Marolex professional 9 (poprzednia generacja)

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Marolex professional 9 (poprzednia generacja)

Post »

Mam taki problem z pompą, że o ile pod kątem pompowania jest ok, tak niestety zaczyna mocno pękać w miejscu gdzie jest górna nakrętka trzymająca metalowy rdzeń tłoczyska. Mimo delikatnego obchodzenia się z opryskiwaczem, w tym miejscu znalazł się słaby punkt konstrukcji pompy. Naprężenia tam panujące, nie tylko podczas pompowania, również podczas blokowania tłoczyska, powodują, że rura nie wytrzymuje w okolicach nakrętki i pęka w kilku miejscach. Raczej chyba nie jest to objęte żadną akcją serwisową jako wada konstrukcyjna? :roll: Chodzi mi oczywiście o nakrętkę w tłoczysku, nie zaś tą, którą przykręcamy pompę do zbiornika.

Na stronie Marolexa są dwa rodzaje pomp.

Pompa uniwersalna, gdzie widać, że górna nakrętka została konkretnie wzmocniona, jak i brak metalowego tłoczyska o małej średnicy.
http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... pompy.html

Pompa długa zewnętrzna. Rozumiem, że chodzi o to, ze jest ona znacznie wyżej zamontowana względem opryskiwacza? Ale jej konstrukcja jest taka jak ta, która uległa uszkodzeniu.
http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... trzna.html

Czyli w tym wypadku alternatywą dla uszkodzonej pompy jest pompa uniwersalna dla Marolexa Professional 9 w wersji z wcześniejszym zbiornikiem?
Nie ma tutaj żadnych problemów w zakresie kompatybilności?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marolex professional 9 (poprzednia generacja) pompa

Post »

pasują i stare i nowe do wszystkich zbiorników profession stare i nowej generacji pompy - to jedna z zalet opryskiwaczy, bardzo wysoka kompatybilność części. Tak samo lance i dysze pasują zarówno do profession jak i plecakowych czy MX, VX, RX
Miłego dnia!
Admin.
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Marolex professional 9 (poprzednia generacja) pompa

Post »

Dzięki świetnej obsłudze firmy Marolex otrzymałem od nich część zamienną, czyli rurkę z przejściówką, która pozwoliła mi naprawić uszkodzoną pompę z zachowaniem tłoka.
Takie podejście firmy ma ogromne znaczenie marketingowe. Ja jako zadowolony klient, mam kilka ich opryskiwaczy i dzięki takiemu załatwieniu sprawy, w przyszłości również będę nabywał ich produkty :)

Tak ni z tego ni z owego stwierdziłem, że napiszę do firmy z zapytaniem odnośnie uszkodzonego elementu.
Poczułem, że warto o tym napisać skoro Marolex przesłał mi nieodpłatnie cześć zamienną za co dziękuję, element zamontowany i działa :tan
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Kupiłem wczoraj opryskiwacz 9 profesjonal,ale dzis chce go uruchomić i mam problem z pompką.Rozumiem ze jest blokada rączki aby nie wysuwała się podczas przenoszenia ale nie mogę rączki wysunąć aby napompować mimo przekręcania w prawo w lewo.pomocy.
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Marolex professional 9 (poprzednia generacja)

Post »

Już znalazłem sposób, ale musiałem rozkręcić pompę.
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”