Nasze 1500 m2 - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Gosieńko, Twój ogród nadal mieni się kolorami i nie dziwota, że motyle stadami zlatują się do smacznej stołówki. ;:138
Czego u Ciebie nie ma ;:oj długo by wyliczać te przebogate kolekcje, bo nawet pelargonii masz zatrzęsienie. ;:215
Czy ten ciemiernik Ci się rozsiewa. :?: jest śliczny a kwiaty ogromne. Floxy sobie upatrzyłam i brunerki których nie mam. ;:224
Fajniste miałaś wycieczki, nawet imperium Kapiasów zwiedziłaś, ja tam w pobliżu byłam na rehabilitacji. ;:108
Grzyby w tym roku dopisały, my zajadaliśmy się rydzami i kaniami, borowiki i podgrzybki po części zamroziłam i ususzyłam, będą uszka na wigilię. ;:333
Artystyczna fotka kotka udającego kwiatek ;:167 a szczeniaczki do schrupania, córcia też ma taką psią rodzinkę z nieupilnowania. ;:306
Kochana, zdrówka i dużo sił aby podołać licznym obowiązkom, oraz ciepłej sprzyjającej pogody. ;:196 ;:3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Wiesz Małgosiu zapłakane zdjęcia też śliczne, jednak wole te słoneczne, astry, marcinki i inne, masz sporo kolorów jeszcze w ogrodzie, no a maluszki prześliczne, niech sie zdrowo chowają ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu marcinkami się cieszymy, ale u Ciebie jeszcze dużo kolorów. ;:oj Hortensje ścinam, wkładam do wazonu, ale kilka dni w ciemniejszym miejscu suszę. Potem do domu przynoszę.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Cudownie zdjęcia - i piesków, i kwiatów, i motylków, i te po deszczu... Widzę że nadal masz naprawdę dużo kwitnień i to bardzo obfitych ;:180 Nic dziwnego, że owady ciągną do ogrodu, teraz o pokarm coraz im trudniej ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Zdjęcia <zapłakane> cudne, zwłaszcza trawa ;:138 Wyjątkowo dużo jeszcze kwitnień ;:63 Śliczne astry, ja też je uwielbiam , no i dobrze , bo to jesienne ozdoby.
jak redukowałam rabatę różaną to prawie wszystkie byliny rozdałam , najmniej astrów, porozsadzałam je gdzie się dało , bo są piękne, kolorowe ;:63 najwięcej mam wysokich to chętnie tez dawałam -to cudne kwiaty .
Ty wchodzisz w cześć użytkową podwórka a ja się właśnie z tego wycofuję. Wlazłam z roślinami i samochody teraz mają problem z parkowaniem u mnie . Tak ,ze kilka , bardziej wysuniętych już zabrałam . Podobnie trawnik zmieniłam w rabatę różaną 2 lata temu a w tym roku wróciłam do trawnika . Ale ile mnie to pracy kosztowało i zdrowia to ja tylko wiem . Teraz znowu posiałam trawkę i dosadziłam krzewy a tak właśnie było 2 lata temu, tylko rosły hortensje , teraz inne posadziłam .
Ty , jesteś młoda , to możesz poszerzać rabaty, ale u mnie to był błąd . Całe lato na nic nie miałam czasu , tylko praca w ogrodzie -raczej nie chcę tak , chcę się cieszyć roślinkami, odpoczywać wśród nich . Pisze to ku przestrodze ;:306
Ale jadę do wód to zapomnę o harówce i podreperuję zdrowie :wit
Pieski słodziaki , mogłabym je schrupać :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Ewelinko piesek w domu to świetna sprawa, gdyby było inaczej nigdy nie zdecydowałabym się na Dolly mając już Bergena :D Nie wiem jak twoje córeczki, ale dzieci w naszej rodzinie uwielbiają zabawy z psami, więc u każdego jest w domu jakiś czworonóg :lol: Tatuś szczeniaczków ma 17 kg, więc jest tylko 4 kg "większy" od mamusi. Jedna suczka zapowiada się na "miniaturkę", jest niema o połowę mniejsza niż rodzeństwo. Poniżej wstawiłam zdjęcie całej psiej rodzinki. Ja w ogóle nie chcę słyszeć o zimie, a co dopiero o takiej "stulecia"... brr

Alu mama wykarmiła takie tłuścioszki :D Choć teraz, gdy zaczęły więcej się ruszać zgubiły trochę tłuszczyku. Śniedka wykopię, ale później, bo teraz wciąż jeszcze pięknie kwitnie.

