Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jadziu, to ja dziękuję ;:196
Też myślę aby spróbować w przyszłym roku posadzić choć kilka tych wielkich aksamitek wprost do gruntu. Wsadzę już gotowe sadzonki. Te wysiewałam w marcu i dość szybko zakwitły. Ale nie widzę ich jakoś wśród moich róż. Gdzieś indziej je ulokuję.
Bylicę Ludovicę dałam w róże, w większej donicy.
Tylko Pipi? Poczekaj na kolejne moje chryzantemy! ;:306 ;:167
Smagliczka będzie teraz tak wspaniale wyglądać i pachnieć aż do mocniejszych przymrozków. Moja jest po przycięciu taka rozszalała. Drugie kwitnienie zdecydowanie mocniej pachnie, obłędnie wręcz. Zapach ma niesamowity, prawda? Na wiosnę bez problemu można dostać jej nasiona. Sieję wprost do gruntu na nowe miejsca. Na starych sama się już wysiewa.
Budleja też teraz przecudnie pachnie.
A tak sobie zaszalałam z tymi kaczuszkami. :tan Maleńkie są, więc nie dokuczają wzrokowo i zdobią ;:172
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

:wit Beatko!
Ależ u Ciebie jeszcze kolorowo! ;:63
Mnóstwo kwiatków jeszcze zdobi ogród. ;:333
Smagliczki też bardzo lubię za ich nieustające kwitnienie i za ten słodki zapach, ;:303 a mężowskie gołąbki kochają je za smak. ;:306
Pięknie wyglądają lobelie na płoteczku. ;:333
Ja tylko raz posadziłam lobelie na rabacie i od tej pory co rok rosną samosiewki. ;:108
Fajne te Twoje aksamitki. ;:303 ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea pokazałaś wszystko co śliczne o tej porze! Moje chryzantemy ociągają się nawet te co już w ubiegłych latach o tej porze kwitły ;:222 Twoja Pipi radośnie wygląda :D Nie mam smagliczki...kiedyś siałam, ale nie mam i nie miałam. Pewnie zbyt zwięzła gleba? Podobają mi się te duże pomarańczowe rozczochrańce chyba takich nasiona mam dostać od Iwonki, żółte mam ale nasion na pewno nie zawiążą :D Jarmuż boski czy masz go jako ozdobny czy też konsumujesz? Lewizja ;:167 Pozdrawiam cieplutko ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko dużo pięknego jesiennego kwiecia jeszcze masz ;:215
Róze ślicze..Elmshorn to twardzielka i jedna z moich ulubienic.U mnie też kwitnie.
Aksamitki, zimowity ładniutko kwitną.
I oby jeszcze długo i długo.
Chryzantema Pipi jest piękna.I duża.Chyba już ją długo masz ??
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Lucynko, jak świeci słoneczko to rzeczywiście ten jesienny ogród jest nadal bardzo kolorowy.
Te moje aksamitki to bardziej Iwonkowe ;:108
Ja nie zauważyłam aby mi się lobelia wysiewała, fajnie z nią masz, że tak się dzieje u Ciebie, bo super się prezentuje na rabacie.
A nie wiedziałam, że smagliczka to jeden z gołębich przysmaków ;:215
Czy fuksję od razu wnosiz do pokoju, czy najpierw gdzieś czeka w chłodniejszym miejscu?


Marysiu, jarmuż ten fioletowy mam pierwszy raz więc go testuję jak będzie się prezentował zimą w celach ozdobnych. Natomiast konsumuję ten zielony. ;:108
Tak, ta pomarańczowa aksamitka to ta od Iwonki. ;:167
Smagliczkę jednoroczną można nawet teraz wysiać, na zimę - szybko się pokaże późniejszą wiosną. Ale może warto ją oznaczyć gdzie się ją posieje, bo łatwo ją przeoczyć czy niechcący wyrwać. A na wiosnę to wysiewam ją w maju, na jakieś inne miejsca. Jej wszędzie dobrze, więc warto ją ponownie zaprosić, na pewno się tym razem uda. No i na jednym danym miejscu sama się już potem wysiewa rok po roku. ;:167
Lewizja to taka wisienka na torcie ;:167 Kwitnie i kwitnie.
A jak tam Twoja chryzantema Skandynawska?? Bo ja w tym roku na nią nie narzekam, ładnie trzyma pion.


