Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju bo to lipcowe czy sierpniowe patyczki Twiggy's, jednak pod Twoją troskliwą opieką wyrosną na prawdziwe monstra i w sezonie obejrzymy ich cudne kwiaty
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Nowa rabatka...a już myślałam, że na róże. Najważniejsze, że już obsadzona a martwić się będziemy jak bylinki się rozrosną...ja też tak mam. :wink: :D
Fajne te żółtawe chryzantemki (pojedyncze).
Kaktusy zabezpieczone przed deszczem i czy dobrze rozumiem Andrzejku zostawiasz je na działce w piwnicy? Czyli ciemno i zimno.
Czy co roku tak je przechowujesz?
Jutro ma być słonecznie więc udanego dnia na działce życzę.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Przepiękne zdjęcia! Nawet to myszy!
Dzięki Jadziu i Beatko, że myślałyście i kibicowałyście mi ;:196 Gdybym wiedział, to umówiłbym się z Wami i Andrzejem, choć w tym tłumie ciężko by się było znaleźć, a po maratonie jestem ledwo żywy więc trudno mi myśleć o spotkaniach. Ale przyjdzie jeszcze okazja ;:4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Wow, tyle kolorów u Ciebie jeszcze . Róże ładnie i zdrowo kwitną , są też piękne chryzantemy , ta zółta od Jadzi też ;:306 Super kolekcja kaktusów ;:138 Ale macie piękny ten Park Śląski ;:138
No to całe szczęście ,że udało Ci się ujść z życiem od tej myszy ;:306 Gorzej jak Ci się tam rozmnoży :;230 Szkoda , ale niestety nie będę w Dobrzycy , ze względów zdrowotnych nie jestem w Kołobrzegu . Ale co się odwlecze to nie uciecze :) :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 175
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

dzieńdoberek - ale wcale nie taki dobry , leje leje i leje ;:223 wszędzie bajorko
troszeczkę jesteś niegrzeczny i na małą chwilę obraziłam się na Ciebie ;:306 , bo aż mnie sterepło kiedy zobaczyłam te gadziny pełzające ;:161 dla mnie to jest ohydne , chyba mam jakąś fobie , w moich lasach spotkałam padalca i zaskrońce to omijałam z daleka , nawet w zoo omijam z daleka ;:202 poprosiłam syna żeby je zasłonił ,żebym mogła zobaczyć co u Was , ale ostrzegł mnie że to tylko na chwilę , więc nie zaglądam na poprzednie strony i nic nie pochwalę ;:224
u mnie kobea na tarasie pięknie kwitnie , nie zważając że to już jesień , w lecie nie nadążałam z podlewaniem a że teraz wody ma pod dostatkiem to pokazała na co ją stać, grzybków też nazbierałam , nawet dużo rozdałam , bo włóczyć się po lesie uwielbiam , gorzej z przerabianiem ;:306 ale namarynowałam dużo , suszyłam mniej , bo mam jeszcze dwa słoje 3l z tamtego roku ale i tak wyciągnęłam syna we wtorek do lasu i przygarnęłam dwa kosze opieniek i cztery piękne borowikiczki
moi panowie mówią że mam świrka ;:124 na punkcie lasu , ale za bardzo się nie buntują na wyjazdy , więc chyba nie ma tak źle ;:306 AHA w tym roku mamy rekord - syn znalazł prawdziwka ;:oj ważył 1.20 kg piękny i zdrowiutki :tan
no dobra , już nie zanudzam

pozdrowienia dla żonki i miłej niedzieli Wam życzę :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju, zazdroszczę, że masz tak bardzo blisko do ogrodu. Codzienna wizyta oznacza zadbany ogród :wink: czego nie mogę powiedzieć o swoim. Piękne róże i czytam, że większość z Jadzi patyczków. Dane z serca bo się przyjęły mnie też udało się kilka róż ukorzenić od Jadzi ;:167 .
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

"Listopad (Wanda Grodzieńska)

Przyszedł sobie do ogrodu
stary, siwy pan Listopad.
Grube palto wziął od chłodu
i kalosze ma na stopach.

Deszcz zacina, wiatr dokucza.
Pustka, smutek dziś w ogrodzie.
Pan Listopad cicho mruczy:
nic nie szkodzi, nic nie szkodzi.

Po listowiu kroczy sypkim
na ławeczce sobie siada.
Chłód i zimno. Mam dziś chrypkę.
Trudna rada, trudna rada."

No właśnie! ... Niczego się nie chce :(
Sprzątanie na ogrodzie, grabienie liści, mokro, zimno ....

Jadziu - patyczki 'Twiggy's' puściły listki, patyczek 'Eyes for you' ładnie się rozbudowuje - oby tylko zima była łagodna.
Róże jeszcze kwitną.
Obrazek

Eluśka - co roku kaktusy, po przesuszeniu zamykam w ciemnej piwnicy w bloku (na działce nie mam piwnicy) - teraz będzie prędzej, bo prosto z ogrodu pójdą do ciemnicy przed przymrozkami, wcześniej było to przed świątecznym myciem okien (teraz parapety zajęte) w piwnicy nie jest zimno bo ok 13-15* (za dużo, ale na to nic nie poradzę)
Długo zastanawiałem się ... skąd taka wysoka złocista chryzantema? A to przecież od ciebie był patyczek :)
Obrazek

Masz rację Florek - teraz jak już wiem o twoich zainteresowaniach - będzie łatwiej się spotkać ;:333
Do wiosny szybko zleci, bo .... krokusy już wyłażą :wink:
A na ostatnim zdjęciu widać, że wylazły też irysy żyłkowane ;:oj
Obrazek

Karolino, ja nawdychałem się jodu na Pomorzu :heja a na Śląsku oprócz Parku Śląskiego mamy też Palmiarnię - zawsze w deszczowe, zimne dni tam się chowamy.
Obrazek
Obrazek

Marysiu - sezon grzybowy zakończony, chociaż w drodze powrotnej z Pomorza widziałem przy drogach sprzedających zielonki i .... żałowałem, że nie mam obuwia do lasu :wink:
Z ciekawostek - po opadnięciu liści zauważyłem, że końcu dereń mi zakwitnie :D
Obrazek

już skończyłem budować wózek do transportu owoców - bo jak w tym roku ich nie było, to pewnie będzie nadmiar w następnym :wink:
Obrazek

Ewo - doszły do mnie słuchy, że ogród sprzedałaś i ... masz domek z ogrodem, czyli .... będziesz miała jeszcze bliżej ;:333
Maliny ciągle kwitną.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Wątku nie zamykam, bo chociaż rzadziej zaglądam, to przecież zawsze trafi się co pokazać :wink:
A teraz jeszcze spojrzenie na ogród z końca października.
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Any ja też mam taki wózek, zrobił mi go mąż koleżanki.Ogródek masz fajnie przygotowany do zimy, mój jeszcze w powijakach. ;:134
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku niestety to nie ode mnie patyczek tej złocistej chryzantemy ale jak się rozrośnie to chętnie się wymienię na moje. Te: żółte i fioletowe o drobnych kwiatkach też piękne no i może jakieś miejsce by się znalazło na małe patyczki. :lol:
A w palmiarni też kiedyś byłam...lata temu. Na tą chwilkę w domu mam kwitnącą Aechmeę więc to jakby namiastka palmiarni. :D
Pora kończyć ogródkowanie i zająć się nalewkami. :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku, za wózeczek - szacuneczek ;:215 ;:180
No śliczna jest ta złocista wysoka chryzantema, oj śliczna.
Ja też bardzo lubię bywać w tej Palmiarni, jeśli oczywiście Gliwice masz na myśli - bo nie wiem czy jest gdzieś jeszcze inna tak bliżej nas.
Po Twoim ogrodzie w ogóle jesieni nie widać, a co dopiero przedzimy ;:215
Co tam rośnie na tym łuku / pergoli przy bramce?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Zimozielone żywotniki o tej porze zastępują kolory lata jednak koniec października był jeszcze kolorowy .Fajny wózeczek Andrzeju fachura z Ciebie ;:215 Trzymam kciuki za patyczki a przeżyją o to się nie martwię,bo to wytrzymałe róże .U Ciebie wiosna sie budzi u mnie wszystko śpi w najlepsze ,bo wiosna daleko, daleko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam miłych gości :wit
Druga już mroźna noc za nami - koniec prac ogrodowych. Pozostało tylko okryć róże, ale ... ne ma pośpiechu.

Irenko - chryzantema od ciebie - jest śmieszna, ma całą paletę barw, od białej do fioletowej :)
Obrazek

Elzabetko - dałbym sobie rękę uciąć, że od ciebie była chryzantema i ... miałbym problemy z jedną ręką podczas prac na ogrodzie :;230 W tym roku nie było buszowania po innych ogrodach - tylko u ciebie i jesienią u Jadzi, no i dwie sąsiadki przyniosły mi roślinki w rewanżu za otrzymane. Jedną sprawdziłem wcześniej (w sprawie tej złotej chryzantemy), a drugą dopiero po opisie od ciebie. I znalazłem - to u niej rośnie ta złocista :)
A te dwie o które pytasz .... przyszły od Jadzi oczywiście jak wszystkie chryzantemy, "puszczają" się one rozłogami i sadzonki będą. Żółta jest niska, a ta druga dość wysoka.
Obrazek

Zgadzam się Beatko, że ta złocista chryzantema jest śliczna - takiego koloru mi brakowało. Muszę ją przesadzić, bo wsadzając patyczek nie wiedziałem co to za monstrum - ma prawie 1,5 m
Masz rację - pokazywałem zdjęcia z palmiarni w Gliwicach - zimą to raj dla oczu :)
Na łuku nad wejściem rośnie róża - w tym roku będzie widać inaczej, bo wyciąłem wiciokrzew i już posadzona tam róża'Therese Bugnet' od Elizabetki i dodatkowo przy tej czerwonej powtykałem patyczki białej,już było kilka kwiatów, a teraz puściła kilka długich pędów - będzie patriotycznie biało-czerwono :)
Obrazek

Jadziu ... przedsmak zimy, drugi ranek z rzędu pokazuje wszystko pomalowane na biało. Liście pospadały, roślinki zasypiają. Dobrze, ze słonecznie - tak jakoś mniej smutno z końca sezonu.
Na poprawę humoru wspomnieniowy obrazek :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej ja też wytargałam wiciokrzew spod altanki i poszedł na obrzeża pod płot. Na pewno będziesz zadowolony a Tereski bo to piękna i bezproblemowa róża, która kwitnie jako pierwsza, powtarza kwitnienie a w zimie ma czerwonawe pędy i tym samym jest ozdobna cały rok.
Miejsce będzie miała wyśmienite bo prawie w centrum. :D
Wspominki bardzo piękne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”