soczewki. Ja osobiście polecam, sama zrezygnowałam z okularów wiele lat temu i jestem bardzo zadowolona. A i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Można również dokonać korekty wzroku metodą laserową. Można też pomóc sobie ziołami - polecam napar z świetlika. Pomocne (lecz długotrwale) są wizyty u znanego w Polsce bioenergoterapeuty specjalizującego się między innymi w chorobach oczu. Polecam, gdyż mnie osobiście wyleczył z jaskry. Nie wiem czy mogę ujawnić tutaj jego nazwisko, dlatego w przypadku zainteresowania proszę o informację na PW.

A przy okazji - w moim przypadku fotochromy niestety okazały się wielką pomyłką.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Powiedz proszę, dlaczego ? Ja sobie chwale.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Co do soczewek również jestem za.Do 20 roku życia wzrok pogarszał mi się w tempie takim,że doszłam do -6.Wówczas dowiedziałam się o soczewkach,a że bylo to dawno/czego dowodem,że soczewki trzeba było wtedy gotować,by je wydezynfekować-w efekcie wiele razy je całkowiecie wygotowałam/ więc i lekarze podchodzili do tego sceptycznie.Mimo to zdecydowałam sie je nosić.Teraz mija już ponad 25 lat gdy je noszę i przez ten czas wzrok pogorszył mi się o jedną dioptrię.Poza tym mam astygmatyzm i tutaj lekarze wręcz powinni zalecać soczewki,bo tylko one potrafią wadę tę skorygować.Prowadząc samochód moim zdaniem zdecydowanie lepiej widzę w soczewkach niz w okularach.Oczywiście jestem pod kontrolą okulisty,który cały czas mi je zaleca.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Ja mam wadę minusową od piętnastego roku życia stwierdzoną przez okulistę, na lewym oku miałem -0,25 na prawym -0,75 i do tej pory czyli przez kolejnych szesnaście lat cały czas noszę okulary, zdejmuję je jedynie do spania i zaprzeczając wszystkim prawom działania na pogarszanie się wzroku mnie nie pogorszył się wcale, badałem ostatnio wzrok przy okazji innych badań i nadal mam taką samą wadę. :wink:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dostalam skierowanie na operację zaćmy. Wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto miałby już ten zabieg. Trochę się boję i nie mam z kim porozmawiać. Będę wdzięczna za każdy odzew.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Osobiście nie miałem takiej operacji, ale moja babcia miała już operacje zaćmy w każdym oku w wieku ok 80 lat. Cała operacja na jedno oko zajmuje ok 2 godzin i zaraz jak odpuści znieczulenie ( miejscowe ) wyganiali do domu. Stresu z tym ( jak babcia mówiła nie było ) bo w sumie mogło tylko pomóc. Dla uściślenia zabieg polega na wymianie zmętniałej naturalnej soczewki oka na sztuczną. Babcia robiła obie operacje w szpitalu jednodniowym na ul. Kaczej w Warszawie i bardzo chwaliła sobie opiekę i sam szpital no i nie ma żadnych kłopotów z odnowionymi oczami a od zabiegu na pierszym oku mineło już ze 6 lat. W razie pytań wal jak w dym.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Dziękuję, Karmad. Zbieram informacje, aby trochę oswoić się.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Nie ma za co. Rozumiem że to chodzi o oczy więc kwestia bardzo istotna ale poziom medycyny i specjalizacji lekarzy w tym temacie jest naprawdę wysoki. na pewno wszystko będzie dobrze.
Tatuś od 24-12-2008
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Bardzo dużo osób cierpi na te dolegliwości,moja mama też będzie miała operację.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Wzroku, oczach. Jak dbać, wzmacniać naturalnie.

Post »

Piję dużo soków z marchwią/ jem marchew , unikam ledowych żarówek przydupiastych z niebieskim światłem, wybieram zwykłe żarówki, dużo na świeżym powietrzu przebywam i wzrok jeszcze się nie męczy jak przez długi czas nie ogląda zakazanych g.e.m.b w telewizorni :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”