Bez chemii w kogrobuszu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2215
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Wysyp borówki powala ;:215 ;:215 Nawozisz je czymś specjalnym?
A balkon.... Ahhhh.... Po prostu poezja ;:180
Sama chętnie wpadłbym do Ciebie na poranną herbatkę ;:224
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko przeczytałam bardzo dokładnie Twój ostatni post i też powiem, ze bez nadmiaru chemi w ogrodzie daje się radę tylko trzeba być systematycznym i mieć bystre oko.
Ja gro swoich mszyc paluszkami pokonałam, zastosowałam oprysk chemią na róże kiedy one zaczynały się budzić wczesną wiosną do życia, listki co dopiero oczko otwierały a puste gałązki różane były obklejone rożnej maści mszycami i wtedy byłam bezlitostna, obawiałam się co będzie w sezonie.
Jest dobrze na razie.
A teraz siedzę na Twoim kwiecistym balkoniu i rozważam Twoją uprawę doniczkową....w tym sezonie ma cztery donice pomidorów, pózno sadzone więc na razie koraliki maleńkie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko tak mi się wydawało, że skądś znam te kwiaty, dostałam małą sadzonkę od Marty kwitnie mi jednym kwiatem. Teraz wiem, muszę podlewać, bo rośnie na nieciekawym podłożu. Borówka obrodziła na max.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

O, jakie fioletowe pomidory ;:oj One rzeczywiście mają taki kolor czy aparat coś przekłamał?
Zbiory zapowiadają się fantastycznie, zresztą jak zwykle u Ciebie ;:180 Mniam...
Grażynko, zauważyłam obsypane owocami borówki. Mam u siebie 3 sztuki, malutkie jeszcze, więc zbiory takie ledwo-ledwo. Mam jednak pytanie do Ciebie: czy przycinasz borówki? Jeżeli tak, to kiedy i w jaki sposób? Będę Ci bardzo wdzięczna za poradę ;:196
Kolekcja liliowcowa marzenie ;:170 Tych odmian masz tak wiele, że można oczopląsu dostać ;:173 Co jedna to ładniejsza ;:167
Floksów też prezentujesz imponującą kolekcję ;:215 Ja do tej pory miałam tylko zwyklaki - białe i różowe, ale co roku staram się dokupić chociaż po jednej sadzonce. O tej porze, kiedy pustawo na rabatach, są nieocenione :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażko róża Coquette des Blanches rzeczywiście cudownie się zapowiada. Te upakowane płatki coś pięknego.
Mam jednak ciągle w pamięci białą nn, którą pokazywałaś swego czasu chylącą główki napakowanych kwiatów w dół. Czy ta róża jeszcze jest u Ciebie?
Podziwiam liliowce a floksy to chyba kolejny Twój ulubiony kwiat bo masz ich w przeróżnych wersjach ;:138 cudne.
Co do warzyw to już odrębny dział ;:306 ...który z kolei. Każda z Twoich pasji ma swój dział, do końca przemyślany, przewalczony i przetrenowany.
Nie dziwię się skąd bierzesz na to wszystko siłę i dystans....BALKONIK...i wszystko już wiem. ;:4
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Floksy rosną nawet pod świerkiem o radzą sobie dobrze, zaczynają kwitnąć. To jakaś późno kwitnąca odmiana.
Balkon bardzo mi się podoba, zielony busz.
Czy nie jest tam gorąco w dzień ? To chyba sauna ;:306
Pomidory wiążą bardzo dobrze, już niedługo będziesz zrywała dojrzałe koszami ;:224
Borówka obsypana owocami ;:oj piękny widok ;:108
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko, masz również piękną kolekcję floksów... a zresztą czego Ty nie masz... róże, liliowce, floksy i wiele wiele innych roślin... ;:138
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Witam miłych gości. :wit
Och jak miło.....deszczyk pada a za oknem tylko 18 stopni.
Ufff.....jaka ulga dla wszystkich. ;:170

Alunia - borówkę nawiozłam tylko raz wiosną Astvitem.
Rośnie pod świerkiem więc zakwasu ma pod dostatkiem.
W zeszłym roku miały dużo mniej owoców to teraz nadrabiają.
Wpadłabyś ?......zapraszam.

