Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Lusia urocza, a Twoja jesień, dzięki marcinkom bardzo kolorowa :tan
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, Twoja jesień cudna, kolorowa. Kocina słodka :)
Ja mam w domu maluchy miesięczne, które porzuciła matka i teraz mnie traktują jak matkę. Wspinają się po mnie, czepiają pazurkami i zasypiają na kolanach. A jak wspaniale miauczą na mój widok... Kiedys tak wrzeszczały radośnie jak kocicha do nich zaglądała :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Cześć, Małgosiu!
Jak wiesz, mam trzy charakterne koty, ale ilekroć widzę takie male cudo jak Twoja Lusia (te oczka ;:oj) brałabym natychmiast! Dobrze, że zostały mi jeszcze resztki rozsądku... ;:224. Kociczki gratuluję, bo urody niezwykłej.
Bardzo lubię wszelakie szpalery. Od dawna zachwyca mnie Twój jabłoniowy z kulami. cokolwiek tam dosadzisz, żeby go wzbogacić w kolory i faktury, wygląda świetnie. Jak bogato tkana wstążka ;:oj.

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu Lusia słodziutka ;:167 Moja córka ma młodego kotka i jak wpada do nas to jest zmęczona jakby dom wysprzątała, a ona jedynie zbiera spadające przedmioty bo kot jest wszędzie ;:306 Oczywiście jak ona wychodzi kot pada i śpi do ich powrotu ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu jaka kolorowa jesień u Ciebie. ;:oj Marcinki coraz bardziej mnie zachwycają, chryzantemy też. ;:173 Jak patrzę na piękne, złote miłorzęby, to mam czasem ochotę wymienić swojego, co roku zielony. ;:174 Nie lenisz się jak ja, :) tyle róż przesadzić. ;:180 Lusia rzeczywiście słodziutka, ale z oczu to na psotnika wygląda. :wink:
Oczywiście, że z cięciem hortensji na pniu poczekaj do wiosny. ;:108
Niech ciepło jeszcze długo Ci towarzyszy. ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Aaa, to widzę że masz ambitne plany ;:183 pozostaje mi życzyć powodzenia w ich realizacji ;:215
Widoki z ogrodu cudne, tyle kwiecia ;:oj ale najnowszy domownik skradł cały post, śliczna panienka ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgoś pięknie ci jeszcze kwitną marcinki. U mnie już przekwitają. Doszłam do wniosku , że niebieskich jeszcze nie mam...
Trzeba powiększyć kolekcję gdy tylko nadarzy się okazja.
Widzę , że załatwiłaś Lulci nową siostrzyczkę. Lusia ;:167 pięknota.
Nie nudzisz się w domu z taką brygadą.... ;:306
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Violka - W tym sezonie postanowiłam jedynie uporządkować rabaty różane. Stąd tyle pracy z przesadzeniem. Nie miałam pomysłu na następne rabaty, i wstyd przyznać nie umiałam też zdecydować się na jakieś konkretne róże :oops: Ale cały czas myślę o angielskich, to moje ulubione. ;:167

Aniu Anabuko - Zdecydowanie to ich czas, i chryzantem i marcinków. ;:333

Florian - Bardzo je lubię, ale zdecydowanie obstawiam na te o zwartych, kompaktowych krzakach. Wysokie różowe muszą mieć nowe miejsce, albo jakieś podpórki. Bo się kładom ;:108

Iwonko - Pomimo wszystko, jesień jest cudowna. Tyle barw, światła o różnym natężeniu spotkasz wyłącznie o tej porze roku. I jeszcze smaki. Tych jest najwięcej ;:333 Lubię jesień.

Mariolka -Kociaki są przesłodkie. Wiem co przechodzisz, bo miałam taką jedną kociczkę którą musiałam karmić od początku butelką . Matka ją odrzuciła a ja na przekór naturze chciałam ją utrzymać przy życiu. Spałam z nią i karmiłam na żądanie :lol: Udało się, poszła do dobrych ludzi, którzy znają jej historię. Kociczka ma do dzisiaj problemy zdrowotne, ale jest to bardzo mądry i kochany koteczek ;:131

Jagoda - Dziękuję. Takie udane nasadzenia w większości u mnie przez przypadek....albo na zasadzie prób i błędów. Ileż jeszcze takich przede mną? Ciężkie jest życie właściciela ogrodu ;:224 Ale jakie przyjemne ;:333
Kociaki kocham. A moja Lusia to cudne kocię, w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. To nasza mała królewna. Śpi całą noc z Zuzą. A rano wstaje jak tylko usłyszy kroki Sławka na schodach. Idą razem na dół i zaczynają dzień. Potem schodzę ja i pijemy sobie poranną kawusię, bo Lusia lubi sobie chlapnąć kawusi z mleczkiem. Cudne to nasze nowe kociątko. Obecnie staramy się o porozumienie pomiędzy zwierzakami, bo Lula ma focha i prycha, a Zigi niby traktuje ją z wysokości i z dystansem, ale musimy uważać.

