Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Przyszłam mocno spóźniona, ale trudno za Tobą nadążyć :;230 Przy takim tempie zanim nadejdzie wiosna otworzysz kolejny wątek ;:306
Kolorowe fotki ładują akumulatory. Poproszę o jeszcze ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

:wit
Ewelinko, te kremowe aksamitki są śliczne.
A pysznogłówki u Ciebie rzeczywiście się pysznią, ale mają czym - super się prezentują, fajne ujęcie.
Tak się od dawna zastanawiałam nad tą białą Odętką, ale Twoje zdjęcie mnie do nich przekonało i jestem na tak. ;:108
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ja przybywam jeszcze bardziej spóźniona, ale jestem i będę śledzić, jak Twój ogródek nadal pięknie się rozwija. Wiosenne zdjęcia jeszcze bardziej rozbudzają we mnie tęsknotę za nadejściem wiosny, a tu na razie sypie śnieg...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

No nie, na chwilkę cię spuścić z oka to potem dogonić nie można ;:71 Nie wiesz, że ślisko i za bardzo biegać nie mogę :lol:
Na równi z tobą nie mogę się doczekać realizacji twoich planów i tych pięknych rabat jakie nam ukażesz ;:333
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

:wit
Ewelino trochę mnie nie było a tu już III część ;:oj
Dodatkowa powierzchnia ? Mam nadzieję, że posadzisz dużo krzewów i drzewek owocowych ;:108 I powiększysz warzywnik ;:306 ;:108
Piękne zdjęcia z zeszłego sezonu, w te zimowe dni poprawiają nam humor ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Dzień dobry, ;:180 puk , puk Ewelinko, czy mogę zabrać lupę i poszperać po twoich wątkach , przyznaję się jestem pierwszy raz,
trzymam kciuki ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .



Za mną pochmurny i mroźny dzień ;:222 .Na termometrze było około -8 stopni. W dodatku padał sobie śnieg i troszkę go już jest. No co tu dużo mówić - zima powróciła :roll: . Chyba musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość bo do ogrodów na razie nie wpadniemy z wielkim hukiem by przycinać ,przesadzać , nawozić itd ;:306 . Zima nie daje za wygraną a więc kurtek i czapek jeszcze nie chowamy ;:173 . Na taką aurę najlepsze są zdjęcia z okresu letniego ;:3 . Zapraszam na kilka wspominek ;:224 .


Obrazek


Agnieszko na szczęście dogoniłaś mnie :wink: . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Dorotko nie no takiego tempa nie planuję :;230 .Kolorowe fotki będą bo chyba mam dość już tych białych ;:173 .


Obrazek


Beatko te aksamitki były ładne ale miały jedną wadę - brzydko przekwitały ;:131 .No cóż, ponoć nie ma roślin idealnych ;:224 . Biała odętka jest dość żywotna i szybko rośnie. Wygląda bardzo ładnie na rabacie ;:108 . Warto ją mieć chociaż podobno bywa ekspansywna ale u mnie póki co jest do ogarnięcia.


Obrazek


Wandziu u mnie taka sama pogoda i też coraz bardziej tęsknię za wiosną. Na szczęście już bliżej niż dalej więc wytrzymamy. Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Małgosiu no wybacz za ten pośpiech ale jakoś tak na szybko zamknęłam wątek . Miałam czekać do wiosny ale trudno by było przez miesiąc nic nie pisać ;:306 . Oj ja jestem sama bardzo ciekawa co to z moich planów wyjdzie. Okaże się w praniu .


Obrazek


Seba warzywnik na pewno będzie większy no i planuję zrobić go trochę inaczej. Początkowo planowałam zrobić warzywnik na podwyższonych rabatach ale jednak chyba zrezygnuję z tego pomysłu . Zrobię kilka kwadratów i prostokątów w których będę sadziła warzywa i pociągnę między nimi trawiaste ścieżki ;:108 . Drzewa i krzewy owocowe też będą .


Obrazek


Wando miło mi Cię gościć ;:108 . Jak najbardziej zapraszam i pozdrawiam :wit .