Krysiu - oczywiście, że się daje, trzeba być tylko bardziej uważnym a wtedy wszystko jest OK.
U mnie mszyce wykończyły do zera ptaki, których jest mnóstwo wszelkiej maści, jedynie robactwo obsiadło stare krzewy leszczyny i drąży orzechy od środka.
Ale nie będę pryskać niczym, bo i tak orzeszki lądują w przepastnych brzuchach wiewiórek.
Cztery donice ?......to już sporo jak na początek pomidorozy. :wink:
Ale jaka frajda, kiedy wszystko się uda i jaki smak z własnej uprawy, będę trzymała kciuki żeby się udało.

Dorotko - borówki obrodziły mocno, bo w zeszłym roku miały dużo mniej owoców.
W tym nadrabiają i mają duże owoce jak na tą suszę.

Elwiś - tak, one rzeczywiście mają taki kolor i błyszcząca skórkę.
Kolor się zmienia wraz z dojrzewaniem owoców i w efekcie końcowym mają czerwono czarny kolor.
Borówek nie przycinam w ogóle poza usuwaniem suchych gałązek wiosną
Nie próbowałam ciąć i nie wiem czy ma to jakiś wpływ na owocowanie, ale patrząc na moje to nie sądzę.
Oczywiście kiedy owocują tak obficie to w następnym roku będzie ich mniej, bo roślina musi nieco odpocząć i nabrać sił na następne owocowanie.
Liliowców jest nieco ponad 130 odmian, więc jest na czym oko zawiesić. :D
Floksy faktycznie są nieocenione, kwitna aż do mrozów, jeśli przyciąć im pierwszy przekwitnięty kwiatostan tuż pod nim.
A za nimi zaraz pokażą się póżno kwitnące trawy i miskanty.

Elżuś - zapowiada się cudnie a w dodatku ciągle powtarza kwitnienie, co rzadko zdarza się u róż historycznych.
Ta biała jest u mnie nadal i dopóki żyje to zostanie.
Do dzisiaj nie odkryłam jej właściwej nazwy i nikt na forum tego też nie odkrył, więc to chyba prawdziwy unikat.
Tak, floksów też mam sporo, gdzieś koło 15 odmian.
Też je bardzo lubię, bo to jedyne kwiaty, którym ślimaki nie dały rady, mimo zażartych ataków.
No i cudnie kwitną do zimy, pachną jedynym w swoim rodzaju zapachem i w dodatku przypominają urocze i niewinne dzieciństwo z babcinego ogródka.
Balkonik .....tak, jest oazą i natchnieniem, daje niezłego kopa do działania wiosną. :D

Sebastian - tak, to niezwykłe kwiaty, terminatorzy, powinny rosnąć w każdym ogródku.
Podczas upałów to faktycznie sauna mimo otwartych wszystkich okien, ale takich upałów u nas na szczęście niewiele i góra przez 3 tygodnie.
Poza tym to super oaza, schronienie w czasie deszczu, czy zimnych i wietrznych dni.
W użyciu praktycznie od końca lutego do grudnia a czasem przy bezmrożnych dniach i słonecznych nawet zimą.
Pomidorki dojrzewają coraz szybciej i robienie zapasów już tuż, tuż, bo zaczynamy nie nadążać z konsumpcją. :D
Borówki na bieżąco do ciasta i bitej śmietany albo jogurtowego koktajlu, są pyszne.