Marysiu - Podobnie jest i u nas ;:306 Lusia spowodowała, że nie mam na żadnym parapecie kwiatów doniczkowych. :lol:

Soniu - Miłorząb Ci się nie wybarwia? Myślałam, że każdy tak robi na jesień. Muszę pogrzebać i odnaleźć nazwę mojego, chociaż szczepiony na pniu to jakąś tam nazwę miał. :D
Astry i chryzantemy dodają uroku niewątpliwie, ale chryzki muszę przesadzić. Te wysokie mam posadzone na przodku ;:224
A jak masz ochotę na astry i chryzantemy, to proszę bardzo, zrobimy małe machniom na wiosnę ;:196

Natka - Panienka jest tak rozpieszczana przez mojego Ema że wyrośnie na niezłą hrabinę :lol:
A z różami kombinuję, ale chyba pojawiło się światełko. Muszę to jeszcze przemyśleć i prosić o pomoc w odpowiednim czasie Forumków ;:224

Olka - Nie nudzę się, oj nie. Ja się nigdy nie nudziłam. Moi bliscy na to nie pozwalają ;:108
Astrami chętnie się podzielę wiosną, tylko się _oleander_ przypomnij. ;:196

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia różano bodziszkowe, bo jeszcze ciut ciut i przyniosę ostatni bukiet róż do domu. A bodziszki też już powoli zasypiają.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Kwitnienia nadal pierwsza klasa ;:63 szkoda że wszystko zbliża się ku końcowi, ale gdyby nie zima, to nie byłoby wiosny ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Garden of Roses i u mnie na jesień się rozhulała i cieszy na rabacie ;:333 Nowa mieszkanka przeurocza ;:224
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu czy to zdjęcie z lata https://www.fotosik.pl/zdjecie/716f4dc246fcb4f3 ??
Październik prawie się kończy a dalie nadal kwitną, aksamitki i nasturcje. Róże piękne :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

:wit
Było miło i się skończyło ;:131 Czyli były ciepłe i słoneczne chwile, a dzisiaj już słoneczka nie było. Był za to deszcz i plucha. Dopiero późnym popołudniem się wypogodziło. Zrobiłam szybki obchód ogrodu, asystował mi mój mały wnusio. Z dnia na dzień coraz mniej liści, ale te które jeszcze są na drzewach wypełniają cudowną paletą barw moją małą przestrzeń. Uwielbiam oglądać o tej porze ogród z perspektywy okien na piętrze domu. ;:173
I znalazłam niespodziankę :uszy Na pryźmie kompostowej ukrytej w takim miejscu, gdzie nawet nasze psy nie zaglądają, znalazłam dwie dalie. Wyrzuciłam je tam osobiście wiosną, kiedy odkryłam , że bulwy nie przezimowały. A one sobie po cichutku,w ukryciu rosły i wzmacniały swoje karpy. Lekcja na przyszłość, żeby tak szybko jednak nie lecieć na ten kompostownik ;:224

Natalia - Kwitnień jeszcze cała masa, ale to już rzeczywiście powoli finisz. Chciałabym przespać zimę i obudzić się wiosną ;:108

Aniu - Garden pokazała na co ją stać i własnie za to ją lubię. Niestraszne jej deszcze i chłodniejsze noce. Jest nie do zdarcia.

Marysiu - Zdjęcia robiłam chyba w poniedziałek, w tym tygodniu. Ta róża, która tak obficie kwitnie to Bonica. Niesamowite róże. Latem miały dość deszczu i zostały przycięte, ale teraz odwdzięczają się niesamowitym kwitnieniem. ;:333

Jesiennie nadal. Uwielbiam winobluszcz, mogłabym codziennie mu robić zdjęcia, bo teraz codziennie wybarwia się inaczej.



Obrazek


Obrazek


Dzięki chryzantemom koloru w ogrodzie nie brakuje


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet motylki cieszyły się z tych kilku, słonecznych i ciepłych dni. Na całym krzaczku było ich chyba ze trzydzieści ;:202

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

A to Ci niespodzianka z daliami ;:oj Kilka karp całkiem suchych i pustych korzeni wyrzuciłam.
Muszę swoje na dniach wykopać,a tu od rana pada.Mam nadzieję,że zdążę przed przymrozkami.
Nie mam ani jednej chryzantemy,teraz pokazują kolory ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”