Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Co to za piękna jeżówka na zdjęciu z berberysem?
Twoje Secret Romance wyglądają trochę ciemne na tym zdjęciu. Czy to kwestia zdjęcia? U mnie Secret Romance osiąga wysokość ok.90cm-1m - to wysoka odmiana.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pospacerowałam sobie z ogromną przyjemnością po twoim pięknym ogrodzie. ;:170 I widzę tu wpływy pewnego forum i chyba się nie mylę. :wink: Masz coś do czego ja zamierzam dojść, bo mój obecny ogród to porażka, jest ładny tylko na wiosnę. Teraz jest szaro-buro-zielony. :( U ciebie jest chyba dużo slońca i ja zacznę od wycięcia tych 3 starych jesionów, bo ma tamtędy iść linia napowietrzna prądu, a po ostatnich burzach czarno to widzę. :twisted:
Soniu może mi pomożesz pozmieniać moje rabatki? ;:109 Czy ty masz obecnie u siebie liliowce, lilie, irysy i floksy?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:
Ten widok mi się nie nudzi. Jednak planuję zmiany wiosną. W lukę powędruje kolejna Limelight. Niech już będzie rabata hortensjowa. ;:108

Obrazek
Wcale Ci się nie dziwię, ten widok jest rzeczywiscie piekny.
Moje ostróżki drugi raz nie kwitły, powinny? Myślałam, że one kwitną tylko raz i wszystkie niziutko przycięłam. Żle zrobiłam?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Ty masz ogród, ;:108 toteż duża ilość hortensji nie przytłacza, ;:185 a przeciwnie, daje wspaniałe widoki. ;:333
Natomiast na malutkiej przestrzeni miast budzić zachwyt dla piękna tych roślin, sprawia przeciwne wrażenie. ;:223
Twój ogród tętni życiem, a hortensje dodają mu urody. ;:63 ;:63
Dobrego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynka ma rację w ogrodzie widokowym jakim niewątpliwie jest Ogród Soni, większa ilość hortensji robi robotę... ;:108 Na małej przestrzeni gdzie nie można ich wyeksponować w perspektywie są tylko zawalidrogami...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Od nocy pada drobny deszcz. Nareszcie może nawodni moje piaski i trawnik odzyska zieleń. Panie z koła gospodyń zrobiły mi dziś niespodziankę i przyszły po kwiaty do wieńca dożynkowego. Byłam zaskoczona, ale pewnie nieliczni spacerowicze wypatrzyli kolory na rabatach. Zdjęcia z wczorajszego dnia.

Obrazek

Rabata zachodnia widziana z góry. Rzadko ją pokazuję, bo widać cały dom jak robię zdjęcie z dołu. Trawnik tragiczny mimo podlewania. ;:223

Obrazek

Obrazek

Gosiu myślę, że dążenie do zmian, leży w naszej naturze. Nie tylko w ogrodzie, ale w domu i innych dziedzinach życia. Generalnie lubię swój ogród, ale stale mam pomysły na kolejne zmiany, bo w jednym roku taka rabata mi się podoba, a w innym już nie. :roll: Przycięłam większość cisów i bukszpanów, ale martwię się, bo pada od kilkunastu godzin i nadal ma padać. Cięte bukszpany nie lubią takiej pogody. ;:202 Cięłam tylko wcześnie rano i od dziewiętnastej.

Obrazek

Moniko bordowa jeżówka to Secret Affair, kupiona jesienią, już całkiem ładnie się rozrosła.
Dostałam Secret Romance jako NN. Zdjęcie zrobione w zachodzącym słońcu, w rzeczywistości są jaśniejsze. Z pomocą forumek nadałyśmy im taką nazwę. Mają około 60-70 cm wysokości i dość wiotkie pędy. Może to jednak inna odmiana. ;:218 Znalazłam lipcowe zdjęcie.

Obrazek

Obrazek

Aniu miło, że Ci się podoba. ;:180 Na pewno podglądanie innych ogrodów inspiruje nas do tworzenia swojego. Skopiować nigdy nie można i całe szczęście, bo w każdym ogrodzie powinno być widać duszę właściciela. ;:108 Ja mam zawsze problem z łączeniem kolorów, więc ograniczam je. U mnie stale coś kwitnie, bo co roku fascynuję się nowymi bylinami, więc nie może być inaczej. :wink:
Może tak szybko nie tnij dużych drzew. ;:185 Czy nie możesz negocjować innego przebiegu linii, a może kabel ziemny. :?: Tworzę ogród na kompletnym pustkowiu i bardzo brakowało mi drzew, teraz po sześciu latach, już trochę je widać na działce. Liliowce, lilie i irysy mam, tylko floksów nie sadzę, bo unikam roślin, które łapią choroby grzybowe, wystarczy mi opryskiwanie róż. :roll: Właśnie wydaję cebulki lilii, bo mam ponad 80, na tyle nie mam miejsca. Za liliowcami nie przepadam, bo nie lubię zasychających codziennie kwiatów, a na obrywanie nie mam czasu.
Żeby zmieniać swój ogród musisz zadać sobie pytanie co Ci się podoba, a nie jakie ogrody mają inni. Jestem pedantyczna, więc staram się uładzić rabaty, ale innym się kompletnie nie podobają i podpowiadają mi, jakie zmiany powinnam poczynić. ;:131

Obrazek

Ewuniu dziękuję. ;:196 Mam ostróżki trzy lata i zawsze powtarzały kwitnienie. Wycinam przy samej ziemi tylko pędy, które kwitły. Może Twoje jeszcze wypuszczą nowe pędy i zakwitną. ;:218 Moja mama stale powtarza, że biały to nie kolor i powinnam sadzić hortensje ogrodowe, bo kolorowe. :) Wolę białe, bo kwitną co roku bez kaprysów.

