Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu Big Brother śliczna z niebieskościami. ;:oj Nawet wilgotna gleba nie chroni jednak przetaczników od podsychania. ;:131 Mam dwa niskie i nie ma ich jak zasłonić, więc straszą na rabacie. ;:222 Dalie coraz piękniej się prezentują. ;:215 Moje dalie też jednoroczne, nie udało się w ubiegłym roku przechować. Byłam dwa razy we Włoszech, ale w maju, gdy nie ma tłumów. Jeśli się nie ma dzieci w roku szkolnym, to doskonała pora na zwiedzanie. ;:108
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, też mam liliowce od Moniki Alanii :D Mamy to samo źródło zaopatrzenia ;:306
Z niebieską ostróżką przeplata się właśnie Pony Taills.
Nie, nie mam takiej, powinnam wreszcie się zebrać i ją kupić. Czy bardzo się panoszy, czy można posadzić między róże?
Aniu, lilie które pokazujesz są piękne ;:215 Uwielbiam lilie ;:167 U mnie niestety dużo zostało zeżartych przez ślimaki :evil:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, dziękuję za opisanie Gertrudy Jekyll ;:196 Jakbyś jeszcze wygrzebała gdzieś fotkę kwiatów, to byłabym Ci bardzo wdzięczna ;:168
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Zdecydowanie liliowce w tym roku dobrze sobie radzą, pewno za sprawą mokrej jak dotąd pogody.
Teraz słonko je przypala i pewno szybko przekwitną.
Róże też nie wszystkie dają radę, ale musimy jakoś przetrwać te upały.
Oby tylko chciało bez szaleństw popadać.
Grażyna.
kogro-linki
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj, Annes!
Wydaje mi się, że już wszystko u Ciebie chwaliłam. I róże, i ostróżki, i wesołego pieska, i kompozycje roślinne, a szczególnie cudowny klimat Twojego ogrodu ;:170.
Teraz kolej na pochwałę lilii ;:333.
Nawet ja, nielubiąca mocnych aromatów, w tym sezonie jestem urzeczona zapachem lilii, który przy każdym powiewie wiatru roznosi się po ogrodzie. Jedyny feler - za szybko przekwitają. Lubię takie lilie jak Ty, o dużych kwiatach i w łagodnych kolorach.
Wyboistej drogi i zagrożeń dla resorów serdecznie współczuję. Ale moze zdarzy się cud i tam " przyjdzie walec i wyrówna"...
Wakacje w cudownej Chorwacji za Tobą, teraz czas na równie cudowne wakacje na Twojej wspaniałej działce.

;:196 Jagi
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Jak zwykle zachwycające widoczki ;:215 Róże cudne, do tego moje ukochane lilie i nawet dalie, pięknie ;:333
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Niezła burza u nas przeszła,sporo deszczu spadło,ale to dobrze,bo było sucho.Jutro chciałam udać się na działkę,ale nie wiem,czy to wypali,bo w prognozie burzowo.Mam jednak kilka słonecznych zdjęć z ostatniego pobytu gdzie pojechałam wraz z rodzinką .
To był bardzo udany dzionek,pogoda słoneczna,piesek pobiegał,pohasał,ale niestety nie zauważyłam,kiedy najadła się trawy.
Ja wiem,że pies czasami zjada trawę i to normalne.Jednak tym razem po powrocie do domu kilkanaście razy zwracała takim śluzem.
Zawsze daję jej Smectę i jest lepiej.Na dodatek chciałam jej polepszyć i skusiłam się na nową karmę,podobno lepszą z dużą zawartością mięsa.Tego chyba za dużo jak dla niej.Dziś dieta ścisła,a jutro zobaczymy...
Róże odpoczywają,ale jedna z nich zachwyca ;:167 To Stephanie Baronnie zu Guttenberg.Stworzyła piękny bukiet jak dla panny młodej...
I jeszcze Marc Chagall śpieszy się do drugiego kwitnienia.

Jagna Sophia Renaissance to bardzo ciekawa róża,nie choruje,kwitnie 2 razy,ale bukietami.To róża wielkokwiatowa,mało mam takich róż,ale ta warta jest uwagi.Owocowy,piękny zapach.

Marc Chagall

Obrazek

Soniu teraz róże odpoczywają,ale ja zawsze znajdę radości w ogrodzie.Niech teraz inne rośliny mają swoje pięć minut,aby się zaprezentować ;:333 Liliowce,lilie i hortensje właśnie nadchodzą.Trawy to wiadomo,lubię jak szumią,kiedy powiewa lekki wiaterek.
Dalie po kolei rozwijają pąki,te nowe są wyjątkowe,ale też dużo dał obornik,który przed posadzeniem zapakowałam w doły.