Gabiś - trochę się ich uzbierało ze względów nostalgicznych.
Ale nie żałuję ich posiadania, to super kwiaty.
Jak na busz przystało, to faktycznie trochę tego drobiazgu się uzbierało.
Ale ja kocham takie roślinne zagęszczenie dające intymność i urok w środku blokowiska. :wink:

Mimo wiosennych przymrozków będzie trochę brzoskwiń.
Wystarczy na posmakowanie bo raczej do słoików nie wystarczy. :D


Obrazek


Będą też winogrona i to mimo, że nie zapowiadał się ich urodzaj, a jednak dały radę i te w szklarni i te na polu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I tradycyjnie jak to u mnie na deser liliowce. ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chociaż może dodam jeszcze kilka kwitnących róż, które stale coś tam pokazywały jeszcze przed upałami jakie nas dopadły.
Czyli fotki nieco przeterminowane, ale mam ich tyle, że jest co wstawiać do zimy. :wink:
Ale obiecuję, że następne będą już z tych na czasie. :D


[url=htpps://www.fotosik.pl/zdjecie/772bd3156f7168d7]Obrazek[/url]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Witaj Grażynko ;:196

Kogrobusz jak zwykle tętni życiem ! Pełno w nim wszelakich skarbów, poczynając od cudownego kwiecia na wyjątkowo apetycznych przysmakach kończąc. Zarządzanie Twoim zielonym rajem, bez użycia chemii, daje wspaniałe efekty. :heja A dodatkowo ileż radości daje podglądanie naszych "braci mniejszych", odwiedzających tłumnie tą oazę piękna, zdrowia i spokoju...

Pozdrawiam serdecznie, życząc kolejnych sukcesów i radości :wit
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Ale dorodne winogrona ;:oj Smacznego po prostu!
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko oglądam już kolejny raz liliowce i za każdym razem dostrzegam kolejnego pięknego a już zarzekałam się ani jeden więcej ;:124 to tak jak ta żaba, że do błota nie wlezie ;:306
Nie wiem czy przyjmują na terapię od zielonego ;:202
Piękne masz wszystkie liliowce i pozostałe wypełniacze ;:333
Róże to oddzielny temat, są cudowne ale ja już tylko oglądam i staram się odgadnąć czy pachnąca czy nie ;:oj moje doświadczenie z różami jest już 'zamknięte' ;:174 zostawiam je dla tych co potrafią zadbać o nie we właściwy sposób ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko, liliowcami to oślepiłaś mnie na maksa. ;:oj ;:oj
Jaka kolekcja ogromna i wszystkie mi się podobają, a o dziwo najbardziej te ciemne z wąskimi płatkami.
Są przepiekne, ale Ty masz dziewczyno tych kwiatuchów do oglądania i obrabiania.
Na szczęście liliowce nalezą do tych mniej wymagających, zauważyłam to i też zaczęłam je kolekcjonować.
Na razie mam 6 odmian i nie wszystkie jeszcze zakwitły, ale pomalutku....
Róże jednak pięknie kwitną jak są odpowiednio rozkrzewione, moje to zakwitły kilkoma kwiatkami
parę dni temu i nie ma za bardzo czym się chwalić.
No, ale u Ciebie Grażynko to już spektakl barw i form. ;:138
Zaraz zerknę wstecz bo chyba zaległości mam w Twoim ogrodzie.
nadrabiam dziś większość, ale ja nie lubię szybko przelatywać wątków bo potem nic nie użyję,
ja lubię jeszcze sobie w łóżku czasem pooglądać w telefonie i dopiero do mnie wszystkie bodźce odpowiednio dotrą. :)
edit
Jeszcze raz obejrzałam liliowce i już inny mi się podoba najbardziej. :wink:
Róże-zakochałam się w każdej z osobna, niektóre mam. Jakie one maja śliczne pąki. ;:167 ;:167 ;:167
Kolory jeszcze piękniejsze. Grażynko mi się wiele Twoich róż podoba, aż boję sie jesiennych zakupów. Co wybrać? ;:224
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

15 odmian floksów ;:224 czyli dobrze powiedziałam, że to kolejna kolekcja. :)
Winogrona ładnie w tym roku Grażko zawiązują owoce....oby tak dalej.
A wracając do pomidorów to który z testowanych podchodzi Ci najbardziej. :?:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”