W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Amelko z wielką przyjemnością obejrzałam zdjęcia Twoich zwierzątek, czego tu nie ma i baranki, kurki różne, kaczuszki, piesek...podziwiam. Ja stawiam pierwsze kroki w chowie kurek i może nawet w przyszłym roku doczekam się przychówku. A sery ja zobaczyłam to ślinka mi pociekła, bo uwielbiam takie serki ;:333 Szkoda, że nie masz wątku,bo masz co pokazywać ;:173
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Bożenko no nie zaprzeczam ;:306 Troszkę ich mam ;:108 Z gospodarczych jest jeszcze koza Kamila,a poza gospodarczymi są jeszcze 4 kocury,1 kotka i 3 psy oraz na przechowaniu 2 szynszyle :)
Marysiu miło mi ;:180
Różnorodność mam dość dużą jeśli chodzi o zwierzęta.Był czas,że przy obecnej obsadzie były jeszcze indyki i perliki.
Serki dopiero co zaczęłam robić,jeszcze wiele muszę się nauczyć ;:108 Ale jak na pierwsze kroki to serek bardzo dobry i przez wszystkich wychwalany :D To bardzo cieszy i jeszcze bardziej motywuje :tan :D
Co do przychówku u Ciebie to jak już jest kogut to prędzej czy później będą i kurczątka :D
Specjalnie dla Ciebie moja gromadka wczoraj wykluta(niestety będą odchowywane w domu,bo kwoka mocno zaniemogła :( )

Obrazek

Dzisiejsze deszcze i burze trochę nas podtopiły,z czego oczywiście najbardziej cieszą się blaszkodziobe :)
Obrazek
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Amelko bardzo dziękuję ;:168 , szkoda kwoczki pewnie wysiadywanie ją wycieńczyło. A dopytam jeszcze czy mleko macie swoje (na serek) czy to może z mleka owczego czy koziego?
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Na chwilę obecną sery robię z mleka krowiego,które mam od znajomego gospodarza :)
Na mleko kozie i owcze muszę jeszcze poczekać.I to nawet dość długo.
Kozę,którą mamy kupiliśmy na wiosnę.To młoda kózka,która zdecydowanie za wcześnie została matką.Dlatego zaraz po odstawieniu koźlęcia koze jak najszybciej zasuszyłam.Teraz jest czas by się ona wzmocniła,urosła,wyrównywała braki jakie zrobiła za wczesna ciąża.
Jeszcze nie zdecydowałam czy na jesieni będzie do pokrycia czy może dopiero w przyszłym roku. No chyba,że uda nam się dokupić jeszcze teraz dobrą koze,to serki kozie byłyby już teraz :)
Co do owiec jesteśmy w trakcie selekcji,które owieczki zostają z nami.Jeśli tegoroczne jagnięta to te będą kryte dopiero w przyszłym roku,więc mleko owcze najwcześniej na wiosnę 2016.
Ale jak najbardziej w planach mam robienie serków z mleka koziego i owczego.

A kwoka...no cóż,to kilkuletnia już kurka.I już przed zakwoczeniem miała czasami problemy z nogą :( Trzytygodniowe ciągłe siedzenie pogorszyło tylko sprawę :( :cry: Zła jestem na siebie,że pozwoliłam jej usiąść,ale z drugiej strony próby odkwoczenia nie powiodły się i jak już miała tak siedzieć to wolałam,żeby coś z tego siedzenia było.
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Amelko masz dużą wiedzę, bo ja... na powiedzmy dojrzałe lata wzięłam się za hodowlę i cały czas się uczę. Jeżeli pozwolisz będę korzystać z Twoich wiadomości w razie potrzeby :lol:
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Mario :oops: Moja wiedza też jeszcze jest niewielka ,cały czas się czegoś nowego uczę.Ale tak to jest przy zwierzętach.
I Bogu dziękuję,że jest internet i książki o hodowli,bo gdybym miała słuchać znajomych starych gospodarzy to ;:202 ;:222
No po prostu czasem brak słów :( A tak się akurat złożyło,że i kozula była marna i owce strasznie zaniedbane,karmione jak świnie,a chyba nawet gorzej(czyt.wszystkie odpadki ze sklepów,nawet zgniłe pomarańcze,kiwi i cytryny).A jedna z tych owiec była w ciąży.I cudem udało nam się uratować jej młode.Teraz Mesia,owieczka ze zdjęcia powyżej(ta co tyłem stoi) rośnie w oczach i nadrabia błyskawicznie :tan
A tu kilka zdjęć dla przypomnienia jak to było z naszą Meśką 3 miesiące temu.
Obrazek ObrazekObrazek

Kupno takich zwierząt wymaga pilnego dokształcenia się,by jak najszybciej poprawić ich los,zdrowie i kondycje.I mimo,że owce miały być kupowane zupełnie gdzie indziej,zdrowe,zadbane i obie zakocone,to jednak nie umiałam przejść obojętnie obok tych brudnych i zarobaczonych wewnętrznie i zewnętrznie,z przerośniętymi strasznie raciczkami bidulek. ;:185 Oprócz tych na zdjęciu było kupione jeszcze jagnię,w podobnym stanie co dorosłe.
Obrazek Obrazek

I kozula Kamila
Obrazek

Jeśli tylko będę umiała pomóc to chętnie pomogę ;:108 :)
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Amelko to masz zwierzyniec i dobre uczynki. Rzeczywiście owieczki mocno zaniedbane, ale maleństwo pod troskliwą opieką szybko doszło do siebie i wygląda jak zabaweczka :lol:
To mówisz że wiedza starszych na nic się nie zdaje? a ja korzystałam z rad takiej starszej pani jak zakładałam kurnik i nawet dostałam od niej kurkę, żeby od razu mieć jajeczka ;:215
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

AmeliaL pisze: chudziak
Masz rację,trudno uwierzyć ,że kurczątka się wylęgły ;:oj A jak się chowają?
Amelio -gratuluje różnorakości zwierzątek -też bym tak chciała :D

Tak wyglądają moje "piecowe" kurczaki po przeszło miesiacu . Wiekszość tzn 6 szt ma nogi zielonoczarne . Nadal nie wiemy ile kurek a ile kogutów mamy :rolleyes: .Dwie sztuki mają większe grzebyki niż reszta . Niestety ze starych kur ostały nam sie tylko 2 sztuki -resztę upolował jakis drapieznik -pewnikiem myszołow :cry:

Obrazek

Obrazek
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Maska pisze: To mówisz że wiedza starszych na nic się nie zdaje? ;:215
Źle się wyraziłam :oops: To nie tak,że wiedza wszystkich starszych ludzi jest be,nie nie.
Niestety ja na początku przygody ze zwierzętami i szukając porad co i jak trafiałam na ludzi,jak się później okazało,niekoniecznie dobrze doradzających.Chociażby przykład rozbijania przez kurę własnych jaj,to doradzono mi jej dziób przyciąć ,bo niektóre kury tak mają i się nie oduczą ;:202 Wkładania palca w ..no wiecie... ;:oj żeby sprawdzić czy kura ma jajko ? No ale po co sprawdzać ? Jak ma to zniesie jak nie ma to nie i tyle.
A króliki się na samej trawie wychowają,nawet siana nie trzeba.I wody nie muszą mieć,bo trawa przecież wilgotna.
No i zdziwienie,że ja mojej kozy nie będę chyba w tym roku kryć.No i że po co ta przerwa,przecież koze to jak ma pół roku to już do capa można :( A moja starsza.
I parę innych przykładów.
Dlatego wole z mądrości tych gospodarzy nie korzystać.Dzięki netowi i odpowiednim książkom można dowiedzieć się dużo więcej. :)



Chudziak no pięknie Ci się kurki odchowały ;:63
Skoro nogi zielonoczarne to domieszka krwi zielononóżek musi być.Jedna nawet na taką wygląda.Co do kogutków i kurek,to te z większymi grzebykami to koguty,a reszta kurki.Jeszcze możesz dzwonki im obejrzeć,bo czasem jest tak,że grzebyk wolniej rośnie,ale po większych i intensywnie czerwonych dzwonkach można stwierdzić,że też kogutek.Super stadko ;:63
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Jedna z królic nie chciała dać się zakocić (myślę, że już wyeksploatowana jest), w końcu zaskoczyła i na świat przyszedł jeden króliczek. No cóż, po odchowaniu królica pójdzie na ubój. Ale nie o tym chciałam... mały króliczek jest wielki jak na swój wiek (fakt, jeden do cyca), ale tak straszliwie dziki, że szok! ;:oj Wyjęłam go z gniazda, a on wrzask i biegał na oślep po klatce drąc się wniebogłosy! Innym razem patrzę, jest poza klatką, przy matce. Usłyszał mnie i znów szał. :?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Gdzie Wy się wszyscy podziewacie? ;:224


Mam NIEBIESKIEGO kota! Tadadadam! :heja

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Koniec wakacji ;:306 A kociak super ;:215 Widać słoneczko go grzeje, bo zaspany :D A drugi by się bawił ;:172
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Macie jakiś sposób żeby kurki jajek nie dziobały?
Pozdrawiam. Beata.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”