Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu,
ja też codziennie zbieram warzywa i owoce, czego końca nie widać.
Cóż, od przybytku głowa nie boli.
Moje pomidory wciąż zdrowe, ale są pod folią.
Pogoda mogłaby się w końcu odkręcić, może choć wrzesień będzie słoneczny?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu smakowicie Twoje warzywa wyglądają, jak ładnie wyczyszczone. :) Smak dobrych warzyw docenia nawet mój wnusio, u mnie jada zupy i marchewki, a w domu niespecjalnie. ;:131 Piękna rabata z rozchodnikami przed sadem. ;:138 Deszcz szkodzi pomidorom, ale trawnik jak dywan, zielony. ;:215 Jednak udało się odzyskać sprawność aparatu. Nowym będziesz z pewnością wyczarowywać jeszcze piękniejsze fotografie. ;:108 Pozdrawiam ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Mateusz - Przyznasz, że lato mamy do bani? :( Nie ma dnia, żeby nie popadało. Już mam dość, pragnę słoneczka i ciepełka. Może jeszcze dane nam będzie. ;:218 Wrzesień w nas zawsze był ładny. Może i tak będzie w tym roku.

Madzia - Nie masz pojęcia jak czekam na poprawę pogody. Zimno, mokro ;:222 Niektórym to się podoba, na przykład hortensjom.Czekam na wrzesień i wiele od niego oczekuję.

Soniu - O z tym nowym aparatem to nam będzie trudno się dogadać ;:224 Nie jestem uzdolniona technicznie, więc za wiele się nie spodziewam. :lol:
Trawniczek mamy taki soczysty jak nigdy nie mieliśmy jeszcze. Mięciutki, zieloniutki, gęsty. M kosi co trzy dni, w przerwach między opadami deszczu.
Masz rację, swoje i ekologicznie uprawiane warzywa to skarb. Nasz Kubuś też karmiony takimi od początku i cieszę się, że zaszczepiłam ducha zdrowego odżywiania od początku. A może i pomoże kiedyś babci w warzywniku? :lol:


-----------------------------------------------------------------

Wczoraj były pieski, dzisiaj będą kwiatki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ja też czekam na kilka dni pogody, zostało trochę zboża do skoszenia.
A potem też wolałabym pogodę, ale jak miałoby dalej lać, to trudno, byle żniwa dało skończyć.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

I pieski i kwiatki masz równie urodziwe ;:138 Cleome cudnie Ci wyrosło, bardzo ją lubię, ale w tym roku jej nie mam. Ale za to mogę podziwiać ją u Was. Za to dzisiaj już j kupiłam sobie jej nasiona, coby za rok wyrosła na moich rabatach. Burze uwielbiam, ale to co się działo w tym roku jest niewyobrażalne ;:174 Za dużo nieszczęścia, za dużo strat. W mojej okolicy było spokojnie, mimo że kilka też nas nawiedziło. Ale takie malusie.
Warzywa dorodne, na zimę jak znalazł. Chociaż nic nie zastąpi smaku i zapachu takich wyrwanych prosto z grządki. Zimą już tak nie pachną. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Zapowiadają, że wrzesień będzie ciepły, więc ogrodami będziemy się jeszcze cieszyć. W Poznaniu aż tyle opadów nie ma, powiedziałabym, że trochę deszczu by się znów przydało. Opady owszem są, ale niewielkie i przejściowe. Rośliny doniczkowe, te które na stałe mieszkają w ogrodzie, muszę ciągle podlewać. A i tak Fuksja czy oleander wiecznie mają sucho!
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu!
Kwiatki fajne i pieski fajne (szczególnie jeden :uszy), najmniej kręcą mnie warzywa, choć dziś zrobiłam sobie pyszną potrawę z duszonego kurczaka, cebuli, papryki, pomidorów i jabłek. Ale areału mi dla warzyw szkoda ;:218. Muszę poprzesadzać kilka hortensji, chciałoby się jeszcze dokupić "Polarnego Misia", przyszły zamówione irysy a tymczasem nerwowo kręcę się po ogrodzie i od tego kręcenia nijak nie przybywa miejsca. I gdzie tu jeszcze warzywa?
Ja tam nie uważam, że lato jest do bani. Wręcz przeciwnie - jest piękne ;:oj. No, ale ja mieszkam w cudownym miasteczku... ;:224.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ogólnie deszcze mi nie wadzą, ale to lato.. No do bani ;:108
Nie wiem, czy słyszałaś, ale dzisiaj w nocy gdzieś też w granicach godziny drogi od nas były 3 małe trąby powietrzne, pozrywały kolejne dachy, nalało po 60litrów wody na metr.. I to przy 16 stopniach.. Wariuje w tym roku to wszytko ;:219
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

PEPSI pisze: Kaśka - Ja sobie pozwolę sama wybierać mojego guru, ok? :D ;:196 ;:196
Wykłócać się nie będę , bo nie lubię. ;:198 Ale w takim razie pozwolę sobie zaopatrzyć Cię na przyszły sezon w jakies ciekawe odmiany. Może zielone, skoro lubisz sałatkę z zielonych pomidorów? :lol:
A tak na poważnie, to nie chciałabyś jakiś? Czerwone, żołte, czarne, pomarańczowe, zielone, w paski, małe, duże? Jesienią po zbiorach wszystkich nasion przypomnę się w temacie i coś mogę podesłać. ;:108
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, deszczowej aury i ja mam dość :evil: Ostatnie ulewy wyrządziły spore szkody w różach. Tak się cieszyłam, że pięknie powtarzają, ale niestety od soboty lało z przerwami do wczoraj i większość kwiatów nie przetrwała takiej ilości wody. Dzisiaj po południu wreszcie trochę obeschły i zaczęłam ciąć, to co zniszczył deszcz. Dobrze, że są i takie, które mają dopiero pączki, więc może chociaż tymi uda się nacieszyć :roll:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, no pewnie, że wrzesień będzie ładniejszy niż lato :D . Już tak bywało. Jeszcze październik może dać nam słoneczne, ciepłe dni. Kwiaty napojone będą nas cieszyć jeszcze długo. Tak sobie właśnie myślę i polecam nam wszystkim takie myślenie :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Piękne białości.
I róża, i hortensje, i jeżówka pełna.
I te różowate też,Anemonki piękne :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Piękne te Twoje kwiaty. Hortensje zachwycają mnie u każdego, podobnie jeżówki. U nas deszczu raczej mniej niż więcej, a przeważnie to południe Polski miało problemy z nadmiarem deszczu i powodziami. Oj, powarioealo to wszystko.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”