Moja działeczka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Foxowa
Alicja125
Dzięki dziewczyny :) najważniejsze że po ulewach nie było za dużo strat i róże wytrzymały. Zdjęcia z wczoraj poniżej wrzucam.
Sezon truskawkowy u mnie zakończony. Truskawki ścięte. Zrobiłem pierwszy raz oprysk truskawek po sezonie. NIGDY tego nie robiłem. Niestety ale musiałem użyć chemii bo bałem się o choroby grzybowe. I topsin poszedł w ruch :)


Obrazek

A to zdjęcia róży z bliska i daleka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam !!!
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotrze powiedz o co chodzi z tym ścięciem truskawek? Może ja powinnam ściąć swoje?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Truskawki Marlenko po zbiorach trzeba ściąć. Oczywiście nie pierwszoroczne. Moje prawie skończyły owocować a reszta owoców zaczęła gnić z powodu nadmiaru deszczu. Zazwyczaj robiłem ten zabieg w sierpniu ale w tym roku zdecydowałem się szybciej. Teraz truskawki będą wypuszczać nowe pędy z listeczkami. Na wiosnę wytnę zeschnięte liście i czekać będę na owoce :)
Jak pisałem pierwszy raz wykonałem oprysk truskawek bo to co się działo w tym roku z deszczem to szok dla mnie i dla nich :D Pojadłem bardzo dużo truskawek ale i sporo niestety pogniło :(
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Ja nigdy nie ścinam truskawek, czy to aż taki wielki błąd? Moje też strasznie ucierpiały przez te deszcze i sporo pogniło.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :)

Post »

Ja też nigdy nie słyszałam o ścinaniu truskawek.

A tą różą mnie kusisz i chyba sobie tez zasadzę nad bramką. Jak znalazł będzie na tych chamów co to się do mnie na grandę włamują. Jak sobie jeden z drugim przysiądzie na krzaku róży to się może oduczą.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Ale zjawiskowa furtka z różą. Piękna!!!
Szoku to ja doznaje, jak czytam, ile u Ciebie deszczu. U nas totalna susza, nie pamiętam kiedy padało!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

TROJA
U mnie wszyscy ścinają :) od zawsze jak pamiętam ;:306 I jak tak robię :) Czy błąd robisz czy ja tego nie wiem do końca :D
http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny ... w-ogrodzie

Foxowa
To może zależy od regionu :D hahaha każdy w mojej rodzinie czy sąsiedzi z działki tak robią :) dziadki nie dziadki :)
Ja ścinam i puszczają nowe zdrowe pędy. Przez zimę wiadomo część z nich uschnie wtedy je usuwam i rosną nowe.
Nigdy nie ścinam bo się nie powinno pierwszorocznych. Ale "drugo-trzecio- roczne" ścinam. Czwarty rok po owocowaniu wykopuje krzaki.
A co do róży to muszę często przywiązywać ją bo jak wchodzę to po wietrznej pogodzie gałązki zwisają i mocno drapią :)
Z drugiej strony działki gdzie rzadko otwieram bramkę posadziłem rok temu dziką jeżynę i puściłem po siatce :) gdyby ktoś miał ochotę za blisko podejść :D ostra skubana jest i mocno chwyta się ;:306

kropelka
Ten rok rekordowy od lat w opady deszczu w okresie letnim. W zeszłym roku kanał mi wysechł i trzeba było lać co dwa trzy dni. Bo deszczu nie było tygodniami. Ale ogólnie u mnie w okresie letnim to zawsze susze są ale ten rok wyjątkowy :D Żeby tylko trochę cieplej było i więcej słoneczka. Ale nie można mieć wszystkiego :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka :)

Post »

Jak nazywa się róża , która pnie się na bramce ?
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Zbyszku nie wiem :) Róża pnąca kupiona gdzieś za 4-5zł z 7 lat temu kiedy nazwami się nie interesowałem bo dopiero zaczynałem swoją przygodę poważną z działką :) . Przetrwała zalanie zimą, gdzie spędziła kilka tygodni pod wodą i lodem. Odchorowała i rośnie dalej. Bardzo chętnie bym podał nazwę ale nie wiem......
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotrek piękna ja róża ja mam chyba podobną, ale dużo mniejszą bo w tamtym roku ją sobie ukorzeniłem od sąsiadki :D

Obrazek
U mnie zdecydowanie za mokro, Ty nie masz warzyw to tak Ci to nie zaszkodzi, u mnie cebula i czosnek zaczyna gnić.
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotruś ile dobroci u Ciebie w ogrodzie.
Przepraszam za moją nieobecność :( dużo na głowie ostatnio miałam.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Luka85
Faktycznie Łukasz :) być może taka sama ;:333
Oj za dużo deszczu ostatnio było. Choć ten dzisiejszy spokojny był potrzebny. Ja warzyw nie mam a i sezon truskawkowy się skończył więc jest już ok :)

drakka
Angelika i ja nie mam czasu. Nawet nie wchodzę na inne wątki tylko u siebie. Jesienią i zimą będzie wiecej czasu...chyba :) cały czas pełne obroty.....Taki okres roku. Na siedzenie i pełną labę będzie czas :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotrek widzę praca wre, truskawki przycięte, róże kwitną, ja miałem tydzień urlopu i jutro muszę jechać do siebie sobaczyć co i jak po tych deszczach :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”