Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Pisałaś o orzechach, a ja mam sąsiada z dwoma dużymi drzewami . Oni nie jadają orzechów i zapraszają mnie, żebym sobie pozbierała; ja to nazywam właśnie "dzierżawą", czyli, że za darmo mam worki orzechów .
Ogród u Ciebie jeszcze pełen kwiatów - super ;:63 . Miechunka u mnie kiedyś była, ale za bardzo się rozpychała, więc się jej pozbyłam. Jest ładna i owszem, ale nieobliczalna :;230 .
;:167
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ależ mi się narobiły zaległości u Ciebie :oops: nadrabiam, przeglądam - piękne jesienne widoki ;:108 mam nadzieję że teraz pogoda za mocno Ci nie dokucza ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Róże jeszcze w świetnej firmie6.
Pięknie nadal kwitną.
Dalia piękne.
I wilec jeszcze niebieskie oczko puszcza do slonka.
Ładnie ;:108 ;:108
Tak.jesień bogata w kolory.
Fajnie,że wszędzie dekorujesz listkami i dyniami ;:215
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witam :wit

Florian - Rzeczywiście zabawna historia z tym "tulipanowcem' u mnie a "ambrowcem" u Ciebie. Jednak i takie pomyłki cieszą i na długo zostają w naszej pamięci. Ja nadal będę się rozglądała za tulipanowca siewkami przy najbliższej okazji spaceru w Kórniku. ;:108
Jesień i mnie raduje niezmiennie swoją paletą barw. Na szczęście omijają mnie przymrozki a solidnie podlewany ogród od kilku miesięcy nie chce tak szybko odpoczywać. Wciąż królują kolory, liście jeszcze nie spadają, jest dość soczyście jak na taką późną porę roku. Mała rekompensata za lato do bani.

Marysiu - Oj tam, chwasty są wszędzie :lol: . Co to za ogród bez chwastów? No i co byśmy robili jakby ich nie było? ;:173
Warzywnik w większej części już uporządkowany, bo przekopany i nawieziony odpowiednio kompostem i Aramisem :uszy

Miłeczko - Nie siej. Podeślę kłącza miechunki, tylko posadź w takim miejscu, gdzie będzie zdobić, ale nie będzie przeszkadzać swoim panoszeniem. U mnie przez przypadek rośnie w symbiozie z niską, rozłożystą tują, właściwie wtapiając się w nią . Oczywiście corocznie uszczuplam jej zasoby, bo to ekspansywna roślinka. Kiedyś wyrzuciłam jej kłącza w jedno miejsce w ogrodzie i zapomniałam, a gdy sprzątałam tam za jakiś czas....zobaczyłam cudnie rozrośnięte połacie miechunki.
Nie ukrywam, że Karaibska Fantazja należy do moich ulubienic ;:108

Aniu Pulpa - Od jakiegoś czasu i mój posadzony na granicy dwóch działek orzech karmi dwie rodziny. Ja pytałam sąsiada, czy mu nie przeszkadza, bo jednak liście i owoce lecą na jego pięknym polbruku przed domem. Nie przeszkadza, więc zbieram po swojej stronie, a on po swojej. Czekam na orzechy kokosowe ;:224 Może też się podzielimy ;:224
Miechunkę corocznie, kilka razy w sezonie przycinam. To znaczy wyrywam dość brutalnie jej podziemne wszędobylskie odnóża. Ale z niej nie zrezygnuję, bo jesienią wprowadza do ogrodu mnóstwo energetycznego akcentu. ;:333

Natalia - Ja też nie zaglądałam dawno do zaprzyjaźnionych wątków, bo zwyczajnie nie daję rady, czego żałuję. Ale nadchodzi taki czas, że damy radę ;:333 Pogoda u mnie mało zachęcająca do ogrodowania, dlatego kradnę chwile pomiędzy kolejnymi opadami. Wiatr też mało przyjemny. Cóż, taka szerokość geograficzna :lol:

Aniu Anabuko - Jak widzisz zakupiłam dębolistną i będzie to roślinka w moim ogrodzie, która będzie przypominała mi Ciebie ;:196

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj pogoda w kratkę. Słońce z deszczem bawili się kotka i myszkę. A ja pomiędzy tymi igraszkami jednak zdołałam co nieco poogrodować. Posadziłam nowe nabytki, które dały początek nowej rabacie.
W ogrodzie jeszcze kolorowo, jeszcze jesień za bardzo się nie rozgościła. Róże dalej kwitną, dalie też się nie oszczędzają. Dużo koloru dają astry i niezniszczalna cleome. Gdyby jeszcze trochę więcej słoneczka było to już pełnia szczęścia.



