Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu piękne zdjęcia. ;:63 ;:63
Ale jak piękne rośliny, kwitnienia, ogrod to i zdjęcia piękna. bo obiekty, tz, rośliny sa zdrowe i i pięknie kwitną :D
Tam u góry ta biała to jeżówka ??
Lincoln i ja mam i jestem z niej zadowolona.
motylkowe, cudne.aby takich dni było jeszcze duzo,aby można było oglądać te wszystkie jeszcze motylki i owady :)
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie też cały czas pada , z małymi przerwami. Wtedy wpadam i robię coś w ogrodzie . Najważniejsze prace wykonane, ale jeszcze duuużo drobniejszych . Kilka roślin przesadzić, patyczki pochować ...ale to już na spokojnie . Najciężej było wykopać rabate z róż i bylin . Ale już nawet trawa posiana a robiłam wszystko sama . Ale teraz już ładnie uporządkowane i można jechać do wód :) :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pogoda chyba wszędzie taka jest, pada tylko z krótkimi przerwami ;:222 oby jak najwięcej takich słonecznych widoków jak na Twoich zdjęciach ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu w końcu mam troszkę czasu, więc wpadłam na chwileczkę, bo muszę nadrobić wieeeele zaległości no i od razu zobaczyłam takie cudo :shock: https://images82.fotosik.pl/831/b94c5ba09faff877.jpg , śliczna. Powiedz mi jeszcze co to za roślinka, bardzo fajna https://images83.fotosik.pl/826/99b36fcada694df1.jpg .
Te papużki są niesamowite https://images82.fotosik.pl/824/42850a925bdeb55b.jpg , widziałam gdzieś reklamowane, ale nie sądziłam, że faktycznie roślina może tak wyglądać ;:224
Jadziu czytam, że stosowałaś mikoryzę do rododendronów, też kupiłam, ale bez przekonania. Widzę jednak, że warto.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu sporo jeszcze kolorów u Ciebie w ogrodzie.
Oby jeszcze wyszło słonko i było trochę ciepłych, słonecznych dni, bo mroczno, deszczowo i zimno, póki co!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, 'Cafe au Lait' mam.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ach te motylki......jak one cudnie na zdjęciach wychodzą.
Szkoda, że tak mało słonka mamy, wtedy byłoby ich zapewne więcej na astrach.
Twoje astry już w pełni rozkwitu a moje stale się jakoś ociągają.
Chyba im za zimno, bo temperatura nocą też nie rozpieszcza.
Dzisiaj na krótko wyjrzało słonko, pewno u Ciebie było przez cały dzień. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

GRAŻYNKO wczoraj motylków było mnóstwo na astrach bo pogoda dopisała.Innych fruwajacych też było mnóstwo brzęcząco było wśród astrów. Mieli używanie w ten słoneczny dzionek jednak po południu znów sie zachmurzyło i parę kropel spadło.Jednak na moja glebę hektolitry mogą spaść a i tak nie będzie za dużo .Wykopałam cebule mieczyków i byłam zaskoczona ich wzrostem .Nigdy nie wykopałam tak wielkich cebulek jak w tym roku i żadnych przybyszowych.To zasługa Astvitu z pewnością, bo posadziłam je do zaprawionej nim gleby i dodatkowo podlewałam rozcieńczonym a raz przez przypadek takim nierozcieńczonym .To samo zauważyłam na paru różanych patyczkach Elżbietki aż mnie zamurowało.
FLORIANIE tak mi coś kołatało w głowie ,ze masz ,ale zapytać mogę


Obrazek

Obrazek

MARIOLKO wczoraj było słonecznie dzisiaj czarne chmury trochę pogoniły to słonko, jednak było w miarę ciepło.Moje prace są na końcówce i nawet mogę powiedzieć ,ze sezon zakończyłam .Pozostało tylko wykopać dalie i zakręcić wodę
DAYSY to cudo jak piszesz to Maruna rośnie jak chwast w każdym miejscu .Mam jeszcze inną w innym miejscu są różne odmiany . Stosowałam Mikoryzę do Rh, azalii i wrzosów i jestem zadowolona .Gleba pachnie cudnie gdy ja wzruszysz a i rośnie ładnie, bo miejsce gdzie są posadzone nie jest za bardzo słoneczne to taki półcień

Obrazek

Obrazek

NATALKO dzisiaj było tak sobie jednak wczoraj była cudna pogoda ,która zachęciła motyle i inne bzyczące do odwiedzin mojego ogródka, a szczególnie do odwiedzin astrów
KAROLCIA u mnie też można rzec sezon zamknięty .Pozostało jeszcze wykopać dalie i zakręcić wodę.Jednak z wykopaniem dalii czekam na przymrozek bo jeszcze trochę szkoda ich ścinać

Obrazek

Obrazek

ANIU wczoraj było mnóstwo motyli na astrach, jednak brakowało im słonka a i mnie zaraz zrobiło sie weselej i zamiast pracować polowałam z aparatem



Obrazek

Obrazek

to chryzantema od Floriana śliczna w pół rozkwicie kolor ma niespotykany, jednak w pełnym rozkwicie wygląda jak Złocień czerwonawy

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, przyciągnęło mnie do Ciebie słoneczko śmiało wyzierające z Twojego ogródka :tan I te roje motyli, przecudne. Na działce nie byłam już dwa tygodnie, teraz znowu ciągle pada. Dobrze, że koniec roku już bliski, liczę że kolejny będzie lepszy. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO wczoraj było słonecznie do południa dzisiaj też zaświeciło i już parę fotek zrobiłam bzyczącym i motylkom .Teraz znów pojawiły sie chmury na niebie jednak słonko próbuje się jakoś przez nie przedostać


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu , u mnie też tegoroczny sezon zamknięty , dołki pod nowe pannice zrobione , też miałam Tradescant rózę , ale mi tej zimy poszła szkoda , bo jest bardzo ładna co widać na Twojej fotce , a to białe co takiego , bardzo do niej pasuje.Słonko dziś jest zmienne raz świeci , a raz za chmurki pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

A ja z doskoku tylko mogę coś zrobić.
Od rana niepewna pogoda, dopiero po południu było wiadomo że nie będzie padało i błysnęło słonko.
Może jutro trochę się wyklaruje, pracy mnóstwo i słonko potrzebne jak nigdy, żeby chociaż trochę osuszyło ziemię.
Dobrze, że Astvit jak piszesz działa, u mnie też coraz mniej chorób na kwiatach mimo paskudnej pogody jak do tej pory.
Czy będziesz go sypała znowu teraz na rabatach czy poczekasz do wiosny ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Pretty Sunrise bardzo mi się podoba. Bardzo jej służą te słoneczne kąpiele. ;:172
Chryzantemy i astry śliczne. ;:215
No to o mały włos nie było spotkania w parku chorzowskim z Andrzejem ;:130 ;:172
Nie potrafię jakoś odgadnąć co to za roślina (?) https://images81.fotosik.pl/845/a0796371d3f9469c.jpg
Motyle ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”