Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju jak ta malino-truskawka smakuje ?
Fajnie owoce wyglądają, tak egzotycznie.
U mnie grzybów jeszcze nie ma, susza nadal trwa.
Piękne róże ;:138
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej, to bardzo szybko ukształtowałeś tę fuksję na pniu ;:303 ;:215 Szybko to poszło.
Juz chwaliłam Twoje cantadeskie, ale są takie cudne, ze chętnie sie powtórzę. Podziwiam! ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dzisiaj mam wolną chwilkę, bo .... grzyby jeszcze nie rosną :( tzn. po lesie się włóczę i czasem kilka przyniosę, ale to nie jest grzybobranie, lecz spacer z wkładką :wink:

Tak jak ostatnio wspominałem - nocny deszcz zniszczył kwiat kaktusa, a popołudniowa ulewa całkiem go wykończyła, ale już następne dwa zaczęły rosnąć.
Obrazek

Basiu, ja często nocuję na ogrodzie, a małżonka, czasem weekendowo i .... miała pecha, a właściwie to my mieliśmy. Młodzieniec sąsiadów przyprowadził kolegów i .... zaczęło się. Na początek 'umoralniłem' ich i przestali bluzgać (do czasu aż mocniej wypili) i nawet muzykę wyciszyli ;:oj potem żona wrzasnęła by muzykę ściszyli (była już niemal 23-cia) Zmyli się niedługo potem, ale .... wrócili o 5.15 i była muzyka na całą parę, oraz śpiewy do 6.20 po czym usnęli.
Zwinęli się cichaczem przed 11-tą
Przez kilkuletnie ich sąsiedztwo, dopiero drugi raz to się zdarzyło - za pierwszym razem było normalnie.
Staram się nie nocować weekendowo, ale tylko wtedy mogę być razem z żoną i .... chyba nieprędko będzie następne wspólne nocowanie.
Drugie kwitnienie RU i już mnóstwo pędów szykuje się do trzeciego :)
Obrazek

Karolino, już wspomniałem - grzyba jakiegoś się znajdzie, ale nachodzić się trzeba, więc nie można mówić, że 'są grzyby' - na to jeszcze czas. Niestety wielodniowa susza zrobiła swoje i te niedawne kilkudniowe skromne opady nie poprawiły jeszcze sytuacji w lasach.
Milin puścił kilka metrów dalej odrosty - akurat w mini warzywniku :( Jesienią będę walczył z korzeniami.
Póki co ... zaczyna sypać kwiatami.
Obrazek

Sebastianie, jakby ci wytłumaczyć smak malinotruskawki ;:224 Jest .... nijaki - coś jakby mało słodka malina (niektóre jednoroczne u nas, mają taki mało słodki smak) ale kształt i wielkość owocu, oraz plenność rekompensują ten brak smaku.
Tylko się zastanawiam ... jaki smak będzie miała z niej nalewka? :;230
Datura (a właściwie brugmansja) zaczyna pokaz.
Obrazek

Beatko, masz rację - bardzo szybko to fuksjowe drzewko urosło. Jesienią przytnę gałęzie, by się bardziej zagęściło.
Wiatr złamał jedną gałązkę - wsadziłem do ziemi i stała sobie z dwa tyg. aż w końcu ... ma listki :)
Bukietowe - 'grandiflora' i 'pink diamond'
Obrazek

Obrazek

i jedyna kwitnąca ogrodowa (dwie nie mają kwiatów)
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Odrosty milina w najmniej spodziewanych miejscach... hmmm, skąd ja to znam?
Twój przynajmniej kwitnie, a mój tylko idzie w liście i rozrasta się we wszystkich kierunkach...
Już myślę nad jego całkowitą eksmisją...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Co do Ciebie Andrzej zaglądam to nowe choróbsko przywlokę. ;:223
Róża Swan Lake przepiękna, aż mnie na chwilkę zatkało, kurczaki w wędzarni...no zaraz małżonka pogonie żeby jaką beczkę skroił do wędzenia cuś, hortensje bukietowe...no trzęsie mnie na sam widok ;:oj ;:oj
Jeszcze sąsiad z flaszką :;230 Idę sie kawy asfaltówy napić to ochłonę. ;:224
A tak z tym ukorzenianiem patyczków to gdzieś już napisałeś bo się chętnie dowiem. :D
Ja wetknęłam kilka patyczków do dużych donic, ale czy coś z tego będzie? Obcinać wszystkie liście?
Bukszpany już mnie nauczyłeś rozmnażać i nawet coś tam poczyniłam, ale róże też chcę.
Proszę zdradź tajemnicę. Różanka przepiękna, a ta ostatnia fotka z ławeczką pod pergolą bardzo nastrojowa.
Te pomidory to w końcu w donicach są czy w gruncie bo mi się wydaje to drugie.
A myślałeś o wyprodukowaniu własnej rozsady? Mam parę takich wspaniałych maliniaków...pomyśl o tym.
Tylko trzeba uważać, spróbujesz i pomidoroza gotowa. :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Elu ... rozśmieszyłaś mnie swym wpisem :)
A różane patyczki, wycinam tak by miały co najmniej 4 oczka (na obrazku mają 6) - obrywam kolce i obcinam liście z co najmniej 2 oczek (tu zrobiłem na 3) - zostawiam ostatni liść (zostawiłem 2) i przycinam by nie było za dużo zieleni (muszą być, bo to 'płuca' roślin, ale nie za dużo, bo przecież nie ma korzeni) - wsadzam do ziemi (dobrze jest umoczyć w ukorzeniaczu) by te wszystkie oczka bez liścia były w ziemi - przykrywam butelką.
Lepiej przyjmują mi się te wsadzane jesienią, ale i te lipcowe też potrafią się przyjąć :)
Obrazek

A pomidory ... no są i w doniczkach i w gruncie ;:306
Nie wiem, czy będę się bawił w hodowlę pomidorów, to w tym roku tak wyszło, że rosną.
Obrazek

Mariolo - na powyższym zdjęciu milin jest niewidoczny, ale rośnie w kącie między werandą i altaną i pędy jego wyszły aż za pomidorami przy widocznych z lewej strony, kaktusach i płotku z patyków. Nie pomyślałem, że mi zrobi taki numer, ale nie wykopię go - będę tępił odrosty ;:108
Pochwalę się dwiema nowymi drzewiastymi liliami - oprócz pokazywanej już 'Honeymoon'
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No i coś Ty narobił eee??? Elę zaraziłeś i mnie też ;:223 jutro idę pościnać róże i będę robić eksperymenty z patyczkami ;:224
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju! Jestem u Ciebie po raz pierwszy zachęcony rozmową z Jadzią, że mieszkamy niemal po sąsiedzku.
Widzę piękne róże, lilie i wiele innych kwiatów, ciekawie uprawiane pomidory w doniczkach i wiele innych ciekawych szczegółów. Teraz muszę lecieć do pracy ale myślę, że wrócę do Twojego wątku, by rozejrzeć się dokładniej. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Moje chryzantemki te żółte pomponiki też już kwitną....bardzo je lubię choć przypominają o jesieni. Cieszę się, że u Was też kwitną.
Nie dziwię się, że tak fajnie wszystko rośnie to jednak duża zaleta ziemi i ta glina robi swoje. Róże już powtarzają a moje czekają aż skończą się upały.
Andrzej fajny przepis na ogórki małosolne muszę spróbować.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Śliczny, przytulny zakątek z ławeczką ;:138 super kolorek milinu, pięknie kwitnie (powtarzam się ) super datura a instrukcja ukorzeniania róży też mi sie przyda :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam po dłuższej nieobecności :wit
Na pocieszenie powiem, że oprócz zaniedbywania FO nie mam też kontaktów z TV a radio załączam tylko czasami siedząc na tarasie w godz. 20-22 i do tego słucham ulubionej muzyki z kaset i płyt. Jestem bardzo zdrowy (zwłaszcza psychicznie) żyjąc w świecie przyrody.
Nie ma co się tłumaczyć ... bujam w obłokach.
Obrazek

A w ciągu dnia .... podglądam robaczki :wink:
np taki mały robaczek (ledwo 1 cm) przykuł moją uwagę - dopiero na zdjęciu zobaczyłem jak pięknie on wygląda.
Sprawdziłem - to 'znamionówka tarniówka'
Obrazek

I inne.
Obrazek

Obrazek

Ten szerszeń wygryzł mi już dużą dziurę w spróchniałej desce.
Obrazek


Bogumiłko ... zarażać nie chcę - dzielę się tym co umiem :)
Oto zakwitła ta (NN) której patyczek wiozłem w ub.r. przez pół Polski.
Obrazek

Witaj Florianie, Faktycznie jesteśmy sąsiadami - zachodź i oglądaj.
To może ... tygrysiątka :wink:
Obrazek

oraz ..."plantacja pomidorów' :)
Obrazek

Elizabetko ... pomidory od ciebie robią furorę - poszła fama i ogrodnicy schodzą się by je oglądać ;:224 Nawet obmacują i ... jednego zielonego urwali :(
Obrazek

A tutaj pomidor, wysiany z pestek zebranych w ub.r. na poczęstunku.
Rozszyfrowałem go jako 'Cherokee Purple' a po naszemu 'czarny befsztyk" faktycznie w przekroju wygląda jak befsztyk, no i jest taki wielki - pierwszy zebrany miał 47 dag.
Obrazek

I jeszcze jedno do ciebie ... zapytanie.
Twoja 'Theresa Bugnet" .... wyczytałem, że jest bezkolcowa i .... z sadzonki i do tego nie z ziemi, a z łodygi bezkolcowej, odrasta kolczasty pęd. Czy to normalne? Bo prawdziwe :;230
Obrazek

Karolino - mimo iż milin rośnie na dachu i jestem za to chwalony przez działkowiczów, to nie dorównuję twoim różom, o glicynii już nie wspomnę ;:138
Wspomniana przez ciebie datura, a właściwie to ... brugmansja. :)
Zrzuca liście i szybko kwiaty przekwitają, bo w donicy rośnie i ... przy tych upałach często jest przesuszana :(
Obrazek

Róże kwitną drugi raz (RU już po raz trzeci zawiązuje pąki)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Zaintrygowałeś mnie tymi patykami pod butelką. Długo ta butelka na patyczki ma siedzieć? Nie trzeba wietrzyć ?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 179
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

oj Andrzejku - bujaj sobie w obłokach bujaj - to wcale nieszkodliwe , a wręcz przeciwnie , ja też tak lubię , ale robaczków to ja nie lubam i nie podglądam ;:185

moje tegoroczne lilie już przekwitają , a piękne były , z tamtych lat drzewiaste tylko dwie wyrosły i aż,, po dwa '' kwiaty miały - a gdzie reszta ;:131

myślę że nornice je wtryndoliły , a teraz zaczynają bal w różach , jest też kret bo są kopce i muszę ratować Księciunia , bo go zeżrą , miał już 5 kwiatów i są

następne 3 pąki :tan

moje pomidory w tunelu już marnieją , chyba mają za gorąco i mały przewiew , na przyszłość z drugiej strony trzeba większe okno

zaciekawił mnie Twój czarny befsztyk - nigdy takiego nie widziałam , jaki ma kolor w środku ? i takie duże owoce ;:333

a różyczkę tą niby fiolet miałam , już ;:185 mam a piękna , muszę zdobyć nową


odpoczywajcie w ogrodzie , póki piękna pogoda , bo ta zimna macocha już się czai

pozdrawiam :wit

aaa na grzybkach byłam dwa razy , tak do smaku na sosik , ale kani było do woli -mniam , teraz nie jadę , nie lubię takich upałów , a może w lesie już sucho bo deszcze nas omijają
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”