Aniu / anabuko1 - Elmshorn ma teraz jeszcze bardziej intensywniejszy kolor, jest śliczna. A układ kwiatków nienaganny wręcz.
Te chryzantemy mam dopiero drugi rok. W ubiegłym roku od razu dostały książkowych wymiarów, myślałam, że tak będzie co roku. A teraz mam je jako wielkoludy. Pipi ma mieć w opisach ok. 35 cm a moja ma raz tyle, a patrz o ile są wyższe te pozostałe na zdjęciu (pierwszoplanowych 5 krzaczków). Bo te krzaczorki to właśnie chryzantemy. Piękne są!

Obrazek



I kolejne fotki z 1 października


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Kochana !
https://www.fotosik.pl/zdjecie/77b533c148687279 co to za roślina i gdzie ją mogę zdobyć ?? ;:180

Piękne okazy !
i trzmielina oskrzydlona i budleja.. piękności !
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko Marcinek ma taki intensywny kolor, a skimmia to klasa sama w sobie czas zacząć jej szukać ;:306 A tawułki są takie wdzięczne i ładnie się przebarwiają ... mam ich kilka ... piękna jesień na Twoich rabatkach ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Piękne zdjęcia. U mnie ciągle pada, nie ma szans na zrobienie ładnych fotek.
A robiłaś już chipsy z jarmużu? Smakowały?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

:wit Beatko!
W jasnych promieniach słońca wszystkie roślinki prezentują się zawsze najpiękniej! ;:333
Widzę, że nawet chaber górski u Ciebie powtarza kwitnienie. ;:63
Śliczne te ciemnoróżowe marcinki! ;:215
Różyczka też bardzo jeszcze letnia, ;:63 a floks wiechowaty o tej porze to już absolutne cudeńko! ;:63 ;:63

Fuksja cały sezon spędziła na balkonie i dalej tam sobie mieszka. ;:108 Do mieszkania wniosę, gdy zacznie mrozić. Na moim IX piętrze nie tak prędko. ;:185 Na dole zawsze jest o 5* niższa temperatura.

Pięknych jesiennych dni pełnych ;:3 życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko jak ślicznie jeszcze u Ciebie, moje biedactwa zszargane wiatrem i deszczem co się podniosą to przychodzi kolejna dawka deszczu i tak w kółko!
Ja to pewnie jarmuż potraktowałabym ozdobnie bo jego role pełnią różne dziwne kapusty liściaste zimotrwałe. Kiedyś konkurowały ze mną zwierzątka polne, a w tym roku jak ma ogrodzone to pewnie więcej posmakuję.
Smagliczkę kupię na wiosnę, bo wczoraj byłam w Polanie i patrzyłam co z nasion zostało....smagliczki nie było ;:185
Moja Skandynawska wylądowała pod płotem i powiem szczerze zapomniałam o niej...ale na pewno jeszcze nie kwitnie ;:185
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Angeliko, - to skimmia.
Powinna teraz byc w szkółkach, warto się za nią obejrzeć właśnie teraz by sprawdzić czy ma kwiatostany.
Piszą aby mieć dwie, bo są męskie i żeńskie. Ale jak się dobrze trafi to jedna też sobie poradzi.
Jest niezwykłą ozdobą zimowego ogrodu, pięknie się prezentują te jej czerwone kuleczki w kontraście ze śniegiem. Listki ma zimozielone.
Moją jedną z nich mam ze sklepu internetowego, jakiegoś niemieskiego. Nie wiem dokładnie który to bo to była łączona przesyłka do podziału. Ale na pewno skimmia jest dostępna.
Do cienia lub półcienia, traktuję ją jako różanecznik. Nawożę ją nawozem do różaneczników, raz na wiosnę.
Ja miałam tyle trudniej, że tylko znałam ją z "zobaczenia", nie z nazwy. Troszkę się naszukałam aby dotrzeć do nazwy, ale się udało. Wartało poszperać. Mam ją trzeci rok.
Dzięki za pochwalenie też i innych moich roślinek ;:196

