Moja działeczka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Dokładnie Mariusz. Deszczu sporo i podlewać nie trzeba :) dziś spokojnie popadało ale dość sporo. Jutro też może popadać. W poniedziałek przerwa i znowu ulewy możliwe.... Takie lato mamy w tym roku. W zeszłym kanał mi wysechł :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :)

Post »

Pięknie,kwiatowo.
Tych borówek aź zazdroszczę,bo ja w tym roku nie zjadłam ani jednej,wszystko oberwane. Liczę,że nadrobię na wsiowej działce.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Moja działeczka :)

Post »

Borówek szczerze zazdroszczę, wspaniałe. I mam pytanie- czy ktoś rozpoznaje roślinę z fioletowymi kwiatami, podobną do floksów, z 5 zdjęcia od góry? U mnie jest bardzo ekspansywna, w krótkim czasie zarasta każdą przestrzeń.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Foxowa
Witaj :) dziś jadę zerwać boróweczki bo żona tort robi dla córki na jutrzejsze urodziny. Mam nadzieje że nie pospadały.... bo u mnie znowu ostro popadało. W tym roku borówki mają rekordowe rozmiary. Przez dużą ilość deszczu. Tak deszczowego lata nie pamiętam. Dobrze że słoneczka trochę jest to owoce dojrzewają.
Niestety znowu muszę jechać autobusem ;:145 Dwa i pół tygodnia bez auta...tacy mechanicy :( już zabrałem auto z jednego warsztatu i dałem na drugi. Mam nadzieje ze to ostatnie chwile bez auta. Masakra.....

Dorja
Hejka Kasiu. Borówka odpukać fajnie rośnie. A sam owoc moja rodzinka bardzo lubi. Przywiozłem ostatnio 2kg borówki i poszły w mig :D Dziś jadę zerwać nową.
A co do tych kwiatów to nie wiem jaka nazwa. Masz rację mocno się rozrastają ale ja przycinam je i kształtuję. Choć są mocno wrażliwe na silny wiatr czy deszcz i się kładą. Dlatego mam je związane :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Hejka wszystkim ;:138 Dawno mnie nie było :D
Niestety ale problemy z autem lub bardziej z mechanikami ciągły się ponad 4tyg ;:223 ;:223 ;:223 Dramat....
Mam nadzieje, że to koniec. Przez te 4 tygodnie byłem tylko 5 razy na działce :(

Ale mimo wszystko działka wygląda fajnie. Owoców jest sporo, objadamy się :D Kwiatki kwitną, sprawiają, że działka wygląda kolorowo :D Oto fotki :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Hej Piotruś, jak mnie dawno u Ciebie nie było !
Jak szkody u was po nawałnicy?

U nas drzewa pozwalały się na domy, samochody, wiatr pozrywał dachy. W naszej wsi w życiu jak kto starszy żyje takiej burzy nie widział.
Ludzie odcięci od prądu na ponad tydzień czasu. Wszędzie pełno strażaków udrożniających drogi z pozwalanych drzew.

Na działeczce widzę same dobroci. Będzie winko z winogron?
a ten rododendron z przebarwieniami co to za cudo??
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Witaj Angelika :) Sporo czasu upłynęło :D
Wiesz co tym razem moje miasto nawałnice ominęły :) choć popadało i jest morko. Zresztą jak przez cały sezon letni na deszcz nie narzekamy :D W czerwcu nawałnice przetaczały się przez północ lubuskiego a tym razem przez południe przechodziły. Nawet wiatr za mocno nie wiał :)

Współczuje każdemu kogo te nawałnice dotknęły .... Straszne straty porobiły a widok tych zniszczeń przeraża. Pogoda co roku pokazują swoją siły. Nikt z nas nie jest jej się wstanie przeciwstawić !!! Oby to był koniec tych nawałnic.....

W tym roku nie będzie wina :) a sok z winogron. Butelki jeszcze pełne są :)
Rododendron z przebarwieniami rósł jak kupiłem działkę. Więc nie znam nazwy jego. W tym roku bardzo ładnie mi się rododendrony rozrosły :) sporo przyrostów. Z czego się cieszę.

A największym zaskoczeniem dla mnie był powojnik :) który zakwitł kwiatami jakich jeszcze nie miał przez 8 lat :) Chyba mu miejsce pasuje. Bo przesadziłem go na wiosnę, ściąłem do zera. Odrósł ładnie i pięknie zakwitł. Mam nadzieje że będzie dalej rozrastać się i gęstnieć :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Współczuję problemów z autem - już wszystko naprawione? Działka wcale nie wygląda na zaniedbaną, wszystko pięknie rośnie i kwitnie ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Natalia odpukać :) Oby wszystko było już ok ;:215
Planów było na ten sezon jeszcze trochę do zrealizowania ale będę musiał je przełożyć na przyszły sezon :) chyba że jesienią i zimą będę się nudzić i zrobię planowany remont w środku :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotrek ja widać działka sobie poradziła :) widzę wszystko ładnie kwitnie, owoce też będę, nie to co u mnie ;:224 a sytuacji z autem nie zazdroszczę, żeby tyle czasu stracić i pewnie kasy...
No ale czekamy teraz na zdjęcia i poczynania działkowe, bo coś Cię znowu wcięło :)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Hejka :)
u mnie tego lata mega dużo się dzieje :D baaaardzo dużo :)
Najpierw problem z autem, miedzy czasie rodzice się wyprowadzili po 37lat mieszkania w bloku do domu który wybudowali. Do tej pory prace trwają przy domu i w samym domu.
Do tego ja po 11 latach zmieniłem prace :) zwolniłem się z firmy która bardzo dużo mi dała i dziś byłem pierwszy dzionek w pracy :) teraz w dwie strony mam 15km a nie 104km :) Różnica jest. A kasa ta sama i do tego jedna zmiana :D
Więc będzie więcej czasu dla siebie :)
W niedziele byłem na działce po maliny. Zerwaliśmy 8litrów z żoną. Już w tym roku blisko 25litrów zerwaliśmy a jeszcze sporo będzie jak pogoda dopisze :)
Nie długo również gruszki będą. Borówki się kończą.... Coraz bardziej na działce widać że sezon letni się kończy :(
dzień coraz krótszy, noce zimniejsze.....
Pozdrawiam WSZYSTKICH ;:1 ;:1 ;:1
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :)

Post »

O kurcze,dobre zbiory.
U nas na wsi borówek zatrzęsienie. Codziennie zbieramy i cały czas dojrzewają.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działeczka :)

Post »

Witaj :wit . Rzeczywiście dużo się u Ciebie dzieje ;:108 . Dobrze, że auto już sprawne bo bez niego ani rusz. Rodziców podziwiam ale mam nadzieję, że szybko się przestawią i zaaklimatyzują w nowej sytuacji ;:333 . Wszak w domu o niebo lepiej ;:215 . Działka świetnie sobie bez Ciebie poradziła a jaką masz ładną ziemię ;:333 . Sporo malin macie a u nas narzekają na skąpe plony z powodu suszy;:222 . Sama mam tylko kilka zamrożonych pojemników :roll: chociaż jak na te 5 metrów malin to i tak sporo mi się wydaje ;:131 . Fajnie, że zmieniłeś pracę na taką co jest bliżej . Nie będziesz marnował czasu na dojazdy a to bardzo dużo ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”