Zmiana aranżacji kącika tarasowego. Biała pelaśka do tej pory ozdabiająca stół tarasowy już nie zdobiła. W tle datura, która czeka na zimowanie. W tym sezonie nie cieszyła mnie za bardzo, bo zamiast zostawić ją w donicy, to wpadłam na genialny pomysł i wkopałam do gruntu. Nie karmiłam jej za mocno i mam za swoje.

Obrazek

W innych donicach zamieszkały takie kremowe, a różowe pelaśki zamieszkały na kompoście.

Obrazek

Zapraszam na spacerek po ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakupy, które uwielbiam ;:167 Moimi łupami są: hortensja dębolistna, hortensja Silver Dolar, i dwa maleńkie kloniki Butterflay i Oranage Dream. Te dwa ostatnie to tak przy okazji drobnych zakupów w markecie ... ;:224

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Soniu, czy z tego drapaka udałoby by się wyprowadzić drzewko? Myślałam o usunięciu tych bocznych gałęzi i wyprostowania głównego?


Obrazek


Oczywiście nie mogę pominąć moich pomocników ogrodowych

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


:wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Pięknie wyglądają astry ;:333
Fotka z Pepsi i ławeczką - katalogowa ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, te tuje strzyżone sama tak prowadzisz od początku ? czy kupuje się takie sadzonki ? Twoje owocowe drzewa są piękne, posadziłam nowych jabłonek kilka odmian, czy myślisz że astry posadzone pod drzewami owocowymi nic nie przeszkodzi ? U mnie strasznie się astry rozrastają- jak chwasty i nie mam już co z nimi robić, bo zagłuszają mi inne rośliny. Zakupy piękne, jakie ciekawe te kloniki ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu piękny jest ten kawałek ogrodu. ;:oj

Obrazek

Orzechami dzielisz się z sąsiadem, który ma palmiarnię. :) Hortensja doskonale nadaje się na pienną. ;:215 Zostawiłabym tylko te dwa pędy położone najwyżej. W realu lepiej ocenisz, ile możesz wyciąć. Wytnij przymocuj do palika, dość szybko się wyprostuje. Jedna z moich krzywych posadzonych wiosną, już teraz ładnie się prostuje.
Chryzantemy teraz długo będą nam zdobić otoczenie domu. Piękny nasycony kolor ma ta w filiżance;:138
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, kupiłam dokładnie takie same dwa kloniki i mam pytanie, co z nimi teraz będziesz robić? Zostawisz takie maleństwa w gruncie? Ja mam zamiar hodować je w donicy i nie bardzo wiem jak je przechować. To mój pierwszy raz.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu pięknie kolorowo u ciebie.Mówisz że kompozycje tarasowe już zmieniłaś. Moje chryzantemy w koszyczku zdmuchnął Ksawery i niestety połamał. Wściekłam się na siebie , że je nie zdążyłam zebrać z parapetu... :evil: Już nie chce mi się wymyślać nowych. Na dniach wyrzucę pelargonie i bataty a donice wyczyszczę i schowam...Pomocnicy super się prezentują na zdjęciach. Pepsi szczególnie ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Piękny masz ten ogród, naprawdę piękny!
Fajny pomysł na ten szpaler kwiatowy pod drzewkami owocowymi. ;:63 ;:63
Chryzanetek masz ładnych sporo.
I i bordowa jaka ładna ma doniczkę - filiżankę ;:215
A to niespodzianka.Hortensję dobolistną kupiłaś !!
Suuper.I ja będę się ci z nia kojarzyć ?
O miło.Będziesz z niej zadowolona.Chybba całkiem taka jak moja.
Tylko na zimę okopczykuj.Trochę ziemi, trochę liści. .Pierwszy rok , niech będzie okryta.
Marcinki tez śliczne ;:173
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Super ten szpaler niskich astrów przeplatanych z rozchodnikiem okazałym ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witaj :wit . Ja również pochwalę ten szpalerek z astrami i rozchodnikami ;:63 . Chryzantemy przepiękne nabyłaś ;:215 . Ta w filiżance ma cudny kolorek ;:333 . Bardzo ładnie wygląda Twój ogród o tej porze roku ;:108 . Bardzo ciekawe zakupy poczyniłaś, zwłaszcza te kloniki . Ja ich nie mam ale może kiedyś?? Już planowałam jakiś kupić ale na ten moment nie wiem gdzie mógłby rosnąć :roll: . Pomocników masz bardzo fajnych ;:108 . Pozdrawiam i słonecznych dni życzę :wit .
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Zapisałam sobie, że chcę od Ciebie miechunkę, bo wiesz, że ja ciągle zapominam ;:223
Piękny jesienny ogród! Lubie jesień, tylko czemu zaraz po niej nie ma wiosny!!! ;:223
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”