Obrazek

Lucynko moja działka ma 50 metrów długości, z tej perspektywy tak duże hortensje dobrze wyglądają. Kierunek północ - południe to tylko 20 m i skarpa, tu nie mogę znaleźć sposobu na ciekawe zagospodarowanie. ;:224 Hortensje to jednak duże krzewy i wymagają sporej przestrzeni. Podarowałam ulubionej cioci trzy ukorzenione, ale obsadziła je mnogością innych roślin na małej rabacie i niestety mnie się taki układ nie podoba. Jednak szanuję jej wybór, bo to jej ogród i ma się jej podobać. ;:108
Dziękuję za życzenia, ;:196 mam pracowity tydzień, a deszcz znacznie poprawił mi humor. :tan

Obrazek

Maryniu masz rację, ;:180 stale powtarzam, że na ogród patrzę z okna lub innego miejsca. Niespecjalnie zachwycam się maluchami, nawet jak to piękne rarytasy. Mogę mieć takich kilka, ale duże skupiska koloru najbardziej lubię. ;:215

Obrazek

Obrazek

Tegoroczne siewki jarzmianki postanowiły zakwitnąć.

Obrazek

Hosty miniaturki mają jakieś brzydkie kropki, nie mam pojęcia co to może być. Rosną pod hortensją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu twój ogród z każdej strony przepiękny. Wszystko takie równiutkie. ;:108 ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przemek dziękuję, miło Cię znowu widzieć. ;:180 Jak hortensje z patyków sobie radzą?
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Ty jako królowa hortensji wiesz o nich wiele :wink:
Jak to jest z ukorzenianiem hortensji z patyczków ?
Kompletnie nie znam się na tym :roll:
U mnie też pada - jakaż to radość wśród ogrodników ;:138
Calutki dzień deszcz padał i to nie jakiś słaby, lecz porządny ;:173
Czy ja dobrze widzę ? Perowskia taka wielka ? ;:oj
A tak ogólnie o ogrodzie - piękny sierpień u Ciebie.
Chyba najbardziej widowiskowy :D
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jednak pożegnam się z moimi drzewami bez żalu. Brakuje mi słońca i moim różom też. :wink: Mój ogródek jest mały, a trzy setne jesiony go przytłaczają i linia może iść tylko napowietrznie, bo ziemią toby mi cały ogród przekopali. ;:202 No i mam dosyć wywożenia ich liści ;:223 kilkanaście taczek gałęzi i liści wybrać z róż i bylin to już nie na moje siły. ;:224
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Seba dziękuję, ;:196 czekam cały rok na kwitnienie hortensji. :) Wielkich sukcesów w ukorzenianiu patyków hortensji nie mam. Średnio 10 % się ukorzenia. Po marcowym cięciu tnę patyki grubości około 0,3 do 0,7 centymetra, z dwoma, trzema oczkami i sadzę do lekkiej ziemi w doniczki lub od razu w cienistym miejscu na rabacie. Trzeba pilnować wilgotności. Zdecydowanie wolę odkłady, te zawsze się ukorzenią. Perowskia rośnie szósty rok, ma około 180 cm wysokości i podobną szerokość. To matka pozostałych, które powoli nabierają masy. :)
Jak nie miałam ogrodu, to deszcz traktowałam jak niepotrzebną dolegliwość, a teraz się z niego cieszę. ;:306

Aniu lepiej wiesz co jest dobre dla Twojego ogrodu. ;:108 Liści nie zazdroszczę, wiem jaka to praca, bo za płotem mam zagajnik brzozowy. Rynny stale zapchane, a z rabat nawet nie staram się sprzątać. ;:222
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Rozplenice to spore trawy i faktycznie potrzebują przestrzeni ;:108 . Postanowiłam kupić Ptasie Łapki ale na razie nie widziałam w żadnej szkółce ;:222 . U mnie w okolicy skromnie z asortymentem . Dobrze, że pada bo sucho okropnie ;:222 . Teraz podleje Twój ogród i będziesz miała spokój z podlewaniem ;:168 . Trawnik szybko wysycha jeśli jest upał i zero deszczu ;:222 . Twój nie wygląda jeszcze tak źle . Pochwalę Twoje rabaty bo bardzo mi się podobają . Rośliny w masie robią wielkie wrażenie ;:108 . Twoje trawy są zjawiskowe i genialnie komponują się z jeżówkami ;:215 . Trzymam kciuki za bukszpany ;:196 . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Kochana, na 99% to nie jest Secret Romance. Może bardziej Butterfly Kisses albo Double Delight? Musiałabym widzieć więcej zdjęć, to pomogę rozpoznać.
Secret Romance jest wysoka, kwiaty ma jeszcze jaśniejsze, bardziej płaskie.
Tak, czy inaczej śliczna :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”