Ewuniu, jeszcze czekam na fioletowe wyższe astry aż zakwitną. Właśnie dzisiaj je już podwiązałam by trzymały pion jak puszczą kwiaty.
Skimmię bardzo polecam, wyżej opisałam co nieco o niej więcej. Na prawdę jest godna wszelkiej uwagi i zachodu.
Te tawuły są takie maleńkie docelowo, właśnie takich mini szukałam. Nawet nie wiedziałam, że się tak pieknie przebarwią na jesień, myślałam, że tylko na wiosnę. Ależ jestem zadowolona z tego zakupu. ;:167 Jak przyjechały to były jeszcze całkiem zielone, też ładne (jakoś tak na przełomie lipca i sierpnia je chyba zamawiałam na tę obwódkę). Mam nadzieję, ze zimę dobrze zniosa jak to tawuły.
A tawułki też mam, nawet dwie przesadziłam ostatnio na jeszcze bardziej wyeksponowane miejsce bo też je bardzo lubię. I są u mnie nie zawodne. ;:215

Paula, u mnie też deszczu mnóstwo. No i te wiatry, niesamowicie czasami wieje. ;:222
Ale ogród i tak i tak sobie z tego nie wiele robi i śpiewa sobie: róbmy swoje, róbmy swoje.... ;:224 Nawet firletka kwiecista mi jeszcze kwitnie. ;:172
Jarmuż w takiej formie chipsów jest bardzo aromatyczny. Pachnie cudnie taki pieczony.
Bardzo Ci dziękuje za ten przepis. ;:196
Korzystam z niego jak najbardziej. Robię tak jak pisałaś; 15 minut w 150 stopniach i jest smacznie.

Lucynko, u mnie te chabry tak długo kwitną co roku, prawie stale, i tak od maja. ;:215
Pytałam o fuksję bo ja swoją cały czas pierwszy raz tak trzymałam w zimnym bo nic nie straciła listeczków i bałam się, że coś z nią będzie nie tak jak ją przeniosę. W tym roku na pewno ją wprowadzę tak jak bywało wcześniej do domu, bo musi odpudować gałązeczki, tylko nadal nie wiem za bardzo kiedy.Luty, marzec? Mam nadzieję, że ona mi sama podpowie, kiedy z ganeczku będzie chciała na salony ;:172
Ten ciemnoróżowy floks to mój ostatni nabytek, kupiłam go dla kolorku i cieszę się, że nadal kwitnie. ;:167
Te ciemne astry i mnie się podobają, w ubiegłym roku były pełne, teraz już widać ich środeczki ale w niczym im to urody nie ujmuje.
Za kilka ogrodowych "chwil" zakwitnie drugi ich kolorek - ciemnofioletowy.
W ubiegłym roku było odwrotnie, najpierw zakwitly te ciemne.
Również wspaniałych chwil życzę ;:196


Marysiu, no ja też stale poprawiam podwiązanie roślin. Te wiatry są dla nich okrutne.
Jarmuż też dałam na próbę w sadzonkach do gruntu, ale szybko coś go posmakowało, więc mam tylko tego w donicy. Zatem na przyszły rok będzie tylko w dużych donicach. piękny jest.
Smagliczkę mam i tę białą i tę fioletową, czasami kolorki są oddzielone a czasami pomieszane. Na wiosnę na pewno kupimy nasiona, zawsze się udaje. Nie sieję jej w domu, ale od razu na zewnątrz bo i tak szybko rusza.

Tu fotka mieszanki obu kolorów smagliczki jednorocznej ;:167

Obrazek


Kolejne zdjęcia z ograniczonym sloneczkiem, z dzisiaj:




Obrazek

Obrazek

Obrazek



Powojnik Błękitny Anioł ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Masz sporo cudnej jesiennej czerwieni w ogródku widzę ,ze też masz Obiedkę a już chciałam Ci ją zaproponować :) Fajnie trzymają się lewisje i owocki na berberysie moje maluchy też mają te owocki muszę zrobić im fotkę z bliska.Ciekawe czy już rozkwitły chryzantemy moje mają coraz większe paki. Słonecznej niedzieli Beatko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Wiesz co, Jadziu, ta czerwień za obiedką to gałązki wiesiołka. Bardzo ładnie się przebarwiły, co roku bardzo zdobią jesienną rabatę. Dlatego mają ścięte tylko kwiatostany zaraz po kwitnieniu aby się za nadto nie wysiewały.
Te berberysy owoce mają pierwszy raz. Oba są uratowane, dostane od znajomej, u której nie chciały rosnąć, ja je jakiś czas temu przygarnęłam, to będzie ich trzecia zima u mnie. A że rosną bardzo powoli to są na rabacie bylinowej i pewnie już tu tak zostaną bo są świetnym wypełniaczem na jesień i zimę. No i pilnują mi jarzmianki ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”