Obrazek


Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, piękne lilie, ostróżki, floksy, ;:333 ale najładniejsza ta czerwona hortensja! ;:215
Masz rację, że takie kolorowe i prześwietlone słoneczkiem roślinki, nawet jeśli tylko na obrazku, bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie. ;:63
Ja też mam prawdziwą zimę! :tan :tan Spadł biały puszek, dzięki któremu tak czyściutko się od razu zrobiło. ;:333
Mróz nieduży, bo tylko ok. -10* bez wiatru. ;:303 Tylko słonka nie było, ale jutro ponoć ma mi poświecić. ;:138
Niech i Tobie ;:3 zaświeci.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko mnóstwo zdjęć zachowałaś na otwarcie nowego wątku i świetnie, bo to wizytówka Twojego pięknego ogródka! Podoba mi się wejście do domu tzn grządki powitalne ;:215
Ostróżki letnie to takie wdzięczne kwiatki i dużo lżejsze od trwałych :D
Niestety zima wróciła i to z bardzo nieprzyjemną aurą, bo odczuwalna temperatura dużo niższa od faktycznej :)
No to życzę ocieplenia i byle do wiosny ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Oj, to dobrze wiedzieć, że te kremowe aksamitki tak źle się prezentują jak przekwitają. Miałam taką duża pełną żółtą, ale kwitła szalenie długo - i myślałam, że te duże wszystkie takie są super. Ale co kolorek to kolorek.
Tak, ja dlatego odętki nie mam, że jest ekspansywna, ale ktoś mnie tu uspakajał, że daje się ją okiełznać. Dlatego się nią zainteresowałam ostatnio tak ogrodowo.
A te ostróżki letnie to siałaś wprost do gruntu? Czy to parapeciary?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ja również czaiłam się na zakup tej kremowej aksamitki...
Teraz to już taka pewna nie jestem że ją chcę... ;:131
Moje ostróżki letnie były porozsadzane po całym ogrodzie, jednak w kupie ;:306 ładniej się prezentują i na pewno bardziej rzucają się w oczy.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .



Noc z 10 stopniowym mrozem za mną ;:108 . Dzisiaj nadal pochmurno ale bez opadów . Gdzie podziało się słońce :roll: ?? Nawet takie mrozy łatwiej można przetrwać kiedy widać słońce i błękit nieba no ale cóż, nie można mieć wszystkiego .


Lucynko bardzo fajnie, że masz zimę . Mimo, że tęsknimy już za wiosną to jednak łatwiej przetrwać te mrozy kiedy jest biały krajobraz ;:108 . Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi tej pory roku . No to słońca na dzisiaj dla Ciebie ;:3 .


Marysiu większość zdjęć już pokazywałam :oops: a w tym roku postaram się zrobić ich na prawdę sporo żeby potem nie powielać. Grządki "powitalne" jak to nazwałaś to był pełen "spontan" jak to mówią ;:224 .Zamarzyłam za kamieniami i kupiłam co było w szkółce bez jakiegoś tam planu. Jedynie tuje wzdłuż chodnika zaplanowałam sobie bo chciałam coś jednolitego. Ta rabata przy oknie to pełen niewypał i chyba będę coś tam zmieniać . Poza tym jak zrobimy wjazd z drugiej strony to trzeba będzie to nieco przeorganizować. Jeszcze nie mam pomysłu ale mam jeszcze na to czas. Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Beatko właściwie to chyba każda aksamitka zasycha jak przekwita ale w tych kremowych było to jakby bardziej widoczne. Zaraz znajdę zdjęcia to może gdzieś tam zobaczysz. Kwitły długo i obficie to fakt ;:108 . Czytałam, że niektóre osoby sadzą odętki w wielkim wiadrze bez dna albo w donicy. Może tak trochę ją ograniczają . Ostróżki letnie siałam wprost do gruntu . Mam nadzieję, że pojawią się w tym roku ;:224 .


Olu może ja za bardzo wybrzydzam z tymi aksamitkami. Absolutnie mną się nie sugeruj bo one ładnie kwitły i długo . Zaraz znajdę zdjęcia to sobie zobaczysz ;:108 . Ja ostróżki wysiałam w jednym miejscu tylko i żałuję bo one fajne są ;:108 . Może same się wysieją .



Dla Beatki i Oli sesja kremowych aksamitek . Oceńcie same ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie mam zbyt wielu zdjęć ale tam widać gdzieniegdzie jak przekwitają. Na ostatniej fotce z przodu widać to najbardziej. W każdym razie przy takiej ilości kwiatów nigdy nie zdarzy się by cały krzaczek miał wszystkie przekwitające kwiaty . Można to przeżyć ;:108 więc nie zrażajcie się do niej . U mnie wyrosły bardzo wysokie ale ładnie się krzewiły i gdzieś w drugim rzędzie byłoby ok a ja posadziłam je tak na skraju rabaty i trochę mi to nie pasowało.

Skoro jesteśmy w temacie aksamitek to w zeszłym roku siałam jeszcze wielkokwiatową Monę. Ta była cudna ;:108 . Zgrabny krzaczek i piękne duże kwiaty . Co prawda nie kocham tego koloru za bardzo ale gdyby były różowe ;:306 , oj gdyby były ;:224 ...


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dla tych , którzy narzekają na ograniczone miejsce, Kiciul w roli głównej ;:224 . No cóż , ciasne ale własne ;:306 .


Obrazek



Udanego dnia Wam życzę :wit .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Piękny kociak :D

U mnie ciągle sypie śnieg, nawet nie mam co marzyć o schowaniu kurtki i czapki :roll: Ale za to oglądanie Twoich zdjęć sprawia mi radość :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”