Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ogród przepiękne wygląda w jesiennym słońcu - piękne, żywe kolory ;:108 Oby jak najwięcej takich dni ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marleno faktycznie działka prezentuje się wspaniale w jesiennych barwach ;:138 u mnie niestety aż tyle ich nie ma :oops: w sumie to głównie zieleń i żółty :) no ale zawsze można oko nacieszyć u Ciebie ;:224
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie,

Pogoda jest taka sobie. Niewiele dzieje się na rabatach, co wpadam na działkę, to grabię liście. Strasznie nie lubię tego zajęcia ;:185 No ale cóż zrobić, jeśli nie zgrabię liści, to zgniją na trawie.
W ten weekend planuję posadzić maliny, jakąś fajną odmianę mam dostać od koleżanki. Mam nadzieję, że tym razem coś z tego będzie, bo poprzednie okazały się dzikusami :(

Muszę się pochwalić ;:183 ;:183 ;:183
W końcu, po dwóch latach, nastał ten dzień - w ten weekend zamówiliśmy drewno na taras ;:138
Za dwa tygodnie odbieramy towar. Zimę deski spędzą w stodole u babci a na wiosnę malowanie i montaż pod pergolą ;:333

Obrazek


Aniu, Annes 77 Słońca brakuje, ciągle tylko deszcz i wiatr. W taką pogodne nie chce się nic robić ale jak tylko znajdę wolną chwilę wykorzystuję ją na prace porządkowe w ogrodzie. W ten weekend planuję posadzić maliny. Muszę jeszcze zamówić obornik ale z tym poczekam na pierwsze przymrozki :wink:

Obrazek

clem3 Ogród radzi sobie beze mnie całkiem nieźle. Teraz co jestem na działce, to grabię liście, zbieram żołędzie a bardzo tego nie lubię ;:224

Obrazek

Blueberry Uwielbiam kolory jesieni, czernienie, brązy, rudości, ale tylko w promieniach słońca. Obecnie znów pada, przez co rabaty wyglądają bardzo smętnie ...

Obrazek

maniolek dużo uroku dodaje to dzikie wino rosnące na płocie. Naprawdę pięknie się wybarwia. I hortensje ;:167 Śliczne są. W przyszłym sezonie chcę ich dosadzić. Zapowiadają długą i ostrą zimę, więc będzie czas na rozplanowanie nasadzeń :)

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

A ciurkadełko tylko z daleka :twisted:
Współczuję studiowania - mnie by już końmi nie zawlekli :;230 Urlop widzę miałaś super - wiele osób chwali Bułgarię - chyba trzeba będzie się w końcu zainteresować :D Inwestycja w hortensje bukietowe słuszna ;:333 Zdecydowanie lepiej znoszą kaprysy pogody niż róże. Ale Twoje róże jak widać na zdjęciach jeszcze nie powiedziały w tym roku ostatniego słowa :D
Te latarenki Marlenko są na baterie słoneczne?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Kasiu Przez tą pogodę w ciurkadełku tylko glony widać. Pompę zdemontowaliśmy przed urlopem i nie było okazji włączyć je ponownie, a teraz to już nie warto, bo przecież zima za pasem :P
Te latarenki kupiłam w zeszłym roku na wyprzedaży w ciastoramie. Są to lampki solarne ale mają też wmontowaną jedną baterię AAA. Całkiem przyjemnie prezentują się na rabacie, tylko w przyszłym roku muszę je na czym podwiesić, bo teraz stały na ziemi i ciągle były brudne.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Z tymi liśćmi rozumiem cię doskonale... Gdy przy granicy naszego podwórka rosły dwa olbrzymie drzewa sąsiadów liści było tyle, że nie szło tego przegrabić :twisted: Nie raz grabiłam całe popołudnie tylko po to, żeby ranem moim oczom ukazał się taki sam widok jak przed grabieniem :twisted:
Oo - nowy taras - takie rzeczy zawsze cieszą :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Gratuluję realizacji planów ;:215 oby wiosna była jak najładniejsza i szybko udało się zrobić taras ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie :wit

Ostatnie dni były (i są w dalszym ciągu) takie piękne, cieplutkie a ja jak nie w pracy to na wykładach ;:223
Toż to jawna niesprawiedliwość losu!!! Niestety nie mam na to wpływu, więc cieszę się tym, co jest ;:108

Na działce byłam chwilę w niedzielę. Pograbiłam liście, skosiłam trawę, posprzątałam w domku, posadziłam ostatnie róże donicowe na rabacie i to chyba na tyle. W tym sezonie jedyne co jeszcze zrobię to wysypię obornik.

Prawda jest też taka, że nie mam nastroju na działkowanie ....

Obrazek

clem3 nienawidzę grabienia :twisted: ale grabię :)

Obrazek

Blueberry tak, byle do wiosny :uszy

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cieszmy się tym, co mamy ;:131 skoro nienawidzisz grabienia nie myślałaś nad dmuchawą do liści? Taka na prąd chyba nie jest bardzo droga, a jednak ułatwia pracę.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Różyczki nie dają za wygraną :D Teraz jeszcze dajesz obornik? A on nie ma za dużo azotu na tę porę?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Blueberry rozwiązanie z dmuchawą super ale ja nie mam prądu na działce :(

clem3 obornik rozrzucę gdy troszkę przymrozi, wówczas rośliny nie będę pobierały azotu a do wiosny zdąży się rozłożyć i nie będzie szpecił rabaty :)
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ja też wczoraj na szybko zgrabiłam liście, dziś zabierali odpady BIO i chciałam wystawić worki.
Dzisiaj przyszłam z pracy a liści znów pełno. Syzyfowa robota.... ;:219
Ostatnie dni podobno z tak piękną pogodą. Zapowiadają deszcze.... ;:145
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Grabienie liści to także moja zmora. Na dodatek one nie są wcale moje, tylko sąsiada. To z jego drzew leci wszystko na naszą działkę a ja mam tylko dodatkową robotę :twisted: Jakby mało było wygrabiania listków z różanych rabat... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”