Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

No dobra,niech Ci będzie. ;:306 ;:304 Skoro tak mówisz to zmienię awatar na bardziej na czasie. :;230
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Awatar może być, ale Irenka dzisiaj buszuje w lesie i może Cię zdetronizować ;:306
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

;:195 jest tylko jeden :;230 ,ale królowych może być kilka ;:306 jak najbardziej.Nie mam nic przeciw a nawet jestem za. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Gratuluję wszystkim królom i królowym grzybowym niesamowitych zbiorów. ;:215 ;:433
Mi niestety w tym sezonie jeszcze nie udało się wygospodarować ani jednego dnia na grzybobranie. Ale narzekać nie mam co. Grzyby mnie tak lubią, że same do mnie przychodzą. :;230 Przed chwilą wychodząc z domu natknęłam się pod dębem na takią grzybową rodzinkę. :tan


Obrazek

Witek awatar ;:333
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Aby spełnić swoje pragnienia i nasycić wzrok
wystarczy że udam się sto metrów na północny-wschód
rozpoczynając wędrówkę od parapetu-tymczasowego wrzosowiska...

Obrazek

bądź sto metrów na południe...

Obrazek

pokonując wpierw jedynie bramkę pod rozłożystym dębęm sypiącym w tym roku pierwszy raz dorodnymi żołędziami...

Obrazek

Dzisiejszym przedpołudniem też tak było,ale wszystko zaczęło się kilometr do celu gdzie w leśne zarośla wprowadza dosłownie brama a chwilę później na strudzonych drogą oczekuje taki widok...

Obrazek

Obrazek

W kamiennym kręgu można się posilić i ogrzać gdyby była taka potrzeba...

Obrazek

Dziś wprawdzie tylko a może aż dwunastu szlachetnie urodzonych w tym nawet takich co łączą więzy krwi...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przełomy Dąbrówki poprowadzą wprost do domu...

Obrazek

i drogi zmylić nie pozwolą.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Wszystko ostatnimi czasy jakoś kreci się wokół lasu,dębów i magicznych kręgów.
Oto kolejny,tym razem krąg pomidorowy. ;:306

Obrazek

Dzięki uprzejmości mojej klientki zostałem obdarowany owocem pomidora o kształcie sakiewki w malinowym kolorze.Nie omieszkałem nasion oczywiście pozyskać .Smak jak najbardziej mi odpowiada i włączę ją do przyszłorocznego repertuaru.Jako że Pani nie zna nazwy odmiany a uprawia ją od lat mojej gestii pozostawiła nadanie jej nazwy i tym samym zostania jej ojcem chrzestnym co niniejszym czynię.Jako że miasto w którym prowadzę swoją sprzedaż ma w nazwie dąb właśnie nasunęła mi się jedyna odpowiednia dla tego pomidora nazwa - Dębowa sakiewka. ;:304
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Widzę, że nam się grzybowy wątek zrobił, no cóż, na działce nie byłam przez kilka ostatnich dni, ciągle padało, lało, mżyło, zastanawiam się, jak moje pomidorki sobie radzą, mogłam je zerwać przed ulewami ;:223
Nasion kwiatów też nie pozbierałam, szczególnie mi szkoda bazylii, miały już fajne nasienniki.
W temacie grzybowym, no cóż, nazbierałam dzisiaj trochę, właśnie przed chwilą skończyłam czyścič.
Obrazek

Witku, piękne grzybki, ja też nieraz nie mogę się napatrzeć, jak rosną, wtedy najbardziej mi się podobają.
Dębowa sakiewka zapowiada się ciekawie, czyżby pochodziła z Dębicy??? :D
Awatarek super. ;:136
Czy ten 60 dkg prawdziwek był zdrowy???
Robiliście kiedyś pierogi z samych świeżych grzybów??
Ja łączę zawsze z kapustą kiszoną, niestety mam w rodzinie osobnika, który jej nie lubi.
Żeby choć trochę ogrodowo było, różyczka, która pięknie pachnie, o imieniu Raquel.
Obrazek

Pozdrawiam i słonecznego tygodnia życzę, u mnie znów leje, a podobno miało już nie padać. :roll:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Jakoś nigdy z samych świeżych u nas się nie robiło,ale to ciekawy pomysł. ;:173
Ten 60 dkg. gigantus był o dziwo do szpiku korzenia zdrowiusieńki. ;:333
Z Dębicy nie,ale z Nowej Dęby już jak najbardziej pochodzi. ;:108
Twoje dzisiejsze zbiory ;:333
Przyszły tydzień ma być łaskawszy jeśli chodzi o ;:3 .I ja na taki liczę i też w kwestii zbierania nasion.
póki co i u mnie pada desc,od paru już godzin ciurkiem pada desc. ;:222

;:3 i dobrego całego tygodnia życzę Ci Małgosiu jak i Wszystkim odwiedzającym Tymczasowy.
:wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witek ładną wycieczkę nam zafundowałeś ;:333

Irenko udane zbiory ;:63. Świeżych grzybów w pierogach nie jadłam, ale gołąbki z kaszą i świeżymi grzybami tak, są pyszne.
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Witku, gdzieś dzwonili :D , Nową Dębę znam, Mžonek tam na poligonie był.
Widziałam Twojego Megagrona w pomidorowym, masz go tylko w tunelu, czy w gruncie też???
Super Ci owocuje. ;:333
Ula, ten cudak żadnej kapusty nie lubi, ale dla nas trochę zrobię, kiedyś robiłam z kaszą i pieczarkami.


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

Wiesz Irenko mam go jak i resztę towarzystwa tylko w tunelu.Od wielu już lat nie sadzę pomidorów w gruncie a to dlatego że pewnego roku w ciągu trzech,czterech dni cała praca przy pomidorach poszła na marne przez ZZ.Megagrony rosną z dwóch stron tuneli zaraz od wejścia i ta miejscówka najbardziej im odpowiada. ;:108
Ula to takie oderwanie od dnia codziennego. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit
Wybaczcie, że dawno nie pisałam ale ta pogoda po prostu mnie rozstroiła. Dziś w końcu pokazało się słońce i wyjrzałam z gawry :wink:

Aniu To jak będziesz miała nadmiar nasion z oznaczeniem b. słodki to ja chętnie przytulę ;:168 W następnym roku będą u mnie znów arbuzy i choć nie jadłam ich w największe upały, to w jesienną słotę bardzo osłodziły mi życie. Niebawem rozkroję ostatniego Mini Love i wiem, że będzie za rok wysiewany. Wcale nie taki mini ale smak miał po prostu rewelacyjny. Nie lała się z niego woda jednak był bardzo soczysty. No i faktycznie b. słodki Obrazek
Mnie wszystkie wykopane ziemniaki zzieleniały :( Chyba muszę coś poczytać ;:131

Marysiu Dokąd ta jarzmianka rosła w cieniu to listki miała jak jarzmianka. Po przesadzeniu do słońca wyrosła ostróżka Obrazek Ale faktycznie liście podobnie powycinane i nawet porównywałam z moją ostróżką i do ostróżki nie pasowała :;230 Tak jak pisałam, bardzo się cieszę z tego błękitka tym bardziej, że rośnie obok róży klasztornej. Przynajmniej mam "Marysie" w jednej "kupie" :wink:
Dyńka to pasiak a te zielone kule, to arbuzy z nasion od Ciebie Obrazek Cukinię miałam/mam Tondo di PIACENZA i ona jest taka okrągła i zielona. Zrywałam ją jako młodą i nasion nie miała ale faktycznie jest smaczna. Ale jeśli mam być szczera, to od Ciebie żółto- pomarańczowa była chyba smaczniejsza. Tondo di PIACENZA rosną jeszcze dwa owoce ale wątpię czy dorosną i dojrzeją na nasiona.
Kocykuję regularnie a pogoda temu sprzyja ;:224 Byłam co prawda w sobotę na wsi ale zamiast doładować akumulatory nabawiłam się melancholii :roll:

Ula Fantastyczne zbiory ;:138 I nawet nie musiałaś się moczyć w lesie. To się nazywa grzybo- branie :wink: Synuś ma dobre oko bo okazy zdrowiutkie i na pewno pachnące.

Irenko I jak niedzielne spacery? Z dorobkiem?
A już widzę ;:138 Pomidorami się nie przejmuj. Piwniczka pewnie już pełna a dla grzybów zdecydowanie krótszy sezon. Moja papryki nadal wiszą na krzakach ;:131

Wituś
Awatarek ;:215 W końcu widać uśmiech :wink:
Wcale się nie dziwię, że znikasz w lesie co chwilę, skoro masz onego niemal przy ogrodzeniu (podobnie jak Beatka ;:215 ) Zbiory fantastyczne Obrazek Ja mogę jedynie pozazdrościć. Był taki czas, że spotykałam grzyby na swojej drodze i wtedy zbieranie mnie cieszyło ale teraz... w lesie zimno, mokro, wilcy wyją, do domu daleko, kleszcze czyhają a na dodatek nic nie potrafię wypatrzeć. Wolę podziwiać Wasze zdobycze runa leśnego.
W kamiennym kręgu.... coś mi to mówi... Obrazek
Jak czytałam w telefonie posta o nasionkach pomidorowych, to w pierwszej kolejności myślałam, że to Kasi tak się chciało układać okręgi ale Ciebie to bym o takie rzeczy nie podejrzewała. A tu proszę, nie tylko przy wysiewach precyzja.

Kasiu Twój dąb jest wyjątkowo gościnny. Cienia użyczy, na hajaczku pohuśta, wiewiórki wykarmi i dla Ciebie takie skarby chowa ;:138 Chyba jeszcze musisz mu jakieś brzozowe towarzystwo zafundować żeby grzybki miały, co najlepsze.

Wszystkim życzę sporo słońca bo chyba wszyscy mamy dość deszczu ;:4
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. V

Post »

:wit

Witam Wszystkich z gospodynią wątku na czele. ;:108
Nie może być tak długa przerwa,prawie dwu tygodniowa w tym wątku który żyje cały rok.Mnie tylko częściowo tłumaczy praca różnego rodzaju i nałogi leśne którym się do wczoraj z przyjemnością oddawałem.Piszę do wczoraj gdyż po tym jak na ostatniej pełni księżyca znów był wysyp,tym razem podgrzybka złocistego rosnącego u mnie w lesie grabowym rodzina odmówiła już i zabroniła mi kategorycznie dalszego chodzenia do lasu.Wcale się nie dziwię skoro w czwartek i piątek przyniosłem prawie 1100 grzybów. ;:oj ;:306 :;230
Pewnie to już nudne,ale to już naprawdę ostatnie tegoroczne zdjęcia.
Czwartek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rodzynek. ;:306 Wcale nie brazylijski. :;230
Obrazek
Wczoraj rankiem przywitał mnie taki widok. ;:333

Obrazek

Powoli,ale systematycznie sprzątam w gruncie i tunelach po sezonie który dobiegł praktycznie u mnie końca i niedługo wstawię trochę zdjęć z września. ;:108

Małgoś nie daj się czasami jesiennej niemocy ;:108 i napisz chociaż parę słów co u Ciebie słychać i czy wszystko w porządku. ;:333 Grzybowo- ;:195 pozdrawia Cię serdecznie. ;:196
Dobrej niedzieli Wszystkim odwiedzającym wątek życzę. ;:4
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”