W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Przyjmowanie 4000 mg Vit C nie prowadzi do przedawkowania, przyswajalność przecież nie jest 100%. Chyba, że ktoś przyjmie 4000 Mg jak wcześniej ktoś w poście napisał, to może się bać. Vitaminę C jest ciężko przedawkować, a organizm na pewno Nas o tym powiadomi, chyba że ktoś zje to na raz to nie będzie miał kiedy.
xrob
100p
100p
Posty: 119
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Polecam na katar inhalacje z soli i jodyny naprawdę skuteczne.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Kiedyś, jak nie mogłam wyjść z nawracających przeziębień, jedna pani doradziła mi następującą kurację.
Pije się sok z wyciśniętych cytryn: pierwszego dnia z jednej, każdego kolejnego dnia dodaje się jedną więcej aż do 5 szt. naraz, a następnie zmniejsza po jednej sztuce. Podziałało ;:333 .
Rodusik, a w sprawie nawracających katarów, warto sprawdzić czy bratanek nie ma skrzywionej przegrody nosowej. Ja miałam prawie całe życie. W zeszłym roku wreszcie ją zoperowałam i co prawda jesienią byłam przeziębiona, ale kataru prawie nie było ;:215
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Nadchodzi czas przesiębień i grypy !
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Proponuję ziołowe tabletki z czosnku. Mam znajomego lekarza weterynarii, który opowiedział mi o skuteczności soku z czosnku w walce z bakteriami. W laboratorium na uczelni przygotowali dwie pożywki, jedną skropili sokiem z czosnku. W rezultacie okazało się, że ta skropiona po jakimś czasie była czyściutka a druga stała się siedliskiem pleśni i bakterii.
Kuracja czosnkowa na pewno będzie skuteczna a tabletki uchronią nas od zapachu, który nie każdy dobrze toleruje.
Nie dajmy się grypie.
dorotaifrodo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 lis 2014, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

Wypróbowanym preparatem,działającym przeciwwirusowo są standaryzowane wyciągi z czarnego bzu. Zwalczają przeziębienie i grypę, można się w nie zaopatrzyć w aptece.
ShirtyLad
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 lis 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

blizniak pisze:Proponuję ziołowe tabletki z czosnku. Mam znajomego lekarza weterynarii, który opowiedział mi o skuteczności soku z czosnku w walce z bakteriami. W laboratorium na uczelni przygotowali dwie pożywki, jedną skropili sokiem z czosnku. W rezultacie okazało się, że ta skropiona po jakimś czasie była czyściutka a druga stała się siedliskiem pleśni i bakterii.
Kuracja czosnkowa na pewno będzie skuteczna a tabletki uchronią nas od zapachu, który nie każdy dobrze toleruje.
Nie dajmy się grypie.
Zgadzam się - regularne spożywanie czosnku zapobiega przed wszelkimi infekcjami jak przeziębienie, katar czy kaszel :wink: .
Awatar użytkownika
Havan2002
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 lis 2014, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

A ja polecam syrop z pędów sosny - pomaga ogólnie na przeziębienie, ale szczególnie na kaszel. Działa!
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki."
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

blizniak pisze:Proponuję ziołowe tabletki z czosnku. Mam znajomego lekarza weterynarii, który opowiedział mi o skuteczności soku z czosnku w walce z bakteriami. W laboratorium na uczelni przygotowali dwie pożywki, jedną skropili sokiem z czosnku. W rezultacie okazało się, że ta skropiona po jakimś czasie była czyściutka a druga stała się siedliskiem pleśni i bakterii.
Kuracja czosnkowa na pewno będzie skuteczna a tabletki uchronią nas od zapachu, który nie każdy dobrze toleruje.
Nie dajmy się grypie.
1-2 ząbki świeżego czosnku dziennie dobrze zapobiegają przeziębieniom ale w tabletki z czosnkiem nie wierzę.
Najlepiej zgnieść czosnek w zgniatarce do czosnku,położyć na wysmarowanym masłem chlebie albo bułce,wtedy czosnek dostaje powietrza i po 10 minutach wydziela się w nim ajoen.
Czosnek powinien być położony na pieczywie jak najcieńszą warstwą,wtedy wystarczy tylko posmarować pieczywo grubą warstwą miodu albo dżemu i czosnek jest ledwo wyczuwalny w smaku.
Na zapach wystarczy zwykłe umycie zębów i wypłukanie ust płynem do płukania.
Surowa cebula też bardzo dobrze działa na przeziębienie (I zęby) i wydaje mi się że żadne suplementy z apteki nie zapobiegną przeziębieniom tak jak surowy czosnek i cebula.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o...Infekcjach i przeziębieniach.

Post »

A ja się właśnie kuruję herbatką z miodem z rodzinnej pasieki z dodatkiem startego imbiru.Niestety na cytryne jestem uczulona :?
Czosnek powinno się jeść świeży ,a nie przetworzony.Są niestety osoby ,które nie trawią czosnku i mają problemy żoładkowo wątrobowe,wtedy można zastapić tabletkami ,bo są delikatniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”