Ewuś ewarost zapłakane roślinki fajnie wyglądają, ale słoneczko też się przydaje, zwłaszcza gdy chce się podziałać w ogrodzie :wink: Motylki w ogrodzie uwielbiam, więc każda roślinka przyciągająca je jest mile u mnie widziana.

Jolu natura wiedziała co robi, że maluchy stworzyła takie cudniaste, od razu chce się nimi zaopiekować :D Mam nadzieję, że wyrosną z nich takie same szczęśliwe psiaki jak ich rodzice... Ja gdy patrzę na te oblężone przez motyle kępy astrów nie moge wręcz uwierzyć, że kiedyś wręcz ich nie lubiłam ;:218 Teraz sadzę wszędzie gdzie tylko się da.

Martuś astry to obecnie prawdziwa ozdoba ogrodów, dlatego też wciąż powiększam ich kolekcję. Pieseczki już zaczęły psocić i stały się prawdziwymi złodziejami czasu :lol: Grzybobranie pożegnałam już w tamtym tygodniu, grzybów jeszcze troszkę było, ale niestety na wszystko czasu nie wystarczy...

Iwonko 1 ja niestety ostatnio czują ciągłą presję czasu, więc wszystko co mnie od pracy odciąga nie powinno być mile widziane, ale tak trudno się oprzeć widokom roju motyli, czy baraszkującym czterem kuleczkom ;:173

Aniu anabuko twoje życzenia się spełniły i ten tydzień jest tak piękny słoneczny, że nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne ;:173 No może tylko trochę dłuższy dzień...

Stasiu ty masz tyle roślin, że znalezienie u mnie czegoś, czego jeszcze nie masz graniczy z cudem :D Póki co nie zauważyłam, żeby ciemiernik się rozsiewał, ale wcześniej rósł w strasznej gęstwinie, więc trudno by mu było... W tym roku dostał lepszą miejscówkę to i od razu widać efekty. Zobaczymy wiosną. A nie było organizowanej wycieczki do tych ogrodów? Nieraz tak robią w sanatoriach. Rydzów u nas nie ma, trochę szkoda, bo to podobno pyszne grzybki. Za to kani mieliśmy zatrzęsienie... Psiaczki są cudne, dają mi tyle radości, że trudno żałować tej "wpadki" :wink:

Iwonko 0042 dobrze by było, gdyby i deszcz i słońce miały odpowiednie proporcje, bo wszystko potrzebne :D Maluszki rosną jak na drożdżach, mam nadzieję, że znajdą dobre domy...

Soniu spróbuję twojego sposobu ;:108 Trochę koloru jeszcze jest, ale w porównaniu z latem...

Natalko dziękuję. Staram się jak mogę, żeby maksymalnie wydłużyć sezon ogrodowy, dlatego wciąż szukam roślin zarówno tych kwitnących najwcześniej, jak i najpóźniej ;:108

Karolinko ja na tę drugą część już od dawna robiłam zakusy, bo wydawało mi się to niesprawiedliwe, że cisnę się z moimi roślinkami tylko z przodu domu, podczas gdy tu jeszcze tyle miejsca ;:306 A gdy w tym roku jeszcze poszalałam z zakupami, to już trochę nie miałam wyjścia... Pewnie to błąd, ale co robić? W razie czego wpuszczę tam ema z kosiarką i będzie po kłopocie ;:306 Miłego wypoczynku ;:333
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Czy u was też jest taka piękna pogoda? ;:3 Super są te ostatnie dni. W każdej wolnej chwili (choć nie ma ich tyle ile bym chciała) działam w ogrodzie. Udało mi się zreorganizować jedną rabatkę, zrobić częściowo drugą, teraz działam nad powojnikową. Musiałam wysadzić z niej część roślin, posadzić kilka nowych, część przesadzić? sami wiecie? a chciałbym zmienić jeszcze dwie ;:218 . Może pogoda dopisze i zdążę jeszcze coś podziałać?