Bobo

Obrazek

Elwi ostnicę mam posadzoną i koło róż i koło liliowców,ona wszędzie mi pasuje ;:215 Ze Stefanią skomponowała się doskonale ;:108 Najpierw wysiej w lutym,a później nasadzaj gdzie tylko możesz.U mnie już trzeci rok zimują i nie wymarzły co mnie niezmiernie cieszy.
Lilie pomimo wielu uschniętych pączków się obroniło,wiele nie zakwitło,a jedna The Edge schowała się w gałęziach magnolii ;:306

Stephanie i jej przybranie ;:167

Obrazek

Dorotko znajdę fotki,dużo mam z zeszłego roku,bo tak się nią wtedy zachwyciłam:)

Gertrude J z tego roku:)

Obrazek

Grażynko tak bardzo cieszę się w tym roku liliowcami,naprawdę mają sporo pąków i wciąż kwitną.Przyjdzie taki dzień,że ostatni pąk zakwitnie,ale minie jeszcze trochę czasu,zanim to nastąpi.
U mnie tylko dziś było upalnie,ale jutro 21 stopni.Spory spadek temperatury ;:218 Burza przeszła solidna i boję się o kwiaty Marca Ch,właśnie otwierał pąki ;:65

Novalis w słońcu twarzowo wygląda:)

Obrazek

Jagi jakie to miłe czytać pochwały od doświadczonej,wspaniałej ogrodniczki ;:196
Lilie i ich zapach roznosi się po całym ogrodzie.Teraz lilie zaznaczają swój teren,przedtem róże.Czasem się zapominam i nie zwracam uwagi na jasną bluzkę,która po zetknięciu z nosem lilii robi się żółta.No nic takie uroki tych kwiatów ;:303
Chyba pójdę po raz pierwszy na zebranie zarządu ROD z propozycją poprawienia tej felernej drogi.Albo pozostaje mi auto swoje zamienić na SUVA ;:306
W weekend ma być ładna pogoda,bez anomalii pogodowych,chętnie spędzimy tam radosne chwile,pyszny obiadek sztandarowy tzatziki,ziemniaczki młode i karkówka z grilla.Uchował mi się jeszcze ser Halloumi doskonały na grilla:)

Stephanie dalej zachwyca ;:167

Obrazek

Małgosiu tak mam też inne rośliny,nie tylko róże ;:333 Podziwiam wciąż coś nowego,a róże po cichutku zawiązują pąki...

Marc Chagall w paku kilka dni temu...pewnie już się rozwinął? czy zdążę?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liatrie

Obrazek

Rozwar blękitny ma swoje pięć minut

Obrazek

Sam się wysiał ten niski przetacznik...

Obrazek

Obrazek

Dalie z Leroya tej wiosny:)

Obrazek

Obrazek

Dalia,a za nią Polarny Miś ;:333

Obrazek

Pierwsza Sundae Freise...

Obrazek

Pokaz rozpoczyna i kończy dzisiejsza modelka Stephanie ;:167

Obrazek

Do następnego popisania :wit :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu :wit
Zawsze kojarzysz mi się z wieloma pięknymi różami ;:108
Stephanie z tymi trawkami wygląda zjawiskowo.
A tu i piękne hortki . i piękne dalie.
I lilie kochane .Jest jakaś grupa lilii ,że bardziej je lubisz ??
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ;:196
Naprawdę Stephanie Baronnie zu Guttenberg stworzyła przepiękny bukiet. ;:oj
Moje teraz odpoczywa i może zbierze siły na powtórkę.
Kiedy ją kupiłam miała bardzo wiotkie pędy i kwiatki jej zwisały.
Dopiero po jakimś czasie pędy ma już mocniejsze i kwiaty lepiej prezentuje.
Czytam Twój opis Gertrude Jekyll i widzę, że muszę swoja przesadzić.
Jeszcze pierwsze kwitnienie ma dość nisko.
Później wypuszcza długie pędy i u mnie napotyka na gałązki rosnącego nad nią drzewka.
A myślałam, że się pod nim zmieści. ;:223
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Modelka Stephanie w objęciach ostnicy wygląda zjawiskowo ;:215 A jaki piękny bukiet wytworzyła ;:180
Radzisz wysiewać ostnicę z nasion? Hm... wyjdzie tanio :heja
Jak patrzę na Twoje dalie, to stwierdzam, że chyba powinnam też je do siebie zaprosić. Teraz byłyby akcentem kolorystycznym na zielonych rabatach ;:108
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj przepięknie u ciebie tyle kwiatów i tak kolorowo istne cudo u mnie skromnie dopiero sadzę na efekty musze czekac do przyszłego roku ale za to podziwiam u Ciebie :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Stefania w welonie z ostnicy, wygląda jak panna młoda. Bardzo jej do twarzy w tym przybraniu ;:63
U mnie już z kolei nie pada od kilku dni i chyba jutro będzie mus podlewać. Ale będę na działce bardzo wcześnie, to podleję zanim zrobi się upalnie.
A jak ma się Pashmina? Pokazała wreszcie kwiat? Ciągle się jej opieram ;:224
x-ja-a

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Stephanie Baronin koniecznie muszę kupić jednak, jest piękna, a u Ciebie jeszcze tak skomponowana ;:167
Zauważyłam też śliczną chmurę gipsówki, to świetna roślina jak się ją dobrze wyeksponuje, u Ciebie wygląda zjawiskowo.
Dziękuję za uwagi o Sophii R. Będę myśleć ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”