W ogrodzie kwitnień coraz mniej, choć coś tam się jeszcze kolorowi :wink:
Kilka roślin powtarza kwitnienie i chwała im za to, bo o tej porze roku żaden kwiatek jest nie do pogardzenia :D
Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre niemal wcale nie przestają:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wciąż królują astry, rozchodniki i chryzantemy i przyciągają gości ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalie też jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maruna sobie jeszcze przypomniała :lol:
Obrazek

Zawilce i rozplenica
Obrazek

Obrazek

Niektóre zdobią nawet, gdy nie kwitną :wink:
Obrazek

Obrazek

Niezawodne aksamitki
Obrazek

Obrazek

Ciemiernik jak na tę grupę przystało kwitnie już naprawdę długo
Obrazek

W donicach wciąż zdobi bakopa
Obrazek


Taką tęczę miałam kilka dni temu
Obrazek

I na koniec zdjęcie mojej psiej rodzinki z pierwszego spacerku po dworze. Nie uwierzycie jak rodzice pilnowali maluchów, żeby nigdzie daleko nie odchodziły? Gdy tylko któreś wybrało się ciut za daleko, jedno z rodziców zastępowało mu drogę i pyszczkiem odwracało w drugą stronę, tak żeby maluch wrócił do mnie :D . Najlepsze było to, że tatuś tak samo się w tym udzielał i nie spuszczał z nich oczu na równi z mamusią. Szkraby urosły i są tak cudne, że najchętniej nie odchodziłabym od nich nawet na minutę ;:167 . Tym bardziej, że najwyraźniej odwzajemniają moją miłość i tak się cieszą na mój widok, że te małe ogonki chcą im się pourywać tak nimi majdają radośnie na mój widok ;:306 . Reagują już na moje wołanie i gdy tylko się do nich zbliżam wszystkie futerka od razu są przy mnie. Rąk mi brakuje do głaskania ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Pieski skradły cały post ;:167 czy to tylko moje wrażenie, czy jeden jest większy od pozostałych?
Co za kwitnienie marcinków ;:oj nie dziwię się, że masz wielu skrzydlatych amatorów, tyle kwiecia ;:180 inne kwitnienia też przepiękne, to prawda, że o tej porze bardziej je doceniamy ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu kolorków u ciebie jeszcze dostatek tak że motylki mają gdzie wygrzewać się do ;:3 Psia rodzinka przesłodka ... Miałam kiedyś suczkę, która miała 6 maluszków, ale była "samotną mamą" ;:306 i nie miała tyle cierpliwości do swoich dzieci :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Słodkie są takie maluchy, ale pracy z nimi sporo.
Masz rację w ogrodzie chciałoby się teraz spędzić każdą wolną chwilę, no ale siły przerobowe jednak ograniczone i nie można zrobić wszystkiego coby się chciało. Mam dokładnie to samo...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu jeszcze sporo kolorków i kwitnień masz w ogrodzie.Moje marcinki już przekwitły. Większość ma zasuszone kwiatki. Pomału kończy się ich czas. Z hortensji oblatują liście a kwiaty też coraz bardziej są zasuszone. Mamy jesień, nie da się ukryć. Choć na razie bardzo piękną.
Psiaczki dopiero co pokazywałaś leżące brzuszkami do góry a teraz już takie biegające kuleczki. Teraz są w najpiękniejszym momencie....Małe pokraczki..... ;:306 ;:167
Przypomniała mi się od razu moja Daisy jak ją pierwszy raz zobaczyłam. Takie maleństwo.... ;:167
Ewelince polecam psiaczka w domu, z całego serca. Przyjaciel całej rodziny.....na długo.
Tylko czy jej dziewczynki nie będą się bały takiego małego rozrabiaki. Wiem że dzieci same nie umieją sobie poradzić z takim łobuzem łapiącym za nogi....Musiałam swoje latorośle bronić przed małą bestią.... ;:306
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Gosiu,

twój ogród nadal piękny. A szkraby jakie fajne :D
Myślisz już powoli o stroikach na Wszystkich Świętych? Znajdziesz w tym roku i na to czas?
Ja mam wielkie chęci, ale prawdopodobnie z czasem będzie krucho.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Gosiu, jakie one śliczne ;:167 Pracy pewnie przy tylu pyszczkach w bród ale za to ile